Instagram’da Daha Uzun Videolar Nasıl Yayınlanır?

Instagram, 2010’daki ilk çıkışından bu yana popülaritesini artırıyor ve kullanıcılar, Instagram’ın resimler ve videolar aracılığıyla iletişim kurmaya odaklanmasını seviyor. Uygulama, mobil cihazlar için optimize edilmiştir ve bu da onu günümüzün teknoloji çağı için mükemmel bir sosyal medya platformu haline getirir. Yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek ve paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kullanıcılar, arkadaşları ve takipçileriyle […]

Instagram’da Daha Uzun Videolar Nasıl Yayınlanır?

Instagram, 2010’daki ilk çıkışından bu yana popülaritesini artırıyor ve kullanıcılar, Instagram’ın resimler ve videolar aracılığıyla iletişim kurmaya odaklanmasını seviyor. Uygulama, mobil cihazlar için optimize edilmiştir ve bu da onu günümüzün teknoloji çağı için mükemmel bir sosyal medya platformu haline getirir. Yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek ve paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Kullanıcılar, arkadaşları ve takipçileriyle iletişim kurmak için giderek daha fazla yol talep ettikçe, Instagram kademeli olarak ek özellikler ekledi. Ancak Instagram, aynı işlevleri sınırlamaya devam ederek, kullanıcıların hedeflerine ulaşmak için engelleri aşmasını gerektiriyor. Böyle bir hedef, daha uzun videolar.

Instagram Videolarının Uzunluğu

TikTok ve YouTube ile rekabet edecek videolara odaklanan Instagram’ın gelişiyle, kullanıcılar videolar çekebilir, profillerinde paylaşabilir, doğrudan mesajla gönderebilir ve Hikayelerinde yayınlayabilir. Ancak, bu videolar zaman sınırlamaları ile birlikte gelir.

 • Instagram Canlı dört saate kadar sürebilir (önceden bir saat).
 • Instagram Hikayeleri 15 saniyeye kadar sürebilir.
 • Instagram Videoları beslemenizde (önceden IGTV Ve besleme gönderileri Ekim 2021’e kadar) 60 dakikaya kadar sürebilir.
 • Instagram Makaraları 90 saniyeye kadar sürebilir (önceden 60 saniye).

Elbette, bu zaman kısıtlamalarına uymayan bir şeyi paylaşmak istediğinizde bu can sıkıcı olabilir.

Peki Instagram’ın video limitlerini nasıl aşarsınız? Daha uzun videolarınızı ait oldukları yerde Instagram’da yayınlamanın birkaç yöntemi var! Hangi seçeneğin en iyi olduğuna karar vermekle başlar. Makaraları, Canlıları veya Videoları önceden belirlenmiş limitlerinden daha uzun süre yapamazsınız, ancak Hikayelerin daha uzun “görünmesini” sağlayabilirsiniz.

Makaraların zaman kısıtlamalarına uyan önceden kaydedilmiş bir videonuz varsa (artık 90 saniyeye karşı 60 saniye), videonun tamamının görülebilmesi için onu orada yayınlamak en iyisidir. Bununla birlikte, Instagram Hikayelerini kullanmanız gerekirse, bir tane olarak görünmek için üst üste gelebilir (her biri 15 saniyede, aralarında hafif, neredeyse farkedilemez bir duraklama olan 100 adede kadar klip), bu da size onu 24’te kullanmanız için bolca zaman verir. saat süresi.

Daha Uzun Instagram Hikayeleri Videoları Nasıl Yayınlanır?

Instagram Stories’e video yüklemenin klip başına 15 saniye sınırı vardır. Videonuz bu sınırla çakışırsa, IG videoyu 15 saniyelik bölümlere ayırır (toplam 60 saniyeye kadar). En iyi seçenek, yüklemeden önce videolarınızı kırpmak için üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır, böylece 60 saniye sınırıyla örtüşen daha uzun videoları kesebilirsiniz. Bu şekilde, 15 saniyelik artışlar yerine her klibin süresini belirleyerek istediğiniz şekilde otomatik olarak oynatılır.

IG Hikayenizi uzatmak için ilk bölümü 10 saniyede, ardından ikinci klip için 15 saniyeyi kırpabilir ve ardından 60 saniyenin ötesine devam edebilirsiniz. Mashable’da onaylandığı üzere, günlük maksimum Hikaye (bölüm) sayısı 100’dür.

Instagram, Hikayenizi toplamda 60 saniye ile sınırlasa da, daha fazla klip/bölüm ekleyerek hikayeyi ihtiyacınız olduğu kadar uzatabilirsiniz – 100 Hikaye sınırına kadar. Instagram, neredeyse kusursuz bir hassasiyetle her parçayı birbiri ardına otomatik olarak oynatır.

Not: Her klip arasında bulanık videolar veya garip geçişler yaşıyorsanız, yükleme sırasındaki internet hızınız olabilir veya Instagram’ın yayınlama sürecini bitirmek için daha fazla zamana ihtiyacı olabilir. Uzun bir videoyu bölüp üçüncü taraf bir uygulama kullanarak bölümler halinde yüklemeye çalıştığımızda, klipler arasındaki geçişler bir saniyeliğine bulanıklaştı. Daha sonra bulanıklık kayboldu ve IG oldukça yumuşak bir geçiş gösterdi.

İşte Instagram Hikayelerini uzatmak için kullanılabilecek yöntemler.

#1 Uzun Videonuzu Doğrudan Instagram Hikayelerine Yükleyin

Daha uzun videonuzu Instagram Stories’e yüklemenin en hızlı yolu, onu doğrudan uygulamaya eklemektir. Bunu hatırla Instagram yalnızca ilk 60 saniyeyi kullanır ve bölümleri 15 saniyelik artışlarla keser. Bu nedenle videonuzun yalnızca ilk dakikası yayınlanır ki bu genellikle istenmeyen bir durumdur.

Instagram’a gidin ve uzun videoyu Hikayenize ekleyin. IG otomatik olarak 15 saniyelik klipler oluşturur ve toplamda 1 dakikaya kadar devam eder. Videonun geri kalanı kesiliyor.

Not: Bu seçenek bazı kullanıcılar için çalışmayabilir. 18 Haziran 2022’de denediğimizde ilk 15 saniyelik klibi yükledikten sonra hata almaya devam ettik. Bir sonrakine devam etmeyecekti.

2 numara. Daha Uzun Instagram Hikayeleri Oluşturmak için Birden Çok Klip Kullanın

Instagram Hikayeniz için daha uzun videolar oluşturmanın en iyi ve en basit yolu, videonuzu manuel olarak kademeli olarak yayınlamaktır. Bu yöntem, 60 saniyelik Hikaye sınırını aşan bölümler/klipler yayınlamanıza olanak tanır.

Pek çok üçüncü taraf uygulaması, videonuzu 15 saniyelik veya daha kısa bölümlere ayırarak sizin için ayak işini yapar ve bazıları videonuzun Instagram onaylı olmasını sağlar (çözünürlük, kare hızı vb.). Değilse, Instagram bunları otomatik olarak gerekli özelliklere dönüştürür. İşte Instagram Hikayelerini daha uzun yapmak için en iyi seçeneklerden bazıları.

Android ve iOS için InShot

InShot en iyi seçeneklerden biridir çünkü videonuzu yüklemeden önce çıkartmalar, geçişler, ses, filtreler vb. sayısız düzenleme yapabilirsiniz. Android için InShot veya iPhone için InShot. Videonuzu InShot’a ekleyin, istediğiniz düzenlemeleri yapın ve ardından Instagram’da paylaşmayı seçin. Oradan, IG Hikayenize gönderirsiniz.

Android için Hikaye Kesici

Android’de, Hikaye Kesici Cubetix Özel Fotoğraf Kasası, kullanımı kolay ve hızlı olduğu için mükemmel bir ikinci seçimdir. Sizi taklitçi uygulamalardan korumak ve doğru olanı aldığınızdan emin olmak için yayıncı isimlerini belirtiyoruz. Story Cutter ile videoyu seçin, istediğiniz kaynak olarak Instagram’ı seçin, üzerine dokunun. Tamamlamakve ardından bölme işlemini başlatmasına izin verin. Oradan, her klibi/segmenti Instagram Stories’de paylaşırsınız ve IG, daha uzun videonuzu oluşturmak için bunları birleştirir.

iOS/iPhone için videoyu bölme

iOS/iPhone’da, Videoyu Böl New Marketing Lab, Inc. iyi bir seçenektir. Uygulama, tam işlevsellik ile %100 ücretsizdir. Onu diğerlerinden ayıran, kontrollü/sınırlı reklamlardır.

iOS için CutStory

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screen-Shot-2022-06-19-at-12.34.16-AM-1024x391.png'dir.

Kesik Hikaye LLC Sport Star Management, Instagram Story videoları için sıralı 15 saniyelik klipler oluştururken yüksek puan alan ve ekstra düzenleme seçenekleri sunan başka bir iOS uygulamasıdır. Ancak, CutStory bir filigran içerir premium bir fiyat (nispeten ucuz) ödemezseniz veya abone olmazsanız, ancak reklam yoktur.

iPhone için Instagram için Sürekli

Bir iPhone kullanıcısıysanız, için 7,99 ABD Doları harcamayı düşünün. Instagram için Sürekli. Bu uygulama, Instagram Hikayenizde paylaşmak için daha uzun videolarınızı otomatik olarak 15 saniyelik artışlarla kırpar. Daha sonra klipleri birlikte veya ayrı ayrı yükleyebilirsiniz.

