HUAWEI Mate X3, P60 serisi Mayıs ayında Avrupa’da piyasaya sürülecek

TL;DR HUAWEI, P60 serisi ve Mate X3’ün Avrupa lansmanı için bir tarih belirledi. Duyuru, 9 Mayıs’ta Almanya’nın Münih kentinde özel bir etkinlikte yapılacak. HUAWEI, geçen hafta Mate X3 ve P60 serisi telefonlarını duyurdu. Şimdi şirket bunların Avrupa’ya gittiğini doğruladı. millet GSMArena 9 Mayıs’ta Almanya’nın Münih kentinde özel bir lansman etkinliği için davet aldılar. Davette yalnızca […]

HUAWEI Mate X3, P60 serisi Mayıs ayında Avrupa’da piyasaya sürülecek

TL;DR

  • HUAWEI, P60 serisi ve Mate X3’ün Avrupa lansmanı için bir tarih belirledi.
  • Duyuru, 9 Mayıs’ta Almanya’nın Münih kentinde özel bir etkinlikte yapılacak.

HUAWEI, geçen hafta Mate X3 ve P60 serisi telefonlarını duyurdu. Şimdi şirket bunların Avrupa’ya gittiğini doğruladı. millet GSMArena 9 Mayıs’ta Almanya’nın Münih kentinde özel bir lansman etkinliği için davet aldılar. Davette yalnızca P60 serisinin adı belirtilirken, yayın Mate X3’ün de işlemlere katılacağını doğruluyor.

Yeni HUAWEI telefonlar, şirketin bu yılki amiral gemileri. Ancak, 5G bağlantısı ve Google’ın hizmetleri ve uygulamaları gibi bazı arzu edilen özelliklerden yoksundurlar. Şirketin devam eden ABD yaptırımları sayesinde, telefonlarında bu özellikleri sağlayamıyor. Yine de HUAWEI, 2023 amiral gemilerine bazı etkileyici özellikler vererek sahip olmadığı şeyi telafi etmeye çalıştı.

Örneğin, Mate X3, IPX8 su geçirmezlik derecesine ve bir periskop kameraya sahip katlanabilir bir telefondur – katlanabilir cihazlarda çok nadir bulunan iki özellik. Telefon, Samsung Galaxy Z Fold 4’ten daha hafiftir ve OIS ve RYYB renk filtresi ile gelecek vaat eden bir ana kameraya sahiptir. Hatta genişletilebilir depolama, 66 W hızlı şarj ve 50 W kablosuz şarj içerir. Tüm bunlar bir 4G Snapdragon 8 Plus Gen 1 yongası tarafından desteklenmektedir.

HUAWEI P60 Pro, aynı 5G’siz SoC’ye sahip ancak arka kurulumu tamamlamak için bir RYYB filtresi, 40MP periskop atıcı ve üçüncü bir 13MP ultra geniş kamera dahil olmak üzere 48MP değişken diyaframlı birincil kameraya sahip bir kamera gücü olmayı vaat ediyor. Telefonda ayrıca genişletilebilir depolama, 120Hz OLED ekran ve 88W hızlı şarj bulunuyor.

HUAWEI Mate X3, P60 serisi Mayıs ayında Avrupa’da piyasaya sürülecek

Teknory