Google TV yer açıyor ve hızı artırıyor

TL;DR Google TV, 30 gün içinde kullanılmayan uygulamaları hazırda bekletmeye başlar. Google TV için Android Uygulama Paketleri, uygulamaların boyutunu %25 oranında azaltacaktır. Google TV’nin uyanması daha kısa sürer. Şubat ayında Google, Google TV’de içerik bulmayı kolaylaştırmak için bazı yeni güncellemeler sunduğunu duyurdu. Şimdi Google, yer açmaya ve performansı hızlandırmaya yardımcı olacak bazı yeni iyileştirmeler yapıyor. […]

Google TV yer açıyor ve hızı artırıyor

TL;DR

  • Google TV, 30 gün içinde kullanılmayan uygulamaları hazırda bekletmeye başlar.
  • Google TV için Android Uygulama Paketleri, uygulamaların boyutunu %25 oranında azaltacaktır.
  • Google TV’nin uyanması daha kısa sürer.

Şubat ayında Google, Google TV’de içerik bulmayı kolaylaştırmak için bazı yeni güncellemeler sunduğunu duyurdu. Şimdi Google, yer açmaya ve performansı hızlandırmaya yardımcı olacak bazı yeni iyileştirmeler yapıyor.

Üzerinde Google TV Topluluğu sayfası, firma bazı yeni güncellemeler getirdiğini açıkladı. Bu güncellemelerden biri depolamayı içeriyor, diğeri ise performansa odaklanıyor.

teknoloji devine göre Google TV’ye Uygulama Hazırda Bekletme adlı yeni bir özellik geliyor. Şirket, Uygulama Hazırda Bekletme özelliğinin “30 günden uzun süre kullanılmadığında (Android S ve üzeri cihazlarda) uygulamaları otomatik olarak hazırda bekletmeye zorlayacağını” söylüyor. Bir uygulama hazırda bekletme moduna alındığında, performans yerine depolama için optimize edildiği bir duruma getirilir.

Bu, platforma gelen tek yer kazandıran taktik değil. Blog ayrıca, uygulamaların boyutunu %25 oranında azaltmak için Android App Bundles kullanacağını belirtiyor. Bu, uygulamanın tamamı yerine yalnızca ihtiyacınız olan parçalarının kullanılabilir olmasını sağlayarak çalışır.

Performansa gelince, görünüşe göre Google, Google TV’nin uyanma süresini kısaltmış. TV ve uzaktan kumandadaki düğme basmaları arasındaki tepki süresi de iyileştirildi. Yeniden başlatma sırasında yükleme animasyonu için harcanan süreyi de kısalttı.

Bu iyileştirmelerin ne zaman geleceğini merak ediyorsanız, Google bu özelliklerin zaten kullanıma sunulduğunu söylüyor. Görünüşe göre Google’ın bu yılın ilerleyen zamanlarında daha fazla iyileştirmesi olabilir.

Google TV yer açıyor ve hızı artırıyor

Teknory