Google, reklamverenlerin reklam kampanyaları oluşturmak için AI kullanmasına izin verecek

Google’ın artık AI treninden atlamaya niyeti yok. bu Finans Zamanları(yeni bir sekmede açılır) Perşembe günü, Google’ın Bard sohbet botunu güçlendiren aynı AI teknolojisini reklam araçlarına dahil etmeyi planladığını bildirdi. Bu, Financial Times raporunda alıntılanan reklam alıcıları için dahili bir Google sunumuna göredir. AYRICA BAKINIZ: Google, çalışanlarının büyük etik kaygılarına rağmen Bard’ı başlattı Sunuma göre, çalışma […]

Google, reklamverenlerin reklam kampanyaları oluşturmak için AI kullanmasına izin verecek

Google’ın artık AI treninden atlamaya niyeti yok.

bu Finans Zamanları(yeni bir sekmede açılır) Perşembe günü, Google’ın Bard sohbet botunu güçlendiren aynı AI teknolojisini reklam araçlarına dahil etmeyi planladığını bildirdi. Bu, Financial Times raporunda alıntılanan reklam alıcıları için dahili bir Google sunumuna göredir.

AYRICA BAKINIZ:

Google, çalışanlarının büyük etik kaygılarına rağmen Bard’ı başlattı

Sunuma göre, çalışma şekli, reklam satın alan şirketin AI sistemine metin, resim ve video beslemesidir. Bundan sonra yapay zeka, pazarlama uzmanları tarafından yapılmış gerçek bir reklam kampanyasına benzeyen bir şeyde hepsini bir araya getirecek. Ya da en azından fikir bu. Bunların hiçbiri henüz halka açılmadı, bu yüzden ne kadar etkili olduğunu tam olarak bilmiyoruz.

Times ayrıca, bu şekilde yanlış bilgi yayan reklamlarla ilgili endişeler olduğunu bildirdi. Bard’ın kendi duyurusunda temel bilgileri yanlış anlaması ünlüdür ve bazı Google çalışanlarının, kullanıma sunulmadan önce bile chatbot hakkında etik kaygıları vardır. Değeri ne olursa olsun, Google’ın yapay zeka tarafından oluşturulan bu reklam kampanyalarının garip bir şey yapmadığından emin olmak için yerinde savunmaları olacak.

Ancak bu AI işinin gidişatıyla, çok tuhaf bir şeyin olması an meselesi gibi geliyor.

Teknory