Google Pixel 7a, yüz kilidini açma desteği sunabilir

TL;DR Yeni bir sızıntı, Google Pixel 7a’nın yüz tanıma özelliği kazandığına işaret ediyor. Bu muhtemelen Pixel 7’nin kamera tabanlı çözümüyle uyumlu olacaktır. Google Pixel 7 serisi, yüz tanıma kilidi desteğiyle geldi ve Pixel 4 serisinden bu yana ilk kez bir Pixel telefonun yüz tanıma kilidi özelliklerine sahip olduğu işaretlendi. Ancak bu özellik, daha güvenli, özel […]

Google Pixel 7a, yüz kilidini açma desteği sunabilir

TL;DR

  • Yeni bir sızıntı, Google Pixel 7a’nın yüz tanıma özelliği kazandığına işaret ediyor.
  • Bu muhtemelen Pixel 7’nin kamera tabanlı çözümüyle uyumlu olacaktır.

Google Pixel 7 serisi, yüz tanıma kilidi desteğiyle geldi ve Pixel 4 serisinden bu yana ilk kez bir Pixel telefonun yüz tanıma kilidi özelliklerine sahip olduğu işaretlendi. Ancak bu özellik, daha güvenli, özel donanım yerine selfie kamerasını kullandı.

Şimdi, sık ihbarcı Snoopy Tech Twitter’da, Google Pixel 7a’da yüz tanıma kilidinin varlığını doğrulayan bir ekran görüntüsü yayınladı. Aşağıdaki düşük çözünürlüklü resme göz atın.

Pixel 7a yüz kilidini açma snoopy teknolojisi

Pixel 7a’nın, Pixel 7 serisi ile aynı kamera tabanlı yüz kilidi açma çözümünü kullanması mantıklı. Bu, mobil ödemeleri ve bankacılık uygulamalarını doğrulamak için yeterince güvenli olmayacağı, yalnızca telefonun kilidini açmak için kullanılacağı anlamına gelir.

Android telefonunuzda yüz tanıma kilidini kullanıyor musunuz?

10 oy

Yine de Google, Pixel 7’nin yüz tanıma kilidinin bazı derinlik verileri oluşturmak için selfie kamerada çift pikselli fotodiyotlar kullandığını söylüyor. Bu yaklaşım, geleneksel kamera tabanlı yüz kimlik doğrulamasının (yani 2B yüz tanıma kilidinin açılması) üzerinde bir adım olması gerektiği anlamına gelir. Pixel 7 yüz tanıma kilidi açıklayıcımızda bu teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yakın tarihli bir sızıntının 499 dolarlık bir fiyat etiketine işaret etmesiyle Pixel 7a sızıntısı sıkıntısı yaşanmadı. Diğer sızıntılar, 90Hz OLED ekran, kablosuz şarj desteği ve 64MP ana kamera öneriyor.


Google Pixel 7a, yüz kilidini açma desteği sunabilir

Teknory