Her Büyük Markanın En İyi Spor Arabası

1989’daki ilk çıkışından bu yana, Mazda MX-5 veya Kuzey Amerika’daki Miata, birçok sürücünün favorisi oldu. Modern Japon mekanik ve elektrik sistemlerini geleneksel bir İngiliz spor otomobil formatına dahil eden akıllı ambalajı, geldiğinde büyük ilgi gördü ve daha en başından bir satış başarısı haline geldi. Orijinal araba hiçbir zaman yüksek güçlü ve hızlı olmasa da, yalnızca […]

Her Büyük Markanın En İyi Spor Arabası

1989’daki ilk çıkışından bu yana, Mazda MX-5 veya Kuzey Amerika’daki Miata, birçok sürücünün favorisi oldu. Modern Japon mekanik ve elektrik sistemlerini geleneksel bir İngiliz spor otomobil formatına dahil eden akıllı ambalajı, geldiğinde büyük ilgi gördü ve daha en başından bir satış başarısı haline geldi.

Orijinal araba hiçbir zaman yüksek güçlü ve hızlı olmasa da, yalnızca 116 beygir gücü ve 0-60 süresi 8,6 saniye, çevikliği, düşük ağırlığı ve dengeli şasisi onu sürmeyi bir zevk haline getirdi ve bu da alıcıların sadık kalmasını sağlayan şeydi. . İstatistiklerinin çoğu iyileşirken, arabanın doğası aynı kaldı. Mevcut MX-5, performansta mütevazı bir şekilde iyileştirildi, şimdi 181 beygir gücü üretiyor, ancak arabanın geri kalanı önemli ölçüde daha rafine. Üstün kontrol için tork yönlendirme gibi şeyler sayesinde iyileştirilmiş çekiş ile mükemmel bir 50/50 ağırlık dengesini korur. Şanzıman seçenekleri artık manuel veya otomatik formlarda altı vites içeriyor ve bunlardan biriyle sürüş hala bir patlama.

30 yıl sonra, MX-5 hala favori ve piyasadaki birkaç geleneksel spor otomobilden biri. Amatör yarışçılar arasında da favori olsa da, görünüşe göre sıradan tüketiciler onu almaya devam ettiği sürece Mazda onu üretmeye devam edecek.

Teknory