iOS 18 beta 3, iPhone’a dinamik bir duvar kağıdı getiriyor

Mahmoud Itani / Android Yetkilisi Özetle; iOS 18 beta 3, dinamik bir duvar kağıdı sunuyor. Seçildiğinde, duvar kağıdının renkleri gün boyunca otomatik olarak değişiyor. Dinamik duvar kağıdı özelliği macOS’ta yıllardır mevcut ve iPhone kullanıcıları uzun zamandır bunu talep ediyordu. Mac versiyonundan farklı olarak, iOS’ta bu özellik oldukça sınırlı; yalnızca dört renk çeşidi arasında geçiş yapılabiliyor. […]

iOS 18 beta 3, iPhone’a dinamik bir duvar kağıdı getiriyor

Özetle;

  • iOS 18 beta 3, dinamik bir duvar kağıdı sunuyor. Seçildiğinde, duvar kağıdının renkleri gün boyunca otomatik olarak değişiyor.
  • Dinamik duvar kağıdı özelliği macOS’ta yıllardır mevcut ve iPhone kullanıcıları uzun zamandır bunu talep ediyordu.
  • Mac versiyonundan farklı olarak, iOS’ta bu özellik oldukça sınırlı; yalnızca dört renk çeşidi arasında geçiş yapılabiliyor.

macOS uzun zamandır dinamik duvar kağıtları sunuyor. Bilmeyenler için, bu özellik bir görüntünün birden fazla varyantını tek bir pakette bir araya getiriyor ve gün boyunca bunlar arasında geçiş yapıyor. iOS 18 beta 3 sonunda bu çok talep gören özelliği en son iPhone’lara getiriyor ve mobil kullanıcıların dinamik duvar kağıdı seçmesine olanak sağlıyor.

Bildirildiği üzere 9to5MaciOS 18 beta 3 varsayılan duvar kağıdının dinamik bir varyantını sunar. Bu ön sürüm sürümünden önce, kullanıcılar dört ayrı renk seçeneğiyle sınırlıydı: Mor, Gök Mavisi, Pembe ve Sarı. Şimdi, yeni dinamik varyantı seçerken, iOS gün boyunca dört renk arasında otomatik olarak geçiş yapar.

iOS 18’in dinamik duvar kağıdı özelliğinin yürütülmesi macOS’unkinden çok daha kısıtlıdır. Mac’te dinamik duvar kağıtları, zaman geçtikçe değişen ufak farklarla çok sayıda ton sunar. iPhone’un durumunda, işletim sistemi yalnızca dört görüntü çeşidi arasında geçiş yapar. Yine de, birçok kullanıcının takdir edeceği iPhone’a hoş bir eklemedir.

Dinamik duvar kağıdının yanı sıra, iOS 18 beta 3 bazı kullanışlı özellikler sunuyor. Bunlar arasında Apple TV uygulamasındaki InSight aracı, genişletilmiş RCS desteği, üçüncü taraf uygulamalar için otomatik karanlık mod simgeleri ve çok daha fazlası yer alıyor.

Apple’ın geliştirici programına kayıtlı olanlar, uyumlu iPhone’larına iOS 18 beta 3’ü indirip kurabilirler. Aksi takdirde, maceraperest olmayan kullanıcılar, herkese açık betanın önümüzdeki hafta yayınlanmasını bekleyebilirler.

Bir ipucunuz mu var? Bizimle konuşun! Personelimize news@androidauthority.com adresinden e-posta gönderin. Anonim kalabilir veya bilgi için kredi alabilirsiniz, seçim sizin.

iOS 18 beta 3, iPhone’a dinamik bir duvar kağıdı getiriyor

Teknory