Her Şeye Rağmen, ‘Quantumania’ Marvel Hayranlarını ‘Ant-Man’ Üçlemesinin Edgar Wright’ı Atmakta Haklı Olduğuna İkna Etti

Marvel Studios aracılığıyla görüntü Kuantum En yüksek övgüyü almamış olabilir, ancak bazı hayranlar yönetmen Peyton Reed’in yine de harika bir iş çıkardığına inanıyor. Özellikle bir hayran, ciddi bir şekilde sıcak bir yaklaşımla içeri girdi. Edgar Wright ve ilk film için senaryosu. Wright’ın ilk filmi yönetmekten vazgeçtiği haberi ilk ortaya çıktığında Karınca adam film, bir tepki […]

Her Şeye Rağmen, ‘Quantumania’ Marvel Hayranlarını ‘Ant-Man’ Üçlemesinin Edgar Wright’ı Atmakta Haklı Olduğuna İkna Etti

Marvel Studios aracılığıyla görüntü

Kuantum En yüksek övgüyü almamış olabilir, ancak bazı hayranlar yönetmen Peyton Reed’in yine de harika bir iş çıkardığına inanıyor. Özellikle bir hayran, ciddi bir şekilde sıcak bir yaklaşımla içeri girdi. Edgar Wright ve ilk film için senaryosu.

Wright’ın ilk filmi yönetmekten vazgeçtiği haberi ilk ortaya çıktığında Karınca adam film, bir tepki vardı. Yönetmen, yönetmene senaryoyu ilk sunduğunda henüz Kan ve Dondurma üçlemesinin ortasındaydı. Kevin Feige. Marvel başkanı, filmi yapması için Wright’ı görevlendirdi, ancak 2014’te yönetmen, senaryosunun stüdyoların beğenisine gelmemesi üzerine yürüdü. Peyton Reed yönetmenliğe getirildi ve senaryo yeniden yazıldı. Wright’ın pek çok hayranı, stüdyonun vizyonunu öldürme kararını protesto etti, ancak elimizdeki film yine de bir hit oldu.

Marvel ile görüntü

Ancak, sekiz yıl ve iki devam filmi sonra, işte buradayız. Üçüncü film, yönetmenliğini hâlâ Reed’in yaptığı sinema salonlarını vurdu ve birçok kişi filmin aldığı kötü eleştirilerden yönetmeni ve yazar ekibini sorumlu tutuyor. Bazıları, Marvel’ın Wright’ın yerini aldığında ilk hatasını yaptığına inanıyor. Ama olur mu Karınca adam Vizyonunu gerçekleştirebilseydi üçleme gerçekten daha mı iyi olurdu? Cevap, muhtemelen franchise’ı kurtarmayacağıdır. Bir Reddit kullanıcısı, r/MarvelStudios yönetim kuruluna girdi Marvel’in neden doğru kararı verdiğine dair birçok iyi neden vermek ünlü yönetmeni ekinmek için.

Afiş, Wright’ın senaryosundan birçok yönün filmde tutulduğuna işaret ediyor. Filmde tutulan en önemli hikaye unsuru, Scott Lang’ı filmin kahramanı yapma kararıydı ve Hank (orijinal Karınca Adam) Scott için daha yaşlı, akıl hocası bir figürdü. Komut dosyasının diğer bölümleri, MCU’nun daha geniş kapsamına sığdırmak için değiştirilirken. Böyle bir örnek, Janet ve Hope’un ilk filmde ölecek olması, yani The Wasp’ı alamayacağımız anlamına gelir.

Wright’ın senaryosuna bakıldığında bile, filmin Marvel’ın dikkatlice düzenlenmiş evreninin geri kalanına uymayan bir kereye mahsus olmasını amaçladığı açıktır. Marvel, ilk Ant-Man filminin gidişatını değiştirmemiş olsaydı, muhtemelen bir devam filmi olmayacaktı. Orijinal gönderiyi yanıtlayan çoğu kullanıcı, kendi fikirlerine katıldı ve en son Ant-Man taksitini savundu.

Edgar Wright’ın Karınca Adam vizyonunu hiç görememiş olmamız berbat olsa da, filmin Marvel’ın anlatmayı umduğu genel hikayeye uymayacağı kesin. Bunu söylemek acı verici ama sonunda stüdyo doğru kararı verdi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow