Indiana Jones and the Dial of Destiny zamanda yolculuk hakkında mı? teori açıkladı

Indiana Jones and the Dial of the Destiny adlı Indiana Jones 5, Harrison Ford’un sevgili arkeologunu son bir kez Nazilerle karşı karşıya getirecek – ama onun son macerasında zamanda yolculuk var mı? Ahit Sandığı, Sankara Taşları, Kutsal Kâse, Akator ve dünya dışı yaşamın kanıtı – tüm olağanüstü keşifler, insanları güvende tutmak için zamanla kaybedildi. Indiana […]

Indiana Jones and the Dial of Destiny zamanda yolculuk hakkında mı?  teori açıkladı

Indiana Jones and the Dial of the Destiny adlı Indiana Jones 5, Harrison Ford’un sevgili arkeologunu son bir kez Nazilerle karşı karşıya getirecek – ama onun son macerasında zamanda yolculuk var mı?

Ahit Sandığı, Sankara Taşları, Kutsal Kâse, Akator ve dünya dışı yaşamın kanıtı – tüm olağanüstü keşifler, insanları güvende tutmak için zamanla kaybedildi. Indiana Jones tarzı budur.

Gelecek yıl Ford, Indiana Jones and the Dial of Destiny filmindeki rolünü, Uzay Yarışı fonunda kırbaç kullanan kahraman olarak son, gösterişli gezisi olarak yeniden canlandıracak.

Dün gece CCXP 2022’de ilk fragman yayınlandıktan sonra insanların iki sorusu var: Dial of Destiny nedir ve Indiana Jones 5 zamanda yolculuk hakkında mı? Gelelim teorilere.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Indiana Jones 5: Kader Kadranı Nedir?

inanmak için iyi bir sebep var Dial of Destiny, hem Naziler hem de Indiana Jones tarafından aranan bir zaman yolculuğu cihazıdır.

ile yapılan bir röportajda İmparatorluk DergisiMads Mikkelsen, Nazi kötü adamı Voller’ı “geçmişin bazı hatalarını düzeltmek isteyen bir adam” olarak tanımladı.

“Dünyayı yaşamak için çok daha iyi bir yer haline getirebilecek bir şey var. Onu ele geçirmeyi çok isterdi. Indiana Jones da onu ele geçirmek istiyor. Ve böylece, bir hikayemiz var” dedi.

Aynı makale Indiana Jones’u “zamanı dolmuş” bir adam olarak tanımlayarak zamanda yolculuk unsurlarına daha fazla işaret ediyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Dial of Destiny’in kendisi fragmanda görünmüyor – herkesin görebileceği şekilde gizlenmediği sürece – ancak hikayenin bir parçası olarak zamanda geriye yolculuk ediyor olabileceğimize dair başka alaylar da var ve burada sadece geri dönüşlerden bahsetmiyoruz.

Indiana Jones 5 zamanda yolculuk hakkında mı?

Resmi cevap: Bilmiyoruz, ancak Indiana Jones 5’te yer alan oyuncu kadrosu ve ekibinden gelen yorumlar, sızdırılan set fotoğrafları ve yeni fragman şunu gösteriyor gibi görünüyor: zaman yolculuğu söz konusu… bir şekilde.

Devam filminde zaman yolculuğu bir süredir söyleniyor, özellikle de New York’taki bir geçit töreninin kamera arkası fotoğrafları filmin Apollo 11’in aya inişinde geçtiğini ortaya koyduğundan beri.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Unutulmamalıdır: Bazı insanlar, Raiders of the Lost Ark’ın 1936’da geçtiğini unutmuş gibi görünüyor ve günümüzde ortaya çıkan seriyi yanlış hatırlamaları için kendilerini kandırdılar. Kingdom of the Crystal Skull 1957’de geçiyor ve Dial of Destiny’den önce, zaman açısından gittiğimiz en uzak nokta buydu.

Sızan set fotoğrafları ve söylentiler

Bu kafa karışıklığı bir yana, kesin ipuçları var: İlk olarak, sızdırılan set fotoğrafları ortaya çıktı ve Ford’un Indiana’sı ile Phoebe Waller-Bridge’in vaftiz kızı Helena’yı birlikte gösteriyordu. Yüzbaşı zırhlı Romalı askerler. Bir geri dönüş olarak bile, bu zaman dilimi Indiana’dan büyük ölçüde önceye dayanacaktı ve Helena’nın ortalıkta olması da mantıklı olmayacaktı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

İnternette kaybolmuş gibi görünen başka bir fotoğraf, Reddit kullanıcılarının iddialarına rağmen – İddiaya göre Ford’u daha genç bir vekilinin yanında gösteriyor, bu da onun genç haliyle tanışmak için zamanda geriye yolculuk edeceğini ima ediyor.

Doğrulanmamış olsa da, söylentilere göre Anthony Ingruber, daha önce The Age of Adaline’de Ford’un gençliğini oynayan bir aktör olan Indiana Jones 5’te rol alacak.

Fragman

İkincisi, Indy fragmandan bir alıntıyla büyük bir dalga geçiyor: “Sihire inanmıyorum ama hayatımda birkaç kez açıklayamadığım şeyler gördüm. İnanmaya başladım, önemli olan neye inandığından çok, ona ne kadar inandığındır.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Fragman “Raiders-dönemi” yaşlandırılmış bir Ford’u tanıtırken, geçmişten sahnelerin dengesi ve filmin bugünü, sadece geri dönüşler olmak için biraz yanlış görünüyor.

Ile konuşmak İmparatorlukyönetmen James Mangold, Indiana Jones 5’in açılış dakikalarının, karakteri hayranlara onu en iyi hatırladıkları şekliyle nasıl yeniden tanıtacağını özetledi: Raiders of the Lost Ark galasında.

“Bu tür tam bir George-ve-Steven eski resmine dalma ve seyirciye bir adrenalin patlaması yaşatma şansı istedim … ve sonra düşüyoruz ve kendinizi 1969’da buluyorsunuz” dedi.

Outlet’in bildirdiğine göre sekans, Indy’yi “Nazilerle dolup taşan bir şatoda” izleyecek ve ardından Uzay Yarışı sırasında filmin ana zaman çizelgesine geçecek.

“Böylece seyirci 40’lar ve 60’lar arasındaki değişimi entelektüel bir kibir olarak değil, o ilk günlerin korsan ruhunu ve ardından şimdinin başlangıcını tam anlamıyla deneyimliyor.”

Outlet, filmin “kahramanımızı 1969’da uzay yarışının arka planında yaşarken bulduğunu – ancak Amerika’nın Rusları aya kadar yenme çabasının Indy için bazı rahatsız edici gerçekleri de beraberinde getirdiğini” yazdı.

Ford şunları söyledi: “Bana karakteri genişletmem için bir yol verdiğini düşündüğüm bir senaryo çıkarsa, Indiana Jones’un yolculuğunun sonunda olduğu bir senaryoyu görmenin güzel olacağını düşündüm.”

Mangold, görünüşte feci test gösterimleriyle ilgili sahte haberleri yalanladı, zamanda geriye yolculuk ettikten sonra filmin sonunda Waller-Bridge’den Helena’nın Indy’den görevi devraldığına dair saçma sapan söylentiler yaydı. Bu, mutlaka zaman yolculuğunun hiç dahil olmadığı anlamına gelmez, ancak önümüzdeki birkaç ay boyunca her şeyi bir tutam tuzla alın.

Indiana Jones’ta zamanda yolculuktan daha önce bahsedilmişti.

Romanlara bakarsanız, Indiana Jones dünyasında zamanda yolculuk yeni bir kavram değil.

Indiana Jones and the Secret of the Sphinx’te, unvan kahramanı şöyle diyor: “Mucizelerin mümkün göründüğü bazı alışılmadık deneyimler yaşadım. Hatta zamanda yolculuk.”

Indiana Jones and the Secret of the Sphinx'in kapağıAmazon

Indiana Jones and the Dance of the Giants’ta, Merlin’den bir hesap, Omphalos ve Stonehenge’in güçlerini bileyerek zamanda yolculuk yapabildiğini iddia etti. İkinci yapının esasen büyük bir güneş saati işlevi gördüğü ve beşinci filmin adının “Kader Kadranı” olduğu düşünüldüğünde, bu başka bir ipucu olarak okunabilir.

Son olarak, Indy romanlarının çoğunun arkasındaki yazar olan Max McMcoy ile yaptığı bir röportajda, Secret of the Sphinx’e zaman yolculuğunu daha belirgin ve anlamlı bir şekilde dahil etmek istediğini açıkladı.

“Başlangıçta, son kitap için bir zaman yolculuğu sekansı yazmıştım ama sadece bazı bölümleri hayatta kaldı. Kimse bundan heyecan duymadı” dedi. Indy Deneyimi.

“’Ama bu bilim kurgu’ deyip durdular. Ben de ‘Evet, sence diğer hikayeler ne?’ derdim. Onlar sadece macera değil. Belloq’un Ark’ı ‘Tanrı ile konuşmak için bir radyo vericisi’ olarak tanımladığını hatırlıyor musunuz? Şimdi, bu tüylerimi diken diken etti.”

Kesin olan bir şey var: servet ve zafer sizi bekliyor.

Indiana Jones and the Dial of Destiny 30 Haziran 2023’te sinemalarda. Daha fazlasını buradan öğrenin.

Teknory