Onaylandı: Samsung Galaxy Z Fold 5 düz katlanacak

TL;DR Samsung Galaxy Z Fold 5 için ilk sızdırılan basın görseli burada. Oluşturma, telefonun Z Katlama serisi için bir ilk olarak düz katlanacağını onaylıyor gibi görünüyor. Render bir S Pen’i gösterirken, kalem için bir yuva göstermiyor, bu yüzden bunun için fazla heyecanlanmayın. Söylenti değirmeni, Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefon listesi için çalkalanıyor. Özellikle Galaxy Z […]

Onaylandı: Samsung Galaxy Z Fold 5 düz katlanacak

TL;DR

  • Samsung Galaxy Z Fold 5 için ilk sızdırılan basın görseli burada.
  • Oluşturma, telefonun Z Katlama serisi için bir ilk olarak düz katlanacağını onaylıyor gibi görünüyor.
  • Render bir S Pen’i gösterirken, kalem için bir yuva göstermiyor, bu yüzden bunun için fazla heyecanlanmayın.

Söylenti değirmeni, Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefon listesi için çalkalanıyor. Özellikle Galaxy Z Flip 5, muazzam bir kapak ekranıyla tamamen yeniden tasarlanıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, daha büyük, daha pahalı kardeşi – Samsung Galaxy Z Fold 5 – şimdiye kadar çoğunlukla aynı görünüyordu. Sızdırılan görseller onun düz katlandığını gösteriyordu ki bu heyecan vericiydi ama görsellerin hatalı olma ihtimali de vardı. Neyse ki, telefonun düz bir şekilde katlanacağından artık %99,9 emin olabiliriz. Sayesinde MySmartFiyatGalaxy Z Fold 5 için ilk sızdırılmış baskı görüntüsüne sahibiz ve kesinlikle düz bir şekilde katlanıyor.

Açıkçası, bu render’ın sahte olma ihtimali çok az. Bunun Samsung’un bu yaz göstereceği son tasarım olmaması da mümkün. Ancak, bunun yasal olduğundan oldukça eminiz.

Düz katlama, katlanabilir bir telefonla ilgili en heyecan verici şey gibi görünmese de, uzun zamandır beklenen bir tasarım yükseltmesidir. Telefonu tutmanın ve cebe koymanın daha kolay olmasının yanı sıra, toz ve cep tiftiği iç ekranınıza kolayca kayamayacağı için temiz tutması da daha kolay olacaktır.

Özellikle, iç ekranın çerçeveleri de daha küçük görünüyor. Bununla birlikte, daha önce pek çok resmi basın sunumunun çerçevelerin boyutuyla aşırı özgürlüğü ele aldığını gördük, bu yüzden bunu biraz şüpheyle karşılayın.

Son olarak, Samsung Galaxy Z Fold 5 basın görseli bir S Pen’i gösteriyor. Galaxy Z Fold 4 özel bir S Pen kullanımını desteklediği için bu çok da şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, Galaxy Z Fold 5’in S Pen’i saklayacak bir yuvası olmasını umuyorsanız, bu render o umudu boşa çıkarır. Telefonun altı ve üstü net bir şekilde görülebiliyor ve görülecek bir yuva yok.

Samsung, Temmuz ayı sonunda Seul’de düzenlenecek bir etkinlikte Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’i piyasaya sürecek. Hâlâ resmi bir tarih duyurusu bekliyoruz, ancak katlanabilirleri Ağustos başından itibaren satın alabilmeyi bekleyebilirsiniz.

Onaylandı: Samsung Galaxy Z Fold 5 düz katlanacak

Teknory