Uzun videoları kesip Instagram’a yüklemenin bir yolunu arıyorsanız, bundan daha kolay olamaz.

iPhone için StorySplitter

Bazı video düzenleme uygulamalarının fiyatını haklı çıkaramıyorsanız, Hikaye Bölücü iOS kullanıcıları için ücretsizdir (premium sürüm için .99). Videoları 15 saniyelik kliplere bölerek etkili bir şekilde aynı şeyi yapar.

Ancak, Continual for Instagram’dan farklı olarak, videoları yatay formatta yayınlamanıza izin vermez ve premium sürüme geçmezseniz, resimlerinize filigran ekler. Yine de, ücretsiz bir uygulama için işi tamamlamalıdır.

Yerleşik Video Düzenleyiciler

Telefonunuzun video düzenleme özelliklerini de kullanabilirsiniz. videoyu 15 saniyelik artışlarla kırpmak, ancak bunu yapmak zordur. Kırpılacak kesin zamanları belirlemek zor olabilir ve kesme işlemi sırasında bölümleri kaçırabilirsiniz. Bu seçeneği seçerseniz, 1 dakikalık videonuzu oluşturmanız ve Instagram’a tek tek kolayca yükleyebileceğiniz dört (veya daha fazla) 15 saniyelik (veya daha az) klip halinde kırpmanız gerekir.

Kliplerinizi telefonunuzun resim galerisinden Instagram Stories’e nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Üçüncü taraf uygulamaların sizi otomatik olarak Instagram Hikayelerine götüren bir Instagram düğmesi olduğunu unutmayın.

 1. Şuna dokunun: sağ üst kısımdaki simge (simge ekle).
 2. Seçme Hikaye açılır seçeneklerden.
 3. Hikayenize eklemek istediğiniz videoya dokunun veya çoklu seçim seçeneğini açmak için bunlardan birine uzun basarak birden fazla video ve resim seçin.
 4. Musluk Sonraki sonraki adıma geçmek için sağ alt bölümde
 5. Üzerine dokunun Ayırmak videolar, resimler veya her ikisi için veya seçin Düzen sadece görseller için
 6. Seçilen dosyalar, yeni ekranın altında klipler/bölümler olarak görünür. Üzerine dokunun Sonraki sonraki adıma geçmek için
 7. Altta Paylaş ekranı görünür. Emin olmak Senin Hikayen bir onay işareti var, ardından üzerine dokunun. Paylaşmak.
 8. Instagram dönüştürme/yükleme işlemini başlatacak.

Instagram Hikayelerini uzatmak için kullanılan yöntem ne olursa olsun, birisi Hikayenizi ziyaret ettiğinde video bölümlerinizi/kliplerinizi yayınladığınız sırayla görür. %100 kusursuz olmayacak, ancak istediğiniz anlatıma çok yakın olacak.

Üçüncü Yöntem: Canlı Yayına Geçin

Yukarıda belirtilen iki yöntemin en önemli dezavantajı, videolarınızın %100 kusursuz olmamasıdır. Instagram Hikayeleri otomatik olarak sırayla oynatılsa da, bir klibin bitip diğerinin başladığı yerde biraz sarsıntılı görünebilir.

Videonuzun bütün olmasını istiyorsanız, önce canlı yapmayı deneyin.

Instagram canlı videoları en fazla 4 saat uzunluğunda olabilir.

SSS: Daha Uzun Instagram Videoları Hazırlama

Videoma link koyabilir miyim?

Bir gönderi oluşturduğunuzda, her zaman “Bio’da Bağlantı” diyebilir ve insanları YouTube kanalınıza, web sitenize veya videonuzun paylaşıldığı herhangi bir yere yönlendirebilirsiniz. Spam engelleme protokolleri sayesinde Instagram, kullanıcıların gönderilerine doğrudan bağlantı eklemelerine izin vermez.

Son düşünceler

Instagram inanılmaz derecede popüler çünkü takipçilerinizle fotoğraf ve video çekmek ve paylaşmak için mükemmel bir platform. Ancak bir dakikadan uzun bir video yüklemek istediğinizde Instagram’ın süre kısıtlamaları can sıkıcı olabiliyor.

Videonuzun Instagram akışınızda yayınlanması gerekiyorsa, zaman ayırmak ve mümkün olduğunca etkili hale getirmek en iyisidir. Akılda kalıcı, yüksek kaliteli ve ilgi çekici bir videoyu 15 saniyeye sığdırmak kolay değil ama mümkün.

Teknory