Kiefer Sutherland, Kendisinin ve River Phoenix’in Klasik Stephen King Film Başlığını Nasıl Etkilediğini Hatırlıyor

Özet Kiefer Sutherland ve River Phoenix, sette “Stand by Me” şarkısını söyleyerek filmin adının oluşturulmasına yardımcı oldu. 1986 yapımı film Stephen King’in romanından uyarlanmıştır. Vücutancak romanın başlığını almadı. film o zamandan bu yana King’in en iyi uyarlamalarından biri olarak görülüyor. Yeşil Yol Ve esaretin Bedeli. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Benimle kal […]

Kiefer Sutherland, Kendisinin ve River Phoenix’in Klasik Stephen King Film Başlığını Nasıl Etkilediğini Hatırlıyor

Özet

  • Kiefer Sutherland ve River Phoenix, sette “Stand by Me” şarkısını söyleyerek filmin adının oluşturulmasına yardımcı oldu.
  • 1986 yapımı film Stephen King’in romanından uyarlanmıştır. Vücutancak romanın başlığını almadı.
  • film o zamandan bu yana King’in en iyi uyarlamalarından biri olarak görülüyor. Yeşil Yol Ve esaretin Bedeli.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Benimle kal Aktör Kiefer Sutherland, filmin adının nasıl kendisinden ve son rol arkadaşlarından birinden geldiğini anlatıyor. 1986 yapımı film, ormanda kayıp bir cesedi arayan bir grup ortaokul çağındaki oğlan çocuğunu konu alıyor. Hikaye, Stephen King’in 1982 tarihli romanına yazılan kendi çocukluğundan esinlenmiştir. Vücut. Başrollerini Sutherland, River Phoenix, Wil Wheaton, Corey Feldman ve Jerry O’Connell’ın paylaştığı film, günümüzde de zamansız, duygusal bir klasik olmaya devam ediyor.

Yayınlanmasından onlarca yıl sonra Benimle kalSutherland kendisinin ve Phoenix’in unvanın oluşmasına nasıl yardımcı olduklarını açıklıyor. Konuşmak Jimmy Fallon Başrollü The Tonight Showaktör Phoenix’in “gitar çalmayı öğreniyordum” ve “gerçekten iyiye gidiyor“dedi. Sutherland ayrıca gitar çaldı ve “Stand by Me” şarkısını söyledi ve sette Phoenix’e melodiyi öğretti. Yönetmen Rob Reiner, iki genç oyuncunun şarkıyı birlikte söylediğini duyunca çok beğendi ve şarkı, filmin ismine ilham kaynağı oldu. Benimle kal. Aşağıdan Sutherland’in tam alıntısına göz atın:

biz yapıyorduk Benimle kalStephen King’in kısa öyküsüydü bu VücutRiver Phoenix gitar öğreniyor ve gitar çalıyordu ve aslında çok ama çok iyiydi. Ve çok çok hızlı bir oranda gerçekten iyiye gidiyordu. Ve ben oynuyordum Benimle kal ve o şarkıyı söylerken “Ah, bu şarkının melodisine bayılıyorum” dedi ve daha önce duymamıştı. Ben de ona öğretiyordum ve Rob Reiner yanımdan geçip şöyle dedi: “Ah, bu şarkıyı uzun zamandır duymamıştım, bayıldım.” Ve böylece bu tartışmanın sonu geldi.


Neden Stand by Me, Stephen King’in En İyi Uyarlamalarından Biri?

Stand By Me'de Chris ve Gordie'nin kucaklaştığı ve Hamilton'ın The Sandlot'ta vuruş yapmaya hazırlandığı bir görüntü

Diğer korku dışı favoriler de katılırken Yeşil Yol Ve Esaretin Bedeli, Benimle kal King uyarlamasının nadir görülen bir örneğidir. Yazar daha çok korku filmlerine uyarlanan eserleriyle tanınıyor. Parlama Ve Carrie. Benimle kal – ve buna ek olarak orijinal kısa roman Vücut – korku türünden çok uzak, çok daha hassas bir hikaye sunuyor ve bir grup erkek çocuk arasındaki derin dostluklar hakkında samimi bir hikaye anlatıyor.

Maceranın bir parçası olarak ana dörtlünün trenden kaçması gibi birçok ikonik sahne, en iyi King filmlerinden biri olarak mirasını güçlendiriyor. Bunun gibi muhteşem anlar, oğlanların kamp alanlarındaki daha sessiz anlarla birleşiyor ve sohbet ederek ve kendilerini keşfederek birlikte büyüyorlar. Neşeli maceraların ve daha yumuşak sahnelerin bu navigasyonu, Benimle kal öyle kalıcı bir çalışma ki. Dahası, büyümek için gerekenlerin gerçek doğasını göstererek izleyiciler, filmdeki karakterlerle rezonansa girebileceklerini, neşeli ergenlik hikayelerinin çoğunda hissedebileceklerini hissediyorlar.

İlgili
Her Stephen King Hikayesi Kendi Hayatından Esinlenmiştir

Stephen King çoğunlukla kurgusal korku hikayeleri yazıyor ancak çoğu durumda hayatındaki olaylardan ve insanlardan ilham alıyor.

film aynı zamanda Phoenix’in trajik bir şekilde yarım kalan sinema kariyerine ikonik bir giriş niteliğinde. Oyuncu uyarlamayı yaptığında 16 yaşındaydı serbest bırakıldı ancak 1993 yılında henüz 23 yaşındayken aşırı dozda uyuşturucudan vefat etti. Bu yürek burkan kader, umutsuz özlemi daha da artırıyor. Benimle kal bugün daha da belirgin hale geliyor ve filmin ikonik statüsünü daha da sağlamlaştırıyor.

Kaynak: Jimmy Fallon Başrollü The Tonight Show

Benimle kal

Stephen King’in bir romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Rob Reiner’ın üstlendiği Stand By Me, memleketlerindeki başka bir kayıp çocuğun cesedini bulmak için keşif gezisine çıkan bir grup genç çocuğun hikayesini konu alıyor. Filmde Wil Wheaton, River Phoenix, Corey Feldman ve Jerry O’Connell yer alıyor ve tüm zamanların en etkili filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow