Google’ın kullanışlı Büyüteç uygulaması artık Pikseller için de mevcut

Hadlee Simons / Android Otoritesi TL;DR Google, Pixel telefonlarda Büyüteç uygulamasını başlattı. Bu uygulama, menüler ve havaalanı tabelaları gibi uzaktaki metinleri kolayca okumanıza olanak tanır. Büyüteç, Pixel 5 ve daha yeni modellerde çalışır. Google’ın Pixel 8 serisi lansman etkinliğinde sergileyeceği çok şey vardı ve duyurduğu en pratik özelliklerden biri de Büyüteç uygulamasıydı. Artık Pixel sahiplerinin […]

Google’ın kullanışlı Büyüteç uygulaması artık Pikseller için de mevcut

Hadlee Simons / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Pixel telefonlarda Büyüteç uygulamasını başlattı.
  • Bu uygulama, menüler ve havaalanı tabelaları gibi uzaktaki metinleri kolayca okumanıza olanak tanır.
  • Büyüteç, Pixel 5 ve daha yeni modellerde çalışır.

Google’ın Pixel 8 serisi lansman etkinliğinde sergileyeceği çok şey vardı ve duyurduğu en pratik özelliklerden biri de Büyüteç uygulamasıydı. Artık Pixel sahiplerinin kullanımına sunulduğundan, piyasaya sürülmesi için uzun süre beklememize gerek kalmadı.

Uygulama, yalnızca kameranızla yakınlaştırmaya kıyasla çok sayıda kullanışlı özellik sunar. Buna parlaklık ve kontrast ayarları ve daha iyi okunabilirlik için bir dizi filtre dahildir.

Büyüteç uygulaması: Kullanmak nasıl bir şey?

Google’ın Play Store listesi, Pixel 5 veya sonraki sürümlerde çalıştığını doğruluyor. Uygulama kişisel Pixel 7 Pro cihazımda gayet iyi çalıştı.

İstediğiniz metni yakınlaştırdığınızda ve görüntüyü yakalamak için deklanşör tuşuna bastığınızda Büyüteç uygulamasını kullanmak da oldukça basit bir iştir. Buradan yukarıda belirtilen ayarlamaları uygulayabilir, daha da yakınlaştırabilir veya Google Lens’i kullanabilirsiniz (metni kopyalamak, dinlemek ve daha fazlası için).

Bunu söylerken, yakınlaştırma aralığı üzerinde tam kontrole sahip olmak yerine yalnızca sabit artışlarla (yani 1x, 2x, 4x, 8x, 16x, 24x, 30x) yakınlaştırma yapabilirsiniz. Dahası, kendi testlerimiz Pixel 7 Pro’nun 5x telefoto kamerasının 4x’te kullanılmak yerine yalnızca 8x’te devreye girdiğini gösteriyor.

Yakalanan bu görüntünün varsayılan olarak telefonunuza kaydedilmediğini belirtmekte fayda var (kamera uygulamanız aracılığıyla yakınlaştırılmış bir görüntü yakalamanın aksine). Ancak isterseniz manuel olarak kaydetmeyi veya paylaşmayı seçebilirsiniz.

Yine de Google’ın Android’e başka bir kullanışlı erişilebilirlik özelliği getirdiğini görmekten mutluyuz. Bu, Canlı Altyazı, Android Erişilebilirlik Paketi, Canlı Altyazı ve daha pek çok şeye katılıyor. Büyüteç uygulamasını aşağıdaki buton aracılığıyla indirebilirsiniz.

Google’ın kullanışlı Büyüteç uygulaması artık Pikseller için de mevcut

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow