Google Magic Eraser artık iPhone’larda ve Android’lerde kullanılabilir. Nasıl alınır?

Google, Magic Eraser fotoğraf düzenleme aracını daha fazla kişinin kullanması gerektiğine karar verdi – GASP! – iPhone kullanıcıları. Daha önce yalnızca Google Pixel 6 veya Pixel 7 telefona sahip olanlar tarafından kullanılabilen, Sihirli Silgi aracı, (Yeni bir sekmede açılır)diğer birkaç fotoğraf düzenleme aracıyla birlikte artık Google Fotoğraflar uygulamasında kullanıma sunulacak. Ancak, yalnızca Google One planına […]

Google Magic Eraser artık iPhone’larda ve Android’lerde kullanılabilir.  Nasıl alınır?

Google, Magic Eraser fotoğraf düzenleme aracını daha fazla kişinin kullanması gerektiğine karar verdi – GASP! – iPhone kullanıcıları.

Daha önce yalnızca Google Pixel 6 veya Pixel 7 telefona sahip olanlar tarafından kullanılabilen, Sihirli Silgi aracı, (Yeni bir sekmede açılır)diğer birkaç fotoğraf düzenleme aracıyla birlikte artık Google Fotoğraflar uygulamasında kullanıma sunulacak. Ancak, yalnızca Google One planına abone olanlar tarafından kullanılabilecektir.

Google, iPhone ve Samsung gibi Android cihazlardaki diğer kullanıcılara yaymadan önce genellikle kendi cihazlarına yeni özellikler sunar.

Fotoğraflardan istenmeyen öğeleri kaldıran ve bunları AI kullanarak değiştiren Sihirli Silgi, Google Fotoğraflar uygulamasında kullanıma sunulan düzenleme özelliklerinden yalnızca biridir. Google One aboneleri, karanlık ön planlar ile parlak arka planlar arasında denge sağlamaya yardımcı olan veya tam tersini yapan bir HDR video düzenleme efektine de sahip olacak.

Sol:
Kredi bilgileri: Jonathan Tully/Google

Sağ:
Kredi bilgileri: Jonathan Tully/Google

Google Fotoğraflar, kolaj oluşturucusuna Google One kullanıcıları için yeni stiller de ekliyor.

Özellikler şu anda Google Fotoğraflar uygulamasında mevcuttur, ancak bunları görmek için telefonunuzda güncellemeniz gerekebilir. Mutlu silme!

Sihirli Silgi nasıl kullanılır?

Google’ın Sihirli Silgisini kullanmanın birkaç farklı yolu vardır. Google’ın yapay zekasının silmeye hazır olduğunu düşündüğü bariz nesneler varsa, bunları öneriler olarak özetleyecek ve bir bağlantı tıklamasıyla bunları silmeyi teklif edecek.

Silmek istediğiniz bir alanın çevresine de bir daire çizebilirsiniz; AI, alanı siler ve çevresindeki arka planla doldurur.

Kullanıcılar ayrıca kamuflaj seçeneği(Yeni bir sekmede açılır), gizlemek istediğiniz bir nesnenin rengini arka plana karışacak şekilde değiştirir. Bu, fotoğrafın silme işlevinden daha az bozuk görünmesini sağlar.

Google One nedir ve maliyeti nedir?

Google Bir(Yeni bir sekmede açılır)katmanlı bir abonelik hizmeti olan Google Fotoğraflar’ın dışında birçok özelliğe sahiptir. En iyi bilinen özelliği artırılmış depolama alanıdır: Ayda 1,99 ABD dolarına mal olan en temel düzeyde, kullanıcılar ek 100 gigabayt alırken, Google One’ın ayda 24,99 ABD doları olan en yüksek katmanı 5 terabayt sunar.

Aboneler ayrıca, Google’ın sunduğu tüm ürün ve hizmetlerle ilgili soruları yanıtlayabilecek Google uzmanlarına erişim elde ederken, premium kullanıcılar da bir VPN’e erişebilir.

Teknory