Güneş tutulması 2023: Telefonunuzla fotoğraf çekmeyin

Bugün iPhone 15 Pro Max cihazımın ve bu hafta sonundaki güneş tutulmasının Olumsuz karışım. tökezledim BGR’S Makale, gökyüzüne bakanları yaklaşan kozmik olayın fotoğraflarını çekmek için telefonlarını kullanma konusunda uyardı. Siz de benim gibiyseniz “Neden?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta kim böylesine hayranlık uyandıran bir gök olayının fotoğrafını çekmek istemez ki? Güneş tutulmasının fotoğrafını çekmenin iPhone’unuzun […]

Güneş tutulması 2023: Telefonunuzla fotoğraf çekmeyin

Bugün iPhone 15 Pro Max cihazımın ve bu hafta sonundaki güneş tutulmasının Olumsuz karışım. tökezledim BGR’S Makale, gökyüzüne bakanları yaklaşan kozmik olayın fotoğraflarını çekmek için telefonlarını kullanma konusunda uyardı.

Siz de benim gibiyseniz “Neden?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta kim böylesine hayranlık uyandıran bir gök olayının fotoğrafını çekmek istemez ki?

Güneş tutulmasının fotoğrafını çekmenin iPhone’unuzun kamera donanımına zarar verebileceği ortaya çıktı.

Telefonunuzla neden güneş tutulması fotoğrafı çekmemelisiniz?

Güneşe bakmak için teleskop veya dürbün kullanmamanız gerektiği gibi (gözbebeklerinizi eritebilirsiniz), güneşin fotoğrafını çekmek için telefonunuzun atıcısını veya başka bir yetersiz donanıma sahip kamerayı kullanmamalısınız. Güneş tutulması.

BGR hiçbir akıllı telefonun güneşin yaydığı yoğun güneş ışınlarını kaldıracak şekilde tasarlanmadığını söylüyor. teknoloji kuruluşu, “Kameranızı veya telefonunuzu kullanmak, ışınlardan gelen ısının o kadar yoğunlaşmasına neden olabilir ki, içerideki lensi eritebilir” diye uyardı.

Orada dır-dir telefonunuz ve kameranız için filtreler satın alabileceğiniz bir geçici çözüm.

NEEWER 67mm Klipsli Filtre Seti, Telefon ve Kamera için
Kredi bilgileri: Amazon

Ama Mashable ile konuştum‘S bilim editörü Mark Kaufman, göksel manzarayı kamera filtreleriyle yakalamaya çalışmak yerine (elbette bir astrofotoğrafçı değilseniz), etkinliğin tadını onaylı güneş gözlükleriyle çıkarmanızı şiddetle tavsiye ediyor. Sonuçta karşınızda en iyi optik alet var: gözetleyenleriniz.

Şunu vurgulamak gerekir ki zorunlu gözlerinizin korunmasını sağlar. NASA almanızı tavsiye ediyor “ISO12312-2” Zararlı ışığı filtreleyen dereceli güneş tutulması camları. Amerikan Astronomi Topluluğu (AAS) Bu güneş tutulması gözlüklerini satan Rainbow Symphony de dahil olmak üzere yeşil ışık alan satıcıların bir listesi var.

Hava bizim tarafımızdaysa, 14 Ekim’deki “ateş çemberi” güneş tutulmasını görmelisiniz. Bulunduğunuz yere bağlı olarak bu çarpıcı gök manzarasını ne zaman görme fırsatına sahip olacağınızı öğrenmek için Kaufman’ın rehberini okuyun.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow