Google, Waze ve Haritalar ekiplerini en son maliyet düşürme önleminde birleştiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google hâlâ şirketi daha uygun maliyetli hale getirmenin yollarını arıyor. En son maliyet düşürme önlemi, Waze ve Haritalar ekiplerinin tek bir birim haline geldiğini görecek. Yeniden yapılanma, Waze’in bağımsızlığı için iyiye işaret değil. Bu yılın başlarında Google CEO’su Sundar Pichai, şirketi daha verimli hale getirmek için maliyet düşürme misyonuyla […]

Google, Waze ve Haritalar ekiplerini en son maliyet düşürme önleminde birleştiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google hâlâ şirketi daha uygun maliyetli hale getirmenin yollarını arıyor.
  • En son maliyet düşürme önlemi, Waze ve Haritalar ekiplerinin tek bir birim haline geldiğini görecek.
  • Yeniden yapılanma, Waze’in bağımsızlığı için iyiye işaret değil.

Bu yılın başlarında Google CEO’su Sundar Pichai, şirketi daha verimli hale getirmek için maliyet düşürme misyonuyla yola çıktı. O zamandan beri şirketin Stadia’ya, Area 120 projelerinin yarısına, Pixel dizüstü bilgisayara ve daha fazlasına son verdiğini gördük. Ancak en son maliyet düşürme önlemi, Google Haritalar ve Waze ekiplerinin tek bir ekipte birleşmesini sağlayacak.

tarafından bildirildiği gibi Wall Street Gazetesi, Google, 500 kişilik Waze ekibini Google Haritalar ekibiyle birleştiriyor. İki ekibi birleştirme kararı, Waze ve Haritalar ürünlerinde çakışan harita oluşturma işini ortadan kaldırma girişimi gibi görünüyor.

Her iki ürün arasındaki benzerlik göz önüne alındığında, ikisinin örtüştüğü pek çok alan var. Hem Waze hem de Haritalar navigasyon yardımı, dünya haritaları ve ilgi çekici yerler sunar. Ancak Waze’in tanımlayıcı özelliği, yol tehlikeleri veya hız tuzakları gibi şeyleri kitle kaynaklı raporlamasıdır.

Rapora göre, bir Google sözcüsü şunları söyledi: Wall Street Gazetesi her şeyin yolunda olduğunu ve “Google, Waze’in benzersiz markasına, sevilen uygulamasına ve gelişen gönüllüler ve kullanıcılar topluluğuna derinden bağlı kalmaya devam ediyor.” Google’ın PR’ı ayrıca şirketin Waze’i bağımsız bir hizmet olarak tutmayı planladığını iddia etti.

Tüm bunlar yüzeyde kulağa hoş gelse de, biraz daha derine inerseniz, bu yeniden yapılanma Waze’in bağımsız bir şirket olarak çalışmaya devam etmesi için pek de iyiye işaret değil. Bu durum Nest’te olanlardan çok da uzak değil.

Hatırlamak gerekirse Nest, 2014 yılında Google tarafından satın alındı ​​ve bir süre bağımsız bir şirket olarak hareket etmeye devam etti. Sonunda şirket, Google Donanım ekibiyle birleşti ve bağımsız bir şirket statüsünü kaybetti.

İki uygulamanın neden ayrı kaldığı daha az net hale geldiğinden, bu yeniden yapılandırmadan sonra Waze’i muhtemelen benzer bir kader bekliyor. Ancak şimdilik, Google’ın Waze’i kendi işi olarak tutmayı taahhüt edip etmediğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Google, Waze ve Haritalar ekiplerini en son maliyet düşürme önleminde birleştiriyor

Teknory