Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi’nin Kutsal Kase Çekimi Minyatürler Kullanılarak Etkileyici Bir Şekilde Yeniden Yaratıldı

Özet Minyatür sanatı anı yeniden yaratır Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi Henry Jones Sr., Indy’ye Kutsal Kase’yi bırakmasını söylediğinde. Harrison Ford ve Sean Connery arasındaki mükemmel kimya, filmde hem komik hem de daha dokunaklı anların öne çıkmasını sağlıyor. Filmin daha hafif tonu serinin gidişatını düzeltmeye yardımcı oldu. Indiana Jones ve Kıyamet Tapınağı klasik Indy […]

Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi’nin Kutsal Kase Çekimi Minyatürler Kullanılarak Etkileyici Bir Şekilde Yeniden Yaratıldı

Özet

  • Minyatür sanatı anı yeniden yaratır Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi Henry Jones Sr., Indy’ye Kutsal Kase’yi bırakmasını söylediğinde.
  • Harrison Ford ve Sean Connery arasındaki mükemmel kimya, filmde hem komik hem de daha dokunaklı anların öne çıkmasını sağlıyor.
  • Filmin daha hafif tonu serinin gidişatını düzeltmeye yardımcı oldu. Indiana Jones ve Kıyamet Tapınağı klasik Indy aksiyonundan ve bahislerden ödün vermeden.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi‘nin heyecan verici Kutsal Kase anı, etkileyici bir doğrulukla minyatür biçimde yeniden yaratılıyor. 1989’da vizyona giren Steven Spielberg’in popüler filmdeki üçüncü filmi. Indiana Jones franchise, Harrison Ford’un Kutsal Kase’nin peşine düşen cesur arkeolog olarak geri döndüğünü görüyor. Filmin en dokunaklı anlarından biri, Indy’nin babası Henry Jones Sr.’nin (Sean Connery), oğlunu bunun için hayatını feda etmek yerine Kâse’nin derin bir yarığa düşmesine izin vermesi konusunda ikna etmesidir.

BENndiana Jones ve Son Haçlı SeferiIndy ve Henry Sr. arasındaki Kutsal Kase anı artık minyatürlerle yeniden yaratılıyor RobotPeruk Fotoğrafçılığı Instagram’da. Aşağıdaki etkileyici rekreasyona göz atın:

İlk görüntüde Jones Sr.’ın oğluna zar zor tutunduğu, tıpkı filmde olduğu gibi Kase’nin ulaşamayacağı bir yerde olduğu görülüyor. İkinci görüntü, minyatür setlerin gerçek boyutu ve nasıl konumlandırıldıkları da dahil olmak üzere, çekimin nasıl yapıldığına perde arkasından bir bakış sağlıyor.


Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi Neden Bu Kadar Seviliyor?

Harrison Ford ve Sean Connery, Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi'ndeki zeplin sahnesinde.

Bu iki film genellikle dönemin en iyi taksitleri olarak kabul edilir. Indiana Jones franchise Kayıp Ark’ın Baskıncıları Ve Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi. Ford’u unutulmaz bir şekilde ikonik kahraman olarak tanıtan ve tüm zamanların en iyi aksiyon setlerinden bazılarını içeren eski film her şeyi başlatan film olsa da, karakterin üçüncü filmi de sunabileceği çok şey var.

Beşi de Indiana Jones filmler şu anda Disney Plus’ta izlenebilmektedir.

Önemli olan, Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi kadroda baba-oğul rolünde Ford ve Connery yer alıyor. Ford ve Connery’nin filmde harika bir kimyası varsadece hafif anlarda ve gergin aksiyon sahnelerinde değil, aynı zamanda daha dokunaklı anlarda da. Kutsal Kase sahnesinin yanı sıra, Indy ve Henry Sr.’ın zeplindeki sohbeti de Indy’nin geçmişine dair bilgiler vermesi nedeniyle filmde öne çıkan bir an. Bu sahne aslında Indy’nin neden bu şekilde ortaya çıktığını açıklıyor ve Ford ile Connery’nin bazı güçlü ama incelikli performanslarını içeriyor.

Spielberg, Connery’den 2008’deki Henry Jones Sr. rolünü yeniden canlandırmasını istedi. Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığıancak o noktada resmi olarak emekli olan oyuncu bu teklifi reddetti.

En önemlisi, Indy’nin üçüncü macerası da üslubuyla öne çıkıyor. Sevilecek çok şey varken Indiana Jones ve Kıyamet Tapınağıfilm tartışmalı bir şekilde çok karanlıktı ve 1989’daki devam filmi bu bakımdan oldukça büyük bir rota düzeltmesini temsil ediyor. Mizahtan yana olmalarına ve Ford ile Connery arasındaki güçlü kimyaya rağmen, Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi Aksiyon setlerinin kalitesinden veya yoğunluğundan asla ödün vermiyor ve bu da sevilen seride parlak bir nokta olarak kalmasına yardımcı oldu.

Kaynak: @robotwig/ Instagram

Indiana Jones
Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi

Raiders of the Lost Ark’ın devamı olan Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi, bu kez Naziler tarafından kaçırılan babasını arayan kahramanın geri dönüşünü konu alıyor. Arkadaşları Marcus Brody ve Sallah’ın yanı sıra babasının ortağı Elsa Schneider’ın da yardımıyla Indy, babasının yerini bulmak ve Nazilerin Kutsal Kase’yi bulmasını engellemek için Avrupa’ya gitmelidir. Sean Connery, John Rhys-Davies, Denholm Elliott ve Alison Doody de rol alıyor.

Yayın tarihi
24 Mayıs 1989

Çalışma süresi
127 Dakika

Yazarlar
Jeffrey Boam

Bütçe
48 Milyon Dolar

Distribütör(ler)
Paramount Resimleri

Teknory