Samsung Galaxy S23 FE, Qualcomm’un en yeni ve en iyi çipini almayabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Samsung, Galaxy S23 FE’yi Snapdragon 8 Plus Gen 1 çipiyle çalıştırabilir. Görünüşe göre şirket, telefonu rekabetçi bir şekilde fiyatlandırmak için işlemciyi düşürüyor. Samsung, Galaxy S22 FE’yi atladı ancak bu yıl Fan Edition’ı yeniden canlandıracağına dair güçlü söylentiler var. Galaxy S23 FE hala büyük ölçüde bir muamma, ancak şimdi bir […]

Samsung Galaxy S23 FE, Qualcomm’un en yeni ve en iyi çipini almayabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung, Galaxy S23 FE’yi Snapdragon 8 Plus Gen 1 çipiyle çalıştırabilir.
  • Görünüşe göre şirket, telefonu rekabetçi bir şekilde fiyatlandırmak için işlemciyi düşürüyor.

Samsung, Galaxy S22 FE’yi atladı ancak bu yıl Fan Edition’ı yeniden canlandıracağına dair güçlü söylentiler var. Galaxy S23 FE hala büyük ölçüde bir muamma, ancak şimdi bir ihbarcı, Galaxy S23 serisi telefonların geri kalanı gibi en son Snapdragon 8 Gen 2 yongasını almayabileceğini iddia ediyor.

Twitter tahmincisine göre Connor (aracılığıyla SamMobile)Galaxy S23 FE, Snapdragon 8 Plus Gen 1 SoC’ye sahip olacak şekilde ayarlanmıştır. Yonga seti 2022’de piyasaya çıktı ve Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4 ve daha pek çok telefona güç sağlıyor. Hiçbir şekilde zayıf bir akıllı telefon işlemcisi değil. Aksine, şimdiye kadar incelediğimiz tüm cihazlarda performansı oldukça etkileyiciydi.

Galaxy S23 FE çip söylentisi

Ancak bazıları, Samsung’un 2023 model bir telefon için daha eski bir SoC kullanarak geri adım attığını söyleyebilir. Fan Sürümü, daha premium S serisi telefonlarla aynı amiral gemisi çipiyle her zaman daha uygun fiyatlı bir alternatif olmuştur. Ne yazık ki, Samsung, maliyet düşürme nedenleriyle Galaxy S23 FE’deki işlemciyi düşürmeye karar vermiş gibi görünüyor.

Telefonun bu yıl Galaxy A74’ün yerine geçeceği tahmin ediliyor. Daha eski ama yine de güçlü SoC ile Samsung, S23 FE’yi daha rekabetçi bir şekilde fiyatlandırabilir. Buna şirketin uzun vadeli güncelleme politikasını da ekleyin ve Samsung’un elinde başarılı bir orta korucu olabilir.


Samsung Galaxy S23 FE, Qualcomm’un en yeni ve en iyi çipini almayabilir

Teknory