iFixit’in yeni M4 iPad Pro’yu parçalaması, değiştirilmesi daha kolay bir pili ortaya koyuyor

Yeni 13 inç M4 iPad Pro gerçekten çok ince. Bu kaçınılmaz olarak cihazın onarımının bazı yönlerini daha da zorlaştıracak ve bu da iFixit bu haftasonu yayınlanan bir sökümde doğrulandı. Ancak bir alanda parlıyor; iş pili değiştirmeye gelince, Apple ciddi anlamda yararlı bazı değişiklikler yaptı. Teardown Tech Shahram Mokhtari bir blog yazısında şunları yazdı: “Bir iPad […]

iFixit’in yeni M4 iPad Pro’yu parçalaması, değiştirilmesi daha kolay bir pili ortaya koyuyor

Yeni 13 inç M4 iPad Pro gerçekten çok ince. Bu kaçınılmaz olarak cihazın onarımının bazı yönlerini daha da zorlaştıracak ve bu da iFixit bu haftasonu yayınlanan bir sökümde doğrulandı. Ancak bir alanda parlıyor; iş pili değiştirmeye gelince, Apple ciddi anlamda yararlı bazı değişiklikler yaptı.

Teardown Tech Shahram Mokhtari bir blog yazısında şunları yazdı: “Bir iPad Pro’da ilk kez, ekranı çıkardıktan hemen sonra pili çıkarabiliyoruz.” Mokhtari, pil çıkarılmadan önce hala çıkarılması gereken bazı vidalar ve braketler olduğundan “hemen göreceli” olduğunu belirtiyor ve işlemi belgeleyen video, pillerin altındaki açma tırnaklarına ulaşmanın biraz iş gerektirdiğini gösteriyor. ancak yeni kurulum, önceki modellere kıyasla yine de süreçten saatler kısaltıyor.

Videoda Mokhtari, “Bu cihazın içindeki tüm ana bileşenleri çıkarmak zorunda kalmadan pili çıkarabilmeniz, onarılabilirlik açısından hala büyük bir kazanç” diyor. “Önceki nesle göre çok büyük bir gelişme.” Öte yandan diğer her şeyin hasara yol açmadan onarılması oldukça zor olacaktır. “Ek karttan hoparlörlere ve koaksiyel kablolara kadar vidalar için yeterli yer olmadığı için birbirine yapıştırılmış bir sürü şey bulduk.”

Ve yırtma işlemi, yeni Apple Pencil Pro’nun onarılabilirlik kabusu olduğunu gösteriyor. Kalemin içine girmeye çalışırken kesilen Mokhtari, onu “pil bittiğinde tek kullanımlık bir bok parçası” olarak nitelendirdi.

iFixit’in yeni M4 iPad Pro’yu parçalaması, değiştirilmesi daha kolay bir pili ortaya koyuyor

Teknory