Bağımsız masaüstü RPG, Dungeons & Dragons’ın ‘yüksüz’ fantastik oyununu yaratmak amacıyla BackerKit’ten 4,6 milyon dolardan fazla para topladı

Deneyimli tasarımcı Matt Colville’in hazırladığı bağımsız bir masaüstü rol yapma oyunu (TTRPG) BackerKit’ten 4,6 milyon dolar topladıve mirasının “yükünü hafifleten” bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Zindanlar ve Ejderhalar (D&D). Kitlesel fonlama çabası, başlangıçtaki 800.000 dolarlık hedefini önemli ölçüde aştı. Colville liderliğindeki geliştirici MCDM Productions’ın projesi şu anda MCDM RPG’si ve “kahramanca bir fantastik RPG” deneyimi vaat […]

Bağımsız masaüstü RPG, Dungeons & Dragons’ın ‘yüksüz’ fantastik oyununu yaratmak amacıyla BackerKit’ten 4,6 milyon dolardan fazla para topladı

Deneyimli tasarımcı Matt Colville’in hazırladığı bağımsız bir masaüstü rol yapma oyunu (TTRPG) BackerKit’ten 4,6 milyon dolar topladıve mirasının “yükünü hafifleten” bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Zindanlar ve Ejderhalar (D&D). Kitlesel fonlama çabası, başlangıçtaki 800.000 dolarlık hedefini önemli ölçüde aştı.

Colville liderliğindeki geliştirici MCDM Productions’ın projesi şu anda MCDM RPG’si ve “kahramanca bir fantastik RPG” deneyimi vaat ediyor. Her zamanki gibi yirmi yüzlü zarlardan vazgeçerek D&D ünlü, MCDM RPG’si modern yenilikler vaat ediyor. Halen geliştirilme aşamasında olmasına rağmen Colville, oyunun eski inisiyatif kurallarını kaçırabilecek saldırıları ortadan kaldırdığını ortaya çıkardı. Bunun yerine, her saldırı isabet alır ve oyuncular, karakterlerinin savaşta hangi sıraya göre hareket edeceğine kendileri karar verirler. Bunun amacı, “boşa giden dönüşler” olmadan, takım çalışması ve drama duygusunu geliştirmektir.

Colville çalışmalarıyla tanınıyor Kumul (2000), Uzay Yolu (2002), Yüzüklerin Efendisi (2005) masaüstü oyunlarının yanı sıra popüler D&D Gerçek oyun serisi, Acheron’un Zinciri.

TTRPG ezici gücü Zindanlar ve Ejderhalar son yıllarda herkesin tanıdığı bir isim haline geldi D&D kalem ve kağıt tabanlı rol yapma oyunlarını tanımlamak için sıklıkla TTRPG ile birbirinin yerine kullanılır. İyi ya da kötü, Wizards of the Coast’un TTRPG titanı, eski tarz Japon RPG’lerinden modern gişe rekorları kıran oyunlara kadar ilham veren oyunlara sahip, büyük miktarda kültürel etkiye sahiptir. Baldur’un Kapısı 3.

Colville, 50 dakikalık bir videoda projenin arkasındaki düşünceyi açıkladı. Uzun bir izleme ama eğer ilgileniyorsanız bir göz atmaya değer.

MCDM RPG’si doğrudan rakip olarak konumlanıyor Zindanlar ve Ejderhalar. İkincisi, geçtiğimiz yılın sonunda işten çıkarmaların rapor edildiği, son zamanlarda zor zamanlar geçiren Hasbro’nun yan kuruluşu Wizards of the Coast tarafından geliştirildi (Forbes aracılığıyla). Bu, 2023’te gördüğümüz ve Ubisoft’tan Bungie’ye kadar şirketlerin işten çıkarmalara yol açtığı, oyun endüstrisindeki rahatsız edici işten çıkarma eğilimini takip ediyor.

oyun geliştirme açısından çalkantılı bir dönemde, bağımsız bir projenin bu şekilde önemli miktarda fon topladığını görmek memnuniyet verici. Şahsen ben bitmiş ürünü görmek için sabırsızlanıyorum ve Colville’in fantastik TRPG alanına temiz hava soluma çabasının verimli olup olmayacağını görmek beni heyecanlandırıyor.

Ekranların içinde yaşayan yeni maceralar mı arıyorsunuz? Listelerimiz en iyi RPG’ler Ve en iyi hikaye oyunları korudunuz mu?

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow