Horizon Zero Dawn PS5 Remaster Geliştirme Aşamasında: Rapor

Bir Horizon Zero Dawn PS5 remaster’ının geliştirilmekte olduğu bildiriliyor. MP1ST’ye göre Sony, eleştirmenlerce beğenilen PS4 oyununun genç avcı Aloy’u merkez alan yenilenmiş bir versiyonunu planlıyor. Henüz beş yaşında olan ve bu yılın başlarında bir devam filmi olan Horizon Forbidden West’i gören oyun, PS5’te iyileştirilmiş aydınlatma, elden geçirilmiş dokular ve daha iyi animasyonlar dahil olmak üzere […]

Horizon Zero Dawn PS5 Remaster Geliştirme Aşamasında: Rapor

Bir Horizon Zero Dawn PS5 remaster’ının geliştirilmekte olduğu bildiriliyor. MP1ST’ye göre Sony, eleştirmenlerce beğenilen PS4 oyununun genç avcı Aloy’u merkez alan yenilenmiş bir versiyonunu planlıyor. Henüz beş yaşında olan ve bu yılın başlarında bir devam filmi olan Horizon Forbidden West’i gören oyun, PS5’te iyileştirilmiş aydınlatma, elden geçirilmiş dokular ve daha iyi animasyonlar dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler alacak. Ayrıca rapor, hem PS5 hem de PC için bir Horizon çevrimiçi çok oyunculu oyununun yapım aşamasında olduğunu belirtiyor.

VGC Horizon Zero Dawn için yeni PS5 sürümünün oyuna erişilebilirlik özellikleri ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri ekleyeceğini iddia ederek raporu kendi kaynakları aracılığıyla doğruladı. Grafik, performans ve sınırlanmamış performans modlarına sahip çoğu PS5 girişine benzer şekilde farklı grafik modları da dahil edilecek – sonuncusu değişken yenileme hızı VRR’den yararlanıyor.

Horizon Forbidden West’ten sualtı keşif ve planör eklenmesi hikayeyi engelleyeceğinden, oyun bölümünden fazla bir şey beklemeyin. Ama kim bilir? Sony, New Game+ ödülü olarak bu öğelerle bizi şaşırtabilir.

Horizon Zero Dawn İnceleme

PS4’teki Horizon Zero Dawn, sabit bir 60 fps’de çalışmasına izin veren bir performans yaması alırken, PS5’te henüz yerel bir 4K güncellemesi almadı. Bu, RPG’nin 2020’de PC’ye taşındığı için, iyileştirilmiş çizim mesafeleri, geniş ekran desteği ve sınırsız kare hızları ile yeniden piyasaya sürüldüğü ilk sefer olmayacaktı, ancak varlıklar PS4 versiyonundan yeniden kullanılmıştı.

Varlıklardan bahsetmişken, MP1ST Horizon Zero Dawn remaster’ının geliştirilmiş yeni karakter modelleri, geliştirilmiş doku ve hepsini tamamlayacak yeni animasyonlarla “Yasak Batı’ya daha da yakınlaştıracağını” belirtiyor. The Last of Us Part 1 “remake”e benzer şekilde, bu, orijinal PS4 sürümüne zaten sahip olanlar için zor bir satış olabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, oyun sadece beş yaşında, bu yüzden PS5 oyuncularının Rs’yi ödemesini sağlamak uzun bir talep olacak. 4,999 / 70 $ — PS5’teki yeni lansmanlar için standart bir fiyat noktası.

PS4’teki ilk lansmanından sadece iki yıl sonra bir PS5 remaster’ı alan Marvel’s Spider-Man bile bir revizyona gerek duymadı. Versiyonda Peter Parker için serideki gelecek oyunların ışığında Yuri Lowenthal tarafından seslendirilen daha genç bir karakter modeli yer aldı.

Ayrıca rapor, PS5 ve PC için bir Horizon çok oyunculu oyunundan bahsediyor. Ayrıntılar azdır, ancak VGC, oyun için başlangıçta bir işbirliği modunun planlandığını, ancak geliştiricilerin “başlığın diğer alanlarına” odaklanabilmeleri için rafa kaldırıldığını iddia ediyor. Bazı sızdırılmış konsept sanat 2014’ten itibaren, büyük mekanik canavarlarla uyum içinde savaşan oyuncuları gösterir. Özelleştirmenin, franchise’daki yerleşik kabilelere dayanacağı bildiriliyor – bunu bir tuz tanesi ile alın.

Şu anda, geliştirici Guerrilla Games’ten belirli bir yayın penceresi veya resmi bir kelime yok, ancak aktör Lance Reddick’in devam ediyor. şimdi silinen tweet, bu inandırıcı görünüyor. bu John Wick yıldız, her iki Horizon oyununda da geri dönen karakter Sylens’i canlandırdı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory