Google, Stadia için geri ödeme yapmaya başladı

TL; DR Google, Stadia kullanıcılarına geri ödeme yapma sürecini başlattığını duyurdu. Stadia Pro abonelik ücretleri ve Google’ın Güç Destek Pençesi dışındaki her şey için geri ödeme yapılacaktır. Oyuncular, bazı oyunlar için kaydedilen verileri diğer platformlara aktarabilecekler. Google, bulut oyun platformu Stadia’yı Eylül ayında kapattığını duyurduğunda, bu pek de sürpriz olmadı. Ancak sürpriz olarak gelen bir […]

Google, Stadia için geri ödeme yapmaya başladı

TL; DR

  • Google, Stadia kullanıcılarına geri ödeme yapma sürecini başlattığını duyurdu.
  • Stadia Pro abonelik ücretleri ve Google’ın Güç Destek Pençesi dışındaki her şey için geri ödeme yapılacaktır.
  • Oyuncular, bazı oyunlar için kaydedilen verileri diğer platformlara aktarabilecekler.

Google, bulut oyun platformu Stadia’yı Eylül ayında kapattığını duyurduğunda, bu pek de sürpriz olmadı. Ancak sürpriz olarak gelen bir şey, şirketin kullanıcılarına geri ödeme yapacağını duyurmasıydı. Bugün Google, bu geri ödemeleri teslim etme sürecini başlattı.

Bugünden itibaren Google, Stadia Store üzerinden yapılan tüm oyun, eklenti içerik, donanım ve abonelik ücretleri satın almalarının geri ödemelerini otomatik olarak işlemeye başlayacağını söylüyor. ona göre duyuru, Şirket, ödemelerin çoğunluğunun hizmetin kapatılacağı tarih olan 18 Ocak 2023’e kadar işleme koyulacağını umuyor.

Sürecin nasıl işleyeceğine gelince, Google, 20’den az satın alma işlemi yapan müşterilerin yapılan her işlem için bir e-posta alacağını söylüyor. Google’dan 19 e-posta aldığınızı düşünün. Tersine, 21 veya daha fazla satın alma işlemi gerçekleştirenler, tüm geri ödeme girişimlerini özetleyen bir e-posta alacaklardır.

Stadia Controller, Founder’s Edition, Premiere Edition ve Play and Watch with Google TV paketlerini içeren donanımınız için geri ödeme almak için herhangi bir şeyi iade etmenize gerek yoktur. Ancak Mountain View tabanlı kuruluş, cihaza sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekebileceğini söylüyor. Ve hediye olarak bir kontrolör alanlar için, hediye verene geri ödeme yapılacaktır.

Şirket, “Her işlemde çalışırken sabrınızı rica ediyoruz ve bu süre zarfında geri ödemenizi hızlandıramayacakları için Müşteri Desteği ile iletişime geçmekten kaçınmanızı rica ediyoruz.”

Satın alınanların çoğu geri ödenecek olsa da, her şey yapılmayacaktır. Google, 29 Eylül 2022’de veya sonrasında gerçekleşen Pro abonelik ücretleri dışında Stadia Pro abonelikleri için geri ödeme yapılmayacağını belirtir. Ayrıca, telefonunuzu takmanıza olanak tanıyan Google’ın Güç Destek Pençesi için de geri ödeme yapılmayacaktır. senin kumandan.

Bu habere ek olarak SSS, oyuncuların oyun verilerini diğer platformlara aktarabileceklerini belirtti. Ancak bu her oyun için geçerli olmayacak. Google, Ubisoft, Bungie, I/O Interactive, CD Projekt Red, Rockstar Games ve Bethesda dahil olmak üzere bazı yayıncıların oyun ilerlemesini aktarmak için planlarını zaten paylaştığını belirtiyor.

Stadia’nın sona ermesiyle, muhtemelen uygun bir alternatif arayan çok sayıda oyuncu var. Bu sizi içeriyorsa, Stadia alternatifleri listemize göz atın.

Teknory