Hackerlar Çalınan SpaceX Taslaklarıyla Böbürlenirken Elon Musk İçin Daha Fazla Baş Ağrısı

LockBit’in planları elde etmek için Maximum Industries’i nasıl hacklediği belli değil, ancak SpaceX’in ortağının bunlara en başta sahip olması mantıklı. Muhtemelen teknolojiyi oluşturmak için kullanılan havacılık parçalarının üretimi için gereklidirler. Ancak, bu planların tüm SpaceX operasyonu için ne kadar önemli olduğunu bilmiyoruz. Her halükarda, planlara sahip olmak tek başına kimseye bir şey kazandırmaz – yine […]

Hackerlar Çalınan SpaceX Taslaklarıyla Böbürlenirken Elon Musk İçin Daha Fazla Baş Ağrısı

LockBit’in planları elde etmek için Maximum Industries’i nasıl hacklediği belli değil, ancak SpaceX’in ortağının bunlara en başta sahip olması mantıklı. Muhtemelen teknolojiyi oluşturmak için kullanılan havacılık parçalarının üretimi için gereklidirler.

Ancak, bu planların tüm SpaceX operasyonu için ne kadar önemli olduğunu bilmiyoruz. Her halükarda, planlara sahip olmak tek başına kimseye bir şey kazandırmaz – yine de üretilmeleri gerekir, bu nedenle ABD’deki herhangi bir şirketin çalınan planları satın aldıktan sonra onu gizli tutabileceğini hayal etmek zor. Yine de nereye varabileceklerini söylemek mümkün değil ve alıcı başka bir ülkedeyse takip edilmesi çok daha zor olacak.

Şimdiye kadar, tweet’e inanılacak olursa, LockBit hem SpaceX hem de Maximum Industries’in işbirliği yapmak istemediğinden şikayet ediyor gibi görünüyor. Bilgisayar korsanı çetesi, planlar için bir fidye belirledi ve 20 Mart’a kadar ödenmezse, onları en yüksek teklifi verene satmayı vaat ediyor.

Hiçbir şirket ödemeyi kabul etmezse ne olacak? LockBit gerçekten de planlara sahipse, sahip olduklarını iddia ettikleri isteklilerden birine satabilirler. SpaceX ve Maximum Industries göz ardı edildi Kayıt yorum istekleri, bu yüzden saygın bir kaynaktan asla tam olarak öğrenemeyebiliriz. Bilgisayar korsanı grubu, istismarlarından dünyayı haberdar edebilir, ancak tüm bu hikayeleri göründüğü gibi kabul etmek zordur.

Teknory