İnceleme: ‘Misyon: İmkansız – Ölü Hesaplaşma Birinci Bölüm’, Tüm Zamanların En Büyük Aksiyon Serisi Olabileceğine Daha Fazla Kanıt Sunuyor

Sektördeki en büyük ve en parlak markaların bile felaketten uzak olmadığını ima eden bir dizi devam eden gişe hayal kırıklığı sayesinde, Tom Cruise bir kez daha ihlale yönelmek ve üst üste ikinci yıl sinemayı kurtarmak zorunda kaldı. Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One. 12 ay önce, zayıflayan bir sektörü ensesinden yakalamışken, Top Gun: Maverick […]

İnceleme: ‘Misyon: İmkansız – Ölü Hesaplaşma Birinci Bölüm’, Tüm Zamanların En Büyük Aksiyon Serisi Olabileceğine Daha Fazla Kanıt Sunuyor

Sektördeki en büyük ve en parlak markaların bile felaketten uzak olmadığını ima eden bir dizi devam eden gişe hayal kırıklığı sayesinde, Tom Cruise bir kez daha ihlale yönelmek ve üst üste ikinci yıl sinemayı kurtarmak zorunda kaldı. Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One.

12 ay önce, zayıflayan bir sektörü ensesinden yakalamışken, Top Gun: Maverick bloklardan patladı ve kritik, ticari ve ödül sezonu zaferine yükseldi, küçücük megastar, kendisinin ve yönetmen Christopher McQuarrie’nin nasıl olup da zirveye çıkacağını merak etmenize neden olacak, ağzı açık bırakan bir açılışla sadece gitti ve tekrar yaptı. ne zaman Bölüm iki gelecek yıl topraklar.

Aslında, ile Ölü Hesaplaşma hemen öncekilerle aynı nefeste rahatlıkla anılabilir Hayalet Protokolü, Haydut UlusVe Araları açılmakdört ardışık anlık aksiyon sineması klasiği, uzun süredir devam eden casus destanının kimlik bilgilerini belki de türün tüm zamanların en büyük tek franchise’ı olarak pekiştirdi ve bunu yapmak için yalnızca başrol oyuncusu ve yapımcının hayatını sayısız kez riske atması yeterli oldu.

Paramount aracılığıyla

Yine de mükemmel olmaktan uzak ve anlatının filmdeki en zayıf halka olduğunu keşfetmek şok olmamalı. Ölü Hesaplaşmazırhı. Tabii ki, bugüne kadarki yedi bölümün tümü, dolambaçlıdan kafa karıştırıcıya, saçma sapanlığa kadar uzanan entrikalarla övündü, ancak bu, 30. yıl dönümüne yaklaşan bir markanın kalıcı popülaritesinin arkasındaki bir numaralı itici güç değil.

Bu kez, IMF ajanı Ethan Hunt ve onun birbirine sıkı sıkıya bağlı ajan grubu tarafından durdurulması gereken hain güç, efendisine temelde dünyayı kontrol etme gücü verecek eski bir MacGuffin olan The Entity adlı duyarlı bir yapay zekadır. Doğal olarak, geri dönen derin kesintiler de var. İmkansız görev geçmiş, cesur kahramanımızla ortak bir geçmişe sahip bir kötü adam, ikili ve üçlü çaprazlar ve insanlığın gidişatını sonsuza dek değiştirme potansiyeline sahip iki alt MacGuffin için dünyayı dolaşan av.

Ethan’a her zaman olduğu gibi sadık arkadaşı Ving Rhames’den Luther ve Simon Pegg’den Benji yardım ediyor, Rebecca Ferguson’dan Ilsa da karşı konulamaz yörüngesine geri dönüyor. Ayrıca Hayley Atwell’in zarafeti, yanlışlıkla kahramanın yoluna çıktığında girdaba kapılırken, Shea Whigham’dan Jasper ve Greg Tarzan Davies’den Degas, Ethan’ı tamamen farklı nedenlerle takip ederken, Pom Klementieff’in kıç tekmeleyen Paris’ten, Vanessa Kirby’den bahsetmeden. Alanna, Cary Elwes’in Denlinger’ı, Esai Morales’in baş belası Gabriel ve hatta Henry Czerny ilkini yapıyor İmkansız görev 1995’ten beri görünüm.

görev imkansız ölü hesaplaşma
Paramount aracılığıyla görüntü

Söylemek yeterli, herhangi bir zamanda çok fazla şey oluyor ve sadece anlar Ölü Hesaplaşma 163 dakikalık bir film gibi hissettiren, kimin kim olduğunu, neden yaptıklarını takip ettiğimizden emin olmak için hikayenin geniş vuruşlarının ortaya konduğu ve seyirciye kaşıkla beslendiği sık sık (tamamen gerekli olsa da) açıklama sahnelerinde. Yaptıklarını ve bunu kimin için yaptıklarını… en azından bir sonraki halı çekme gelene kadar.

Neyse ki, İmkansız görev tüm engelleri kaldırmak ve duran parçaları teslim etmek için her zaman güvenilebilir ve hiçbir şeyin değişmediğini bildirmek bir zevktir. Her birinin ayrı bir tadı ve çeşidi vardır; Cruise ve Atwell’i gülünç derecede cılız bir arabaya dolduran Venedik’teki bir kovalamacanın sınır çizgisi şakşak maskaralıklarından, ustalıkla çekilmiş ama yine de IP’nin şanlı geçmişi göz önüne alındığında CGI’da beklediğinizden çok daha ağır olan tren sekansına. Ve tabii ki, Cruise’un bir uçurumun kenarından bir motosiklet kullandığını ve ardından onun gibi başka bir yıldızın asla olmayacağını hatırlatan, dudak uçuklatan bir hızla uçmaya başladığını gören çılgın delilik nöbeti.

Ölü Hesaplaşma hatta daha küçük anlarda bile şarkı söylüyor, gerçek bir endişe ve terli avuçlar yaratmak için karakterlere, oyunculara, çerçeveye ve kurguya dayanan bir havaalanında geçen gerilim yüklü bir sahne ve üst üste yığılmış katmanlarla. Erik Jendresen ile birlikte yazdığı senaryo zaman zaman abartılı ve kendini beğenmişliğe sapsa da, McQuarrie’nin mikroyu makro kadar heyecan verici ve yenilikçi kılma konusundaki uzmanlığının altını çizen katmanlar.

görev imkansız ölü hesaplaşma birinci bölüm
Paramount aracılığıyla

Ayrıca, Whigham’ın bunlardan birine bıkkın yaklaşımı nedeniyle seçilmeyi hak ettiği, asla zorlama hissi vermeyen pek çok organik komedi var. İmkansız görevKlementieff ve Atwell, tamamen farklı iki performans ve filme eşit derecede güçlü izlenimler bırakan katkıları sayesinde eklemelere layık olduklarını kanıtlarken, ‘in imza hileleri.

Elbette, 90’ların ortalarında Ethan’la ilk tanıştığımızdan beri mobilyaların düzenli bir parçası haline gelen gerekli az pişmiş kötü adam var ve siz her zaman bunun tam olarak farkındasınız. Bölüm iki geliyor, bu bazen yapabilir Bölüm Bir kasıtlı olarak topuklarını biraz sürüklüyormuş gibi görünüyor. Öte yandan, olumlu yönler olumsuzluklardan sayılamayacak kadar ağır basar; Ölü Hesaplaşma Sekizinci bölüm için çıtayı yalnızca serinin kusursuz kimlik bilgilerini güçlendirmeye hizmet eden kaygan, şık ve muhteşem bir yaz gişe rekorları kıran film aracılığıyla yükseltmek için her şeyi masaya yatırmak.

Harika

Tom Cruise, ‘Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One’ ile önümüzdeki yaz nasıl zirveye çıkabileceğini merak etmenize neden olacak çarpıcı bir yaz gişe rekorları kıran bir film sunarak gitti ve yine yaptı.

Teknory