Instagram’da Canlı Fotoğraf Nasıl Yayınlanır?

Canlı Fotoğraflar, hareketsiz bir görüntüden daha ilginç bir şey yaratmak için video ve GIF görüntülerini birleştiren yeni iPhone’lara harika bir ektir. Canlı Fotoğraflar fotoğraflara hayat verir! Fotoğrafçılığa yönelik bu Apple yeniliği, kesinlikle bir anı dondurmaktan daha fazlasını yapar (tüm durağan görüntülerin yaptığı gibi); yakalamalarınıza hayat verir. Apple, Canlı Fotoğrafları bir özellik olarak yayınladığında, Twitter ve […]

Instagram’da Canlı Fotoğraf Nasıl Yayınlanır?

Canlı Fotoğraflar, hareketsiz bir görüntüden daha ilginç bir şey yaratmak için video ve GIF görüntülerini birleştiren yeni iPhone’lara harika bir ektir. Canlı Fotoğraflar fotoğraflara hayat verir! Fotoğrafçılığa yönelik bu Apple yeniliği, kesinlikle bir anı dondurmaktan daha fazlasını yapar (tüm durağan görüntülerin yaptığı gibi); yakalamalarınıza hayat verir.

Apple, Canlı Fotoğrafları bir özellik olarak yayınladığında, Twitter ve Facebook gibi büyük sosyal medya platformları bunları kullanmaya karar verdi. Popüler sosyal medya ağları arasında öne çıkan, fotoğraf merkezli Instagram oldu.

Instagram’ın bu özelliği kullanıma sunmadaki gecikmesi göz önüne alındığında, Instagram’da nasıl Canlı Fotoğraf yayınlanacağını bulmak biraz zaman aldı. En azından biraz kurcalama ile yapılabilir.

Instagram’da Canlı Fotoğraf yayınlamayla ilgili ayrıntılara geçmeden önce, Canlı Fotoğrafları nasıl çekeceğinizi bildiğinizden emin olun. Bunu yaptığınızda, bir daha hareketsiz görüntülere geri döneceğinizden şüpheliyim!

Instagram’da Canlı Fotoğraflar Nasıl Görüntülenir ve Çekilir?

Canlı Fotoğraflar harika bir resimden daha fazlasını elde etmenizi sağlar; onu ses ve hareketle yakalamanızı sağlar. iPhone’unuz, Apple’ın kendi sayfasında açıkladığı gibi, siz deklanşöre basmadan önceki ve sonraki 1,5 saniye içinde olanları kaydeder. Canlı Fotoğraf yardım sayfası. Canlı Fotoğraf’ı normal bir fotoğraf çeker gibi çekebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

 1. iPhone’unuzu açın kamera uygulaması
 2. Canlı Fotoğraflar öğesine dokunarak ayar hedef tahtası simgesi Ekranın üst kısmında Sarı CANLI kutu üstte görünür.
 3. Çekiminizi çerçevelendirin ve cihazı sabit tutun, ardından beyaz daire düğmesi (deklanşör) konu üzerindeki konumu en az 1,5 saniye koruyarak altta bir kez çekin. Ses de kaydedilir, daha sonra düzenlenebilir/değiştirilebilir.

Ardından kamera 1,5 saniyelik Canlı Fotoğrafını çekecektir. Live Photos’a video çekiyormuşsunuz gibi davranmanız ve cihazı mümkün olduğunca sabit tutmanız gerekir. Çekimi önceden çerçevelemek, harika Canlı Fotoğraflar çektiğinizden emin olmanın başka bir yoludur.

Ses ve görüntüleri kaydettiğini unutmayın, bu nedenle daha sonra sesini kapatmaya karar vermediğiniz sürece ortam gürültüsünün ve etrafınızda olup bitenlerin farkında olun.

Hem ön hem de arka kamera, Canlı Fotoğraflar çekmek için çalışır. Canlı Fotoğraf 1,5 saniye uzunluğunda ve yüksek çözünürlüklü olduğundan, çok fazla çekim yapmak kısa sürede yerinizin tükenmesine neden olur. Tek bir Canlı Fotoğraf, 3-4MB .mov dosyası ve 2-5MB JPEG içerir, böylece telefonunuzdaki depolamayı hızla kullanırlar.

Yukarıdaki nedenle, yalnızca çok fazla depolama alanınız varsa veya fotoğraflarınız için iCloud kullanıyorsanız, Canlı Fotoğrafları varsayılan olarak etkin bırakmalısınız. Aksi takdirde, açıkça bir fotoğraf çekmeye çalıştığınızda Canlı Fotoğrafların çalışmasına izin vermek daha iyidir.

Canlı Fotoğraflarınızı Animasyon Olarak Görüntüleme ve Düzenleme

Canlı Fotoğrafları, diğer resimlerinizi görüntülediğiniz gibi normal fotoğraflar olarak görüntüleyebilirsiniz. Görüntüyü animasyon halinde de görüntüleyebilirsiniz, ancak bu fazladan bir adım gerektirir. Fotoğrafı uygun gördüğünüz şekilde düzenleyebilir ve Instagram’a yükleyebilirsiniz.

 1. Fotoğraflar uygulamasını açın ve normal fotoğraflar olarak görüntülenen diğer resimlerinizin arasında Canlı Fotoğraflarınızı bulun.
 2. Canlı Fotoğraflar için bir hedef tahtası sembolü bu diyor CANLI resmin üst kısmında Bu sembol aslında fotoğrafınızın üzerinde değil; bu sadece bir görüntüleme öğesidir.
 3. Canlı Fotoğrafınızı bir animasyon olarak görüntülemek için, sadece uzun basın ve video/animasyon anında oynamaya başlayacaktır.
 4. Animasyonlu Döngü, Sıçrama (aka Boomerang) veya Uzun Pozlama olarak oynatma seçeneklerini almak için fotoğrafı yukarı kaydırın. iPhone’unuz ne seçtiğinizi hatırlar.
 5. Canlı Fotoğrafınızı düzenlemek için üzerine dokunun. Düzenlemek sağ üst bölümde
 6. Görüntüler için tipik düzenleme seçeneklerinin yanı sıra Canlı Fotoğraflar için fazladan bir bölüm vardır. Şuna dokunun: hedef tahtası düzenleme ekranının sol alt kısmında
 7. Oradayken, sarıya dokunarak sesi kapatabilirsiniz. hoparlör simgesi Canlı Fotoğrafınızın sol üst bölümünde.
 8. devre dışı bırakmak için Canlı Fotoğraf özelliğinin hareketsiz bir fotoğraf gibi davranması için Canlı düğme üst orta konumda. Yine de bir Canlı Fotoğraf dosyası olacak, ancak onu Fotoğraflar uygulamasında oynatamazsınız.
 9. Canlı Fotoğrafınızın Anahtar Fotoğrafını değiştirmek için, durağan görüntüler listesinden en altta bir küçük resim seçin ve ardından simgesine dokunun. Anahtar Fotoğraf Yap.

Canlı Fotoğrafınız artık düzenlendi ve Instagram Hikayenizde yayınlanmaya hazır. Unutmayın, Canlı Fotoğrafı doğrudan bir Instagram gönderisi olarak yükleyemezsiniz, ancak IG Stories’de yayınlayabilirsiniz. Instagram, Hikayenizde yayınlamadan önce onu otomatik olarak bir “Boomerang” dosyasına dönüştürür.

Instagram’da Canlı Bir Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Canlı Fotoğraflar, iPhone 6 ve sonraki modellere eklenen şık bir özelliktir. Anlık görüntü almak yerine, Live Photos 1,5 saniyelik bir video ve ses kaydı alır (daha önce bahsedildiği gibi), Live Photos’u durağan fotoğraflardan çok video gibi yapar.

Bu kısa kayıt, bir Canlı Fotoğraf oluşturan hem video hem de ses içerir. Adından da anlaşılacağı gibi, Canlı Fotoğraflar gerçek zamanlı olarak gerçekleşmiyor ve tam olarak fotoğraf da değiller. Bunun yerine, yalnızca bir kare (görüntü) gösteren, ancak üzerlerine uzun basarsanız bir animasyon gibi oynayabilen küçük animasyonlara benzerler.

İsim, canlı olan bir şeyden ziyade canlı olan bir fotoğrafı çağrıştırıyor. Bu bir Canlı Fotoğraf çünkü canlanan, kendi kendine hareket eden bir fotoğraf gibi görünüyor, Harry Potter’daki fotoğraflar gibi.

Tamamen resimlerle ilgili olmasına rağmen Instagram, Canlı Fotoğraflar kullanımını benimsemekte çok yavaş kaldı. Bu yazının yazıldığı sırada Instagram yalnızca 3 saniye veya daha uzun videoları desteklemektedir. Canlı Fotoğraf yalnızca 1,5 saniye uzunluğunda olduğundan çalışmaz. iPhone’unuzdan Instagram’a bir Canlı Fotoğraf yüklemek, onun yalnızca hareketsiz bir görüntü gibi görünmesini sağlar.

Canlı Fotoğrafı Instagram’da her zamanki gibi yayınlayabilirsiniz, ancak yalnızca hareketsiz bir görüntü olarak görünür ve en başta Canlı Fotoğraf olma noktasını yener.

Bir geçici çözüm var: Canlı Fotoğrafı bir Boomerang’a dönüştürmek.

Canlı Bir Fotoğrafı Bumerang Haline Getirebilir misiniz?

Canlı Fotoğrafınızı bir Boomerang’a dönüştürmek, Canlı Fotoğrafınızı bir Boomerang’ın uzunluğu olan 1 saniyeye değiştirir ve 1,5 saniyelik Canlı Fotoğrafınızın süresini yarım saniye azaltır. İyi haber şu ki, Canlı Fotoğraflar genellikle harika Boomerang’lara dönüşüyor.

Bumeranglar, kısa videoların Instagram versiyonudur. Hareketli bir görüntü oluşturacak bir dizi çekim yapmak için kameranızın seri fotoğraf modunu kullanır ve ayrıca Canlı Fotoğrafı Boomerang’a dönüştürmek için de kullanabilirsiniz.

Daha eski sürümleri kullananlar, aşağıda listelenen yöntemi kullanmaya devam edebilir. Yeni bir telefonunuz varsa, telefonunuz için çalışan seçenekler için ileri atlayın.

iPhone 5 veya Daha Eski Bir Cihazda Canlı Fotoğrafı Instagram Boomerang’a Dönüştürün

 1. Açık instagram ve öğesini seçin kamera.
 2. Sağ üst taraftaki dairesel simgeye dokunarak ve Canlı Fotoğrafınızı seçmek için yukarı kaydırarak yeni bir hikaye oluşturun.
 3. Bir Canlı Fotoğraf yükleyin, ardından parmağınızı ekranda basılı tutun. Bu teknik, Boomerang’ı oluşturmak için 3D Touch’ı kullanır.
 4. Boomerang’ı Hikayenize gönderin ve gönderinizin geri kalanını istediğiniz gibi oluşturun.

En zarif çözüm değil, ancak Instagram günümüzü yakalayıp Live Photos ile güzel bir şekilde oynamaya başlayana kadar işi halleder.

iPhone 6 ve Daha Yeni Modellerde Canlı Fotoğrafı Instagram Boomerang’a Dönüştürün

Artık fotoğrafı göndermek için basılı tut seçeneğiniz yoksa şunu deneyin:

 1. Kamera iPhone’unuzdaki uygulama ve üzerine dokunun. Canlı Fotoğraflar.
 2. Instagram’a yüklemek istediğiniz Canlı Fotoğrafa dokunun.
 3. üzerine dokunun paylaşım simgesi Fotoğrafınız açıldığında sol alt köşede.
 4. Aşağı kaydırın ve dokunun Video Olarak Kaydet.

Canlı fotoğrafınızı video olarak kaydettikten sonra, Instagram’a gidin ve her zaman yaptığınız gibi bir hikaye olarak yükleyin.

Canlı Fotoğraflarınızı Animasyonlu GIF’lere Dönüştürün

Yukarıdaki çözüm sizin için işe yaramazsa, Canlı Fotoğraflarınızı her zaman GIF’lere dönüştürebilir ve Instagram’a yükleyebilirsiniz. Uygulamalar sınırlı olsa da, Hediyeci videolar, hazır fotoğraflar, özçekimler ve canlı fotoğrafları kullanarak videolara ve yeni Canlı Fotoğraflar’a ek olarak benzersiz animasyonlu GIF’ler oluşturur.

Bu konuda, Instagram’da yayınlamak üzere Canlı Fotoğraflarınızı animasyonlu GIF’lere dönüştürmek için Giftr kullanıyorsunuz.

gibi diğer uygulamalar Canlı ayrıca çalış ama Hediyeci işi iyi yapar.

Canlı Fotoğrafları Instagram Hikayelerinde Paylaşabilir misiniz?

Instagram’da Canlı Fotoğraf Paylaşmak, Instagram Hikayenize Canlı Fotoğraf yüklemekle aynı konsepti takip eder. Instagram, Canlı Fotoğraflarınızı otomatik olarak Boomerang’lara dönüştürür. Canlı Fotoğraflarınızı (artık Boomerang’lar) istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.

Instagram Stories’e bir Canlı Fotoğraf yüklemek ve paylaşmak için şu kolay adımları izleyin:

 1. aç senin instagram uygulamasına dokunun, ardından kamera simgesi Ekranın sol üst kısmında
 2. Telefon galerinizdeki fotoğrafları göstermek için ekranı yukarı kaydırın.
 3. Hikayenize yüklemek istediğiniz Canlı Fotoğrafı seçin.
 4. Fotoğrafınız düzenleyiciye yüklendiğinde, ekranda 3D Touch’ı etkinleştirmek için parmağınızla sıkıca bastırın. Ekranda bir yükleme çarkı belirir ve Boomerang kelimesi görünür.
 5. Musluk Gönderildi Ve Paylaşmak.

Şaşırtıcı bir şekilde, Instagram’ın Live Photos’un yüklenmesine izin vermesinden aylar sonra bile, uygulama hala onlarla iyi çalışmıyor. Bunun yerine Instagram, “Boomerang” özelliğine sadık kalıyor. Ancak, en azından Apple Live Photos’un My Stories’e gönderilirken yüklenmesine ve otomatik olarak Boomerang dosyalarına dönüştürülmesine izin veriyorlar. Normal Instagram gönderilerine gelince, Canlı Fotoğrafınızı animasyonlu bir GIF’e dönüştürmeniz gerekir, aksi takdirde hareketsiz bir resim haline gelir.

Hikayeniz yerine Instagram gönderinize bir Canlı Fotoğraf yüklemek istiyorsanız, önce onu animasyonlu bir GIF’e dönüştürmeniz gerekir.

Instagram Canlı Fotoğraflardan Hikayelere SSS

Galaxy telefonlarında Canlı Fotoğraflar var mı?

Evet, Apple Live Photos’un Samsung sürümü olan Motion Photos’a sahipsiniz. Her ikisi de benzersizdir, ancak animasyonlu fotoğraflar yapmakla aynı amaca hizmet ederler. Bunları yukarıdaki adımların aynısını kullanarak yükleyebilirsiniz. Video olarak kaydedemiyorsanız, Google Fotoğraflar’a video olarak kaydedin.

Canlı fotoğraflarıma çıkartma ekleyebilir miyim?

Evet, tıpkı diğer Instagram gönderilerinde yaptığınız gibi çıkartma, tarih, saat vb. ekleyebilirsiniz.

Teknory