iPhone 15 Pro Eylem Düğmesi yeni bir işleve kavuşuyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Apple’ın iPhone 15 Pro Eylem Düğmesine yönelik Çeviri seçeneği iOS 17.2 beta sürümünde geldi. Atandığınızda iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in Dynamic Island’ında hızlı bir şekilde çeviri oturumu başlatabilirsiniz. Beta yazılımı aynı zamanda Apple’ın açılmamış iPhone’ları güncellemeye yönelik yeni teknolojisini de doğruluyor. Apple, yakında gelecek birçok özelliği onaylayan […]

iPhone 15 Pro Eylem Düğmesi yeni bir işleve kavuşuyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Apple’ın iPhone 15 Pro Eylem Düğmesine yönelik Çeviri seçeneği iOS 17.2 beta sürümünde geldi.
  • Atandığınızda iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in Dynamic Island’ında hızlı bir şekilde çeviri oturumu başlatabilirsiniz.
  • Beta yazılımı aynı zamanda Apple’ın açılmamış iPhone’ları güncellemeye yönelik yeni teknolojisini de doğruluyor.

Apple, yakında gelecek birçok özelliği onaylayan iOS 17.2 beta yazılımını yayınladı. Bu özelliklerden biri, iPhone 15 Pro Eylem Düğmesine yönelik yeni bir davranıştır.

Apple, iPhone 15 Pro’yu duyurduğunda Eylem Düğmesi için 10 özelleştirme sözü vermişti. Ancak bu özelleştirmelerden biri olan Çeviri, lansman sırasında mevcut değildi. iOS 17.2 beta ile Çevir işlemi artık Eylem Düğmesi için kullanılabilir (aracılığıyla) 9’dan 5Mac’e).

Çevir’i iPhone 15 Pro ve iPhone 15’inizdeki Eylem Düğmesine bir işlev olarak atadığınızda düğmeye basmak, telefonun Dinamik Adasında bir çeviri oturumunu etkinleştirir. Dolayısıyla, cihazdaki dil çevirileri için Çeviri uygulamasını açmak yerine, özelliği Eylem Düğmesinden başlatabilirsiniz.

Çeviri atanmış durumdayken Eylem Düğmesine bastığınızda, telefonunuz çevrilmesi gereken konuşmayı dinlemeye başlayacaktır. Daha sonra tanınan dilleri, Çeviri uygulamasında önceden ayarladığınız tercihlere göre seçtiğiniz dile çevirir.

Yeni Eylem Düğmesi işlevinin eklenmesinin yanı sıra, iOS 17.2 ayrıca onaylıyor Apple, mağazalarındaki mühürlü iPhone’ları güncellemeyi planlıyor. İOS 17.2’deki kod, ürün yazılımını kablosuz olarak aktarabilen harici bir cihazı işaret eder. Bu, Mark Gurman’ın, Apple’ın bir iPhone kutusuna yerleştirildiğinde en son yazılım güncellemesini içindeki telefona aktarabilen özel bir cihaz kullandığına ilişkin önceki raporunu doğruluyor.

iPhone 15 Pro Eylem Düğmesi yeni bir işleve kavuşuyor

Teknory