Guardians of the Galaxy Holiday Special, MCU tarihini çok sağlıklı bir şekilde yazdı

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-11-25T12:53:00 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-25T16:28:20 The Guardians of the Galaxy Holiday Special, MCU için keyifli bir bölümdür, ancak aynı zamanda belirli bir nedenden dolayı tarih yazmayı da başarmıştır. James Gunn ve Muhafızlar geri döndü! Ve şimdi Disney+’ta yayınlanmaya hazır Galaksinin Koruyucuları Tatil Özel ile Noel için tam zamanında geldiler. Dexerto olarak biz […]

Guardians of the Galaxy Holiday Special, MCU tarihini çok sağlıklı bir şekilde yazdı

Yayınlanan: 2022-11-25T12:53:00

Güncellenmiş: 2022-11-25T16:28:20

The Guardians of the Galaxy Holiday Special, MCU için keyifli bir bölümdür, ancak aynı zamanda belirli bir nedenden dolayı tarih yazmayı da başarmıştır.

James Gunn ve Muhafızlar geri döndü! Ve şimdi Disney+’ta yayınlanmaya hazır Galaksinin Koruyucuları Tatil Özel ile Noel için tam zamanında geldiler. Dexerto olarak biz özel bölümü sevdik ve incelememizi okuyabilirsiniz burada.

Amazon’daki en iyi Kara Cuma ve Siber Pazartesi fırsatlarına göz atın.

bu resmi arsa özel bölüm ise şöyle: “Galaksiyi süsleme zamanı! Işıklar, hediyeler, ağaçlar, kar taneleri, şekerler ve… Kevin Bacon? The Guardians of the Galaxy Holiday Special’da, Noel’i Quill için unutulmaz kılma görevinde olan Guardians, mükemmel hediyeyi bulmak için Dünya’ya gidiyor.” Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Galaksinin Koruyucularını tek bir şey olarak düşünecek olsaydınız, “sağlıklı” muhtemelen aklınıza gelmezdi, ancak bu Tatil Özel Programı, bu dağınık mazlumların ne kadar tatlı olabileceğini kanıtladı. Artı, bu sağlıklı film, onu diğer tüm Marvel projelerinden ayıran belirli bir şey için MCU’da gerçekten tarih yazdı.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special, kötü karakter içermeyen ilk MCU projesidir.

MCU’nun tamamını takip ettiyseniz, her büyük filmin ve TV şovunun kendi kötü karakterine sahip olduğunu göreceksiniz ve bu kötü adam, baş kahramanla başa baş gidiyor. Yalnızca Dördüncü Aşama’da Agatha Harkness, Namor ve Tanrı Kasabı Gorr vardı. Spider-Man: No Way Home, önceki iki film serisinden kötü adamları geri getiren tüm haydutlar galerisine sahipti.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ancak, Galaksinin Koruyucuları Tatili özel bölümünü izlediyseniz, bir şeyi fark etmişsinizdir: Kötü adam yoktur.

ile bir röportaj sırasında Çeşitlilik, Guardians of the Galaxy’nin yönetmeni James Gunn (şu anda DC’nin de yönetmenliğini yapıyor), diğer tüm MCU projelerinde bir tane olmasına rağmen, filmin bir kötü adam içermemesi gerektiğini açıkladı: “Harika olan bir şey de, bunda kötü adam olmaması. . Bir tür kötü adamın olmadığı, hatırlayabildiğim hiçbir Marvel hikayesi olmadı.”

Ancak Gunn, senaryonun ilk tedavisinde, başlangıçta bir düşmana sahip olma planları olduğunu ve bunun sonunda Özel Bölüm’de çok komik bir görünüm sergileyen Kevin Bacon’un da dahil olduğu bir savaşa yol açacağını açıklamaya devam etti.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Senaryoyu yazmadan önce bir tedavi yazdım ve tedavide bu başka tehdit vardı. Bu diğer şeyle ilgilenmediğimi yeni fark ettim. Sonunda Kevin Bacon’ın zıplayıp aksiyon gösterileri yaptığı bir aksiyon sekansı vardı ki bu oldukça havalı olurdu ama tehdit beni hiç ilgilendirmiyordu.”

James Gunn neden bir kötü adam eklemedi?

Peki Gunn’ın ilgisini çeken neydi? Peki, “Benim ilgimi çeken, karakterler arasındaki etkileşimdi. Ben de onu kestim ve insanlar hakkında bir hikaye haline getirdim.

Guardians serisi, her zaman yüzleşecek düşmanları olsa da, genellikle kahramanların kendileri üzerinde bir çalışma olmuştur. Yükleri ve gururları çoğu zaman hepsini tehlikeye atarak bazen kendi kendilerinin kötü adamları olabileceklerini iddia edebilirsiniz. Bu her zaman Muhafızların birbirleriyle bağlantı kurmasına ve her filmin sonunda birlikte büyümesine yol açsa da.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bu nedenle, genellikle aileye ve kendini düşünmeye odaklanan Noel boyunca geçen bir Özel setin, herhangi bir kötü adam yerine Muhafızlar arasındaki dostluğu ana odak noktası haline getirmesi mantıklıdır.

Galaksinin Koruyucuları Vol. 3’ün bir kötü adamı olacak, ancak

Kötüleri özlüyorsanız endişelenmeyin, çünkü Muhafızlar serisinin üçüncü filmi, Chukwudi Iwuji’nin canlandırdığı Yüksek Evrimci olarak bilinen şimdiye kadarki en büyük düşmanlarını içerecek.

Gunn aslında Holiday Speical’ı Vol. 3 ve sadece üç günde yazdığını ortaya çıkardı:

“Dürüst olmak gerekirse, özel bölümü üç günde yazdım. Kelimenin tam anlamıyla, Marvel’dan hiçbir not yoktu ve çekim yaparken ara sıra bir şeyler eklemem dışında hiçbir şey değişmedi. Gerçekten kolaydı ve baştan sona kolay kaldı ve bu harikaydı çünkü Vol. 3 aslında çok duygusal.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“İkisini de aynı anda çektik, bu yüzden Vol. 3 birkaç günlüğüne, bu zordu ve ardından bu şovu çekmek için bir gün izin almak eğlenceliydi. Çünkü bu konudaki riskler düşüktü. Sadece aptalcaydı.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special şimdi yayınlanmaya hazır. Disney+’a kaydolabilirsiniz burada.

Bu sayfadaki bir ürün bağlantısına tıklarsanız, küçük bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz.

Teknory