Google Pixel 8 Pro Video Boost özelliği neredeyse geliyor

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Android’in Google Fotoğraflar uygulamasının en son sürümünün parçalanması, Google Pixel 8 Pro Video Boost özelliğinin çok yakında geleceğini gösteren kodu gösteriyor. Bu özellik, hesaplamalı AI akıllılarının bir videonun görsel görünümünü iyileştirmesine olanak tanır. Google bunun Aralık ayında geleceğini söyledi ve bu yolda. Ekim ayında Google, Pixel 8 serisi akıllı […]

Google Pixel 8 Pro Video Boost özelliği neredeyse geliyor

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Android’in Google Fotoğraflar uygulamasının en son sürümünün parçalanması, Google Pixel 8 Pro Video Boost özelliğinin çok yakında geleceğini gösteren kodu gösteriyor.
  • Bu özellik, hesaplamalı AI akıllılarının bir videonun görsel görünümünü iyileştirmesine olanak tanır.
  • Google bunun Aralık ayında geleceğini söyledi ve bu yolda.

Ekim ayında Google, Pixel 8 serisi akıllı telefonları piyasaya sürdü. Lansman sırasında şirket, Google Pixel 8 Pro Video Boost özelliğini duyurdu. Bu, hesaplamalı AI akıllılarını ilk kez bir Pixel’de videoya getiriyor. Bunun çalışması için, buluta bir video dosyası yüklemeniz gerekir; burada Google’ın sunucuları, telefonunuzun cihazda hareketsiz bir fotoğraf için yaptığı gibi her bir kareyi işler. Daha sonra işlenen videoyu indirirsiniz.

Google bu özelliği Ekim ayında duyurmasına rağmen şirket, bu özelliğin Aralık 2023’e kadar kullanılamayacağını söyledi. Şimdi, Android için en yeni Google Fotoğraflar uygulamasının APK’sının parçalanması sayesinde (v.6.63.0.586138124), Google’ın bu hedef doğrultusunda ilerlediğini görebiliriz. Ayrıca özelliğin nasıl çalışabileceğine dair birkaç fikir edinebiliriz.

Bir APK’nın sökülmesi Devam eden çalışma kodunu temel alarak gelecekte bir hizmete gelebilecek özelliklerin tahmin edilmesine yardımcı olur. Ancak bu tür öngörülen özelliklerin kamuya açıklanmaması da mümkündür.

Google Pixel 8 Pro Video Boost özelliğinin en ilgi çekici yanı, cihaz üzerinde yükseltme yapamamanızdır. Belirtildiği gibi videoyu buluta yüklemeniz gerekiyor, bu da özelliğin internet bağlantısı gerektirdiği anlamına geliyor. Bunu öğrendiğimizde hemen bunun nasıl çalışacağını merak ettik.

En son Fotoğraflar APK’sına göre, Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla Google hesabınıza zaten yedeklenmiş olan herhangi bir Pixel 8 Pro videosunda muhtemelen Video Boost gerçekleştirebileceksiniz. Ancak, tüm video dosyalarınızı otomatik olarak yüklemezseniz, telefonunuzdaki belirli bir videoyu yedekleyip ardından hızlandırmak için seçebilirsiniz.

To boost your videos, turn on backup in settings, or back up this individual video

Ayrıca öne çıkan videonuzu indirebileceğiniz formatlardan ikisini de görebiliriz. Görünüşe göre AVC (birçok sistemle uyumluluk açısından iyi) veya HEVC (daha az uyumluluk, ancak daha iyi dosya boyutu/kalite oranı) arasında seçim yapabileceksiniz. Bu özellik kullanıma sunulduğunda dosya türleri için daha fazla seçeneğin olması mümkündür, ancak bunların seçeneklerden ikisi olacağından nispeten emin olabiliriz.

Download video for best quality
AVC
Export
HEVC
Export as

Aralık ayında Video Boost hakkında daha fazla bilgi edineceğiz. Bu özelliğin, ayın ilk haftasında gelecek olan bir sonraki Piksel Özellik Dropu ile birlikte geleceğini düşünüyoruz. Bizi izlemeye devam edin!

Google Pixel 8 Pro Video Boost özelliği neredeyse geliyor

Teknory