Günlük Otorite: ???? Chrome OS’yi yeniden değerlendirme zamanı

Rita El Khoury / Android Otoritesi ???? Herkese hayırlı cumalar! Noel’e bir haftadan biraz daha uzun bir süre kaldı (eğer kutlarsanız) ve ağacın altında hala sadece iki hediyemiz var. Sarılma zamanı! 2022’de Chrome OS Edgar Cervantes / Android Otoritesi Chrome OS, şu ya da bu şekilde on yıldan fazla bir süredir ortalıkta dolaşıyor, ancak öğrenci […]

Günlük Otorite: ???? Chrome OS’yi yeniden değerlendirme zamanı

Rita El Khoury / Android Otoritesi

???? Herkese hayırlı cumalar! Noel’e bir haftadan biraz daha uzun bir süre kaldı (eğer kutlarsanız) ve ağacın altında hala sadece iki hediyemiz var. Sarılma zamanı!

2022’de Chrome OS

Chrome OS Telefon Merkezi stok fotoğrafları 2

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

Chrome OS, şu ya da bu şekilde on yıldan fazla bir süredir ortalıkta dolaşıyor, ancak öğrenci değilseniz radarınızın dışına çıkmış olması tamamen mümkün. Bununla birlikte, meslektaşım Rita El Khoury’nin yakın tarihli bir gönderisi, 2022’nin neden Pixelbook’una ve Chrome OS’ye tekrar aşık olduğu yıl olduğunu vurguluyor ve platformu yeniden ziyaret etmek için ikna edici bir argüman sunuyor.

 • Tüm parçayı okumanızı şiddetle tavsiye ederim, ama işte biraz tl;dr.
 • Rita, Chromebook’ları ilk olarak 2015’te kullanmaya başladı ve sonunda 2017’de indirimli bir Google Pixelbook aldı.
 • (Sidenote, Pixelbook ekibinin bu yıl dağıtılması beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Ama bu ne burada ne de orada.)
 • Beş yıl sonra, bu hâlâ onun tek dizüstü bilgisayarı ama onu giderek daha az kullandığını fark etti.
 • Bu yıl, dizüstü bilgisayarının herhangi bir nedenle güncellenmediğini fark etti ve bu sorunu giderdikten sonra bir dizi yeni özellik aldı.
 • Onun için yeni bir dizüstü bilgisayar gibiydi. Chrome OS, sandığından çok daha güçlü hale geldi ve şimdi Chrome OS abartı trenine geri döndü.

Peki nedir bu yeni özellikler? İşte hızlı bir özet:

 • Chrome OS ve Android telefonlar, Chromebook ekranınızda son resimleri, mobil Chrome sekmelerini ve daha fazlasını gösteren Phone Hub özelliği ile artık sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Telefonunuza dokunmadan hızlı bir şekilde bir ortak erişim noktası kurmak için bile kullanabilirsiniz.
 • Chromebook’unuzu iş için kullanıyorsanız, yerleşik bir PDF düzenleyici ve gelişmiş ekran görüntüleri (video ve ses kayıtları dahil) gibi üretkenlik araçları da yararlı özelliklerdir.
 • Chromebook tabletlerin yükselişi nedeniyle, Chrome OS çok daha parmak dostu hale geldi. Küçük resimler ve düğmeler çok daha büyüktür ve hareketler hızlı kısayollar sunar.
 • Aynı şekilde prob ucu desteği için. Canvas ve Cursive gibi önceden yüklenmiş uygulamalar, desteklenen herhangi bir kalemi kullanarak çizim yapmanıza, not almanıza ve daha pek çok şeye olanak tanır.
 • Kolay yapıştırma için kopyaladığınız son beş öğeyi hatırlayan bir pano yöneticisi de vardır. Keşke bu özellik Windows ve macOS’ta da kullanılsaydı!
 • Yeni bir karanlık mod, daha iyi Android uygulama desteği ve Linux veya Steam oyunları yükleme yeteneği, bahsetmeye değer diğer birkaç yeni özelliktir.

Chrome OS’yi tekrar ziyaret etmeye hazır mısınız? En iyi Chromebook’lar ve Chromebook tabletler için seçimlerimizin yanı sıra Chromebook’lar ve yeteneklerine ilişkin kapsamlı kılavuzumuza göz atın.

???? Bu hafta sonu izleyecek bir şeyler mi arıyorsunuz? İşte göz atmaya değer en iyi yeni akış filmleri (Android Yetkilisi).

cuma eğlencesi

İmparatorluk güçleri geri döndü

Karşılaştırma için şuraya bakın: orijinal tiyatro fragmanı burada. Harrison Ford’un anlatımı bile bunu 70’lerin hardcore peynirinden kurtaramaz ve “romantizm” denildiğinde silinmiş bir erkek kardeş-kardeş öpücüğünün dahil edilmesi özellikle kaşları kaldırıyor.

Güç seninle olsun,

Günlük Otorite: ???? Chrome OS’yi yeniden değerlendirme zamanı

Teknory