‘Indiana Jones 5’in İlk 20 Dakikası Tam Olarak Düşündüğünüz Şey İçin Çarmıha Geriliyor

Lucasfilm aracılığıyla görüntü UYARI: Aşağıdaki makale için küçük spoiler içerir. Indiana Jones ve Kader Kadranı. Indiana Jones’un son hesaplaşması, büyük vedası, ıstıraplı bir bekleyiş gibi gelen bir sürecin ardından nihayet bu hafta sinemalarda gösterime girdi. İnternete dağılmış incelemeler, çok sevilen serinin beşinci ve son taksiti lehinde görünse de, ortak bir yakınma var. Indiana Jones ve […]

‘Indiana Jones 5’in İlk 20 Dakikası Tam Olarak Düşündüğünüz Şey İçin Çarmıha Geriliyor

Lucasfilm aracılığıyla görüntü

UYARI: Aşağıdaki makale için küçük spoiler içerir. Indiana Jones ve Kader Kadranı.

Indiana Jones’un son hesaplaşması, büyük vedası, ıstıraplı bir bekleyiş gibi gelen bir sürecin ardından nihayet bu hafta sinemalarda gösterime girdi. İnternete dağılmış incelemeler, çok sevilen serinin beşinci ve son taksiti lehinde görünse de, ortak bir yakınma var. Indiana Jones ve Kader Kadranı hayranların silkip atamadığı görülüyor.

Filmin açılış 20-25 dakikasında, Longinus Mızrağı’nı almaya çalışırken Naziler tarafından yakalanan daha genç bir Harrison Ford ve Oxford’dan bir arkeolog olan o zamanki meslektaşı Basil Shaw’u görüyoruz. Çift, Naziler tarafından sorguya çekilir, ancak Jones sonunda kaçar ve çalıntı antikalarla dolu bir trenden atlayarak Shaw’u kurtarır. Yüzeyde, bu sahnede özellikle yanlış bir şey görünmüyor, ancak pek çok hoşnutsuz izleyici büyük bir kusur gördü: zayıf yaşlanmayı önleme teknolojisi.

Aşağıdaki GIF’te göreceğiniz gibi, Kader Kadranı‘ın yaşlanmayı geciktirme çabaları inanılmaz derecede düzensiz. Lucasfilm, Ford’a benzeyen daha genç bir aktörü seçmek yerine, 81 yaşına girmek üzere olan Ford’un yaşını düşürme kararı aldı. Birkaç tweet’in işaret ettiği gibi, Indiana Jones’un eski haline getirilmiş versiyonu, Ford’un 80 yaşındaki gıcırtılı sesiyle fiziksel olarak uyuşmuyor… ve bu oldukça dikkat dağıtıcı olabilir.

Birçoğu bunu önerse de Kader Kadranı nerede başarılı Kristal Kafatası başarısız olduysa, geçmişin geçmişte kalmasına izin vermeye istekli olanlar var. Kader Kadranı selefi kadar hantal olduğunu kanıtlıyor. Genel olarak, oldukça karışık tepkiler; bazıları Jones’un kuğu şarkısının seriye en iyi şekilde veda ettiği konusunda hemfikirken, diğerleri köşeleri kestirmeyi seçen bir devam filmi tarafından yerine getirilmeden bırakılır.

Gerçekten kesin bir bakış açısı yok Kader Kadranı bu kişisel bir tercih değil, ancak yaşlanmayı geciktirme segmenti herkesin bildiği gibi dikkat dağıtıcı, bu da Ford’un oyunculuğundan uzaklaşıyor. Neyse ki, yeni gelen Phoebe Waller-Bridge, Lucasfilm’in boşluğunun bir kısmını filme damgasını vurmak için taşıyor. Indiana Jones dünya. Olaylı bir kariyerde hem Bond kötü adamını hem de Indiana Jones kötü adamını canlandırmayı başaran Mads Mikkelsen’in de hakkını vereceğiz.

Indiana Jones ve Kader Kadranı şimdi sinemalarda gösteriliyor.

Yazar hakkında

Chynna Wilkinson

Chynna Wilkinson

7 yılı aşkın bir süredir Chynna, yaratıcı medya içinde dikkate değer bir varlık olmuştur. Kendini inek ilan eden ve korku, çizgi roman, video oyunları ve modern sinema tutkusuyla hareket eden biri olarak, yalnızca en iyi yayınları sağlamaktan gurur duyuyor. Kendini, özellikle en sevdiği ilgi alanları söz konusu olduğunda, sevdiği şeyi yapan yenilikçi bir yazar olarak etiketlemeyi seviyor. Kişisel yazılı projelerinin yanı sıra, ödüllü bir senarist, yayımlanmış bir şair ve başarılı bir akademik yazar olarak da anılabilir. Medya endüstrisini kasıp kavurdu, onları okuyacak kadar şanslı olanları baştan sona meşgul eden, heyecanlandıran ve heyecanlandıran kısa öyküler, senaryolar, makaleler, uzun metrajlı yazılar ve şiirler üretti. Anime, korku filmleri ve animasyon şovları izlemekten hoşlanıyor; hayatı sinema, video oyunları ve zevkli edebiyat etrafında dönüyor.

Teknory