Hükümlü Theranos dolandırıcısı Elizabeth Holmes 135 ay veya 11,25 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Medyada, TV şovlarında, belgesellerde ve oldukça duyurulan dört aylık bir davada yer alan bir destanda, eski Theranos kurucusu Elizabeth Holmes, Ocak 2022’de dolandırıcılık ve komplo kurmaktan suçlu bulundu. Bugün 38 yaşındaki cezasını aldı: 11.25 yıl veya 135 ay hapis. Yargıç Edward Davila, Holmes’un hastalara zarar vermekle ilgili suçlamalardan beraat etmesinin davasına yardımcı olduğunu, ancak yine […]

Hükümlü Theranos dolandırıcısı Elizabeth Holmes 135 ay veya 11,25 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Medyada, TV şovlarında, belgesellerde ve oldukça duyurulan dört aylık bir davada yer alan bir destanda, eski Theranos kurucusu Elizabeth Holmes, Ocak 2022’de dolandırıcılık ve komplo kurmaktan suçlu bulundu.

Bugün 38 yaşındaki cezasını aldı: 11.25 yıl veya 135 ay hapis.

Yargıç Edward Davila, Holmes’un hastalara zarar vermekle ilgili suçlamalardan beraat etmesinin davasına yardımcı olduğunu, ancak yine de suç işlediğini kabul etmeyi reddetmesinin davayı incittiğini açıkladı. Wall Street Gazetesi.

Holmes’un bir Walgreens temsilcisine “Benim gibi güzel insanları hapse atmazlar” sözünün bir versiyonunu söylediği bildirildi. 2010 yılındaCuma günkü duruşmadan yaklaşık bir hafta önce savcılar tarafından sunulan bir ceza notuna göre.

AYRICA BAKINIZ:

Elizabeth Holmes davasının en garip 7 anı

Ocak ayında Holmes, San Jose merkezli bir jüri tarafından bir adet elektronik dolandırıcılık komplosu ve üç adet elektronik dolandırıcılık dahil olmak üzere dört suçtan suçlu bulundu. En fazla 20 yıl hapis cezası ve her sayım için 250.000 dolar para cezası artı iadelerle karşı karşıya kaldı.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Mucit’in Elizabeth Holmes hakkında dışarıda bıraktığı 5 gerçek


Holmes, hastanın kanından bir iğne deliği kullanarak çeşitli hastalıkları test edebildiğini iddia eden kan testi şirketi Theranos’un CEO’suydu.

Eski Theranos başkanı Ramesh “Sunny” Balwani ile birlikte suçlanan Holmes, duruşması sırasında toplam 11 suçla karşı karşıya kaldı (iki adet elektronik dolandırıcılık komplosu ve dokuz adet elektronik dolandırıcılık) ve savcılar onun bir şeyler uydurarak yatırımcıları dolandırdığını iddia etti. bilimsel olarak imkansız Suçlamalardan dördü takıldı. Diğer yedi kişiden Holmes, telsiz dolandırıcılık suçlarından üçünde ve komplo sayımlarından birinde suçsuz bulundu. Jüri, Aralık 2013’ten itibaren belirli elektronik dolandırıcılık suçlamalarıyla ilgili kalan üç dava hakkında oybirliğiyle bir karara varamadı.

Teknory