iPhone 15’in FineWoven kılıfı bazı kullanıcılar için katmanlara ayrılmaya başladı

TL;DR Bir kullanıcı raporuna göre Apple’ın iPhone 15 serisi için FineWoven kılıfı katmanlarına ayrılmaya başladı. Apple destek, kullanıcıya yanıt vererek bunun “normal aşınma ve yıpranma” olarak değerlendirildiğini ve bu nedenle bir yıllık sınırlı garanti kapsamına girmeyeceğini belirtti. iPhone 15’in FineWoven kılıfı Eylül 2023’te piyasaya sürüldü ve fiyatı 59 dolar olan birinci taraf bir kılıftır. Apple, […]

iPhone 15’in FineWoven kılıfı bazı kullanıcılar için katmanlara ayrılmaya başladı

TL;DR

  • Bir kullanıcı raporuna göre Apple’ın iPhone 15 serisi için FineWoven kılıfı katmanlarına ayrılmaya başladı.
  • Apple destek, kullanıcıya yanıt vererek bunun “normal aşınma ve yıpranma” olarak değerlendirildiğini ve bu nedenle bir yıllık sınırlı garanti kapsamına girmeyeceğini belirtti.
  • iPhone 15’in FineWoven kılıfı Eylül 2023’te piyasaya sürüldü ve fiyatı 59 dolar olan birinci taraf bir kılıftır.

Apple, iPhone 15 serisiyle çevreye duyarlı bir karar vererek birinci parti kılıflarında deri kullanmaktan vazgeçti. Bunun yerine şirket, “tüketici sonrası geri dönüştürülmüş içerikten” yapılan mikro fitilli kumaş benzeri bir malzemeyi benimsedi ve bunu FineWoven kasanın üzerinde tanıttı. Heyecana rağmen, ilk kullanıcılar, kullanımın ilk birkaç gününden itibaren aşınma ve yıpranma belirtilerinden bahsederek, 59 dolarlık yüksek fiyat etiketini yalanlayarak davayı sert bir şekilde eleştirdiler. FineWoven kasasını atlamak için daha fazla nedene ihtiyacınız varsa, işte bir tane daha: Apple’ın garantisi, kasanın katmanlara ayrıldığı durumları kapsamaz.

Reddit kullanıcısı encanadalıadam Eylül ortasında yeni iPhone’un yanı sıra iPhone 15’i için FineWoven kılıfını satın aldı. Üç aylık kullanımın ardından kullanıcı, kasanın çevresi boyunca katmanlara ayrılmaya başladığını ve dış malzemeyi taban kasa malzemesinden ayırdığını bildirdi.

Apple iPhone 15 FineWoven kılıfı 1

Kullanıcı Apple’a kasayı garanti kapsamında değiştirip değiştirmeyeceğini sorduğunda şirketin, katmanların ayrılmasının “normal aşınma ve yıpranma” olarak değerlendirildiğini, dolayısıyla kasanın değiştirilmeyeceği veya garanti kapsamında işlem yapılmayacağını söylediği iddia edildi.

Elmalar FineWoven kılıfın ürün sayfası zamanla bir miktar aşınmanın ortaya çıkabileceğini öne sürüyor ancak katmanlara ayrılma örneklerinden bahsetmiyor. Özellikle Apple bile, aşınma ve yıpranma konusunda endişeleniyorlarsa kullanıcılara silikon veya şeffaf kılıf tercih etmelerini tavsiye ediyor.

FineWoven aşınması ve yıpranması hakkında Apple uyarısı
Apple ve Beats markalı aksesuarlar için Apple garantisi

FineWoven kasanın piyasaya sürülmesinden sonraki üç ay içinde kasa malzemelerinin katmanlarının ayrılmasının “malzeme kusuru” kapsamına girdiği ve bu durumda garanti kapsamına alınması gerektiği kesinlikle iddia edilebilir. Apple, FineWoven kasasında katmanlara ayrılma olasılığı konusunda yeterli bildirimde bulunmuyor (şirket bunu yalnızca “liflerin sıkıştırılması”, “çizikler” ve “izler” için yapıyor), dolayısıyla tüketiciler bu deneyimi yeni, birinci taraf ürünü.

Apple’ın premium Deri kılıfını değiştirdiği bir kılıf için FineWoven şu ana kadar herhangi bir dayanıklılık iddiasında bulunmadı. iPhone’unuz için FineWoven kılıfı almayı planlıyorsanız, alternatif iPhone 15 Pro kılıfları arasından seçim yapmanızı önemle tavsiye ederiz.

Bu katmanlara ayrılma durumu ve bunun garanti kapsamına ilişkin yorumları için Apple’a ulaştık ve onlardan yanıt aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

iPhone 15’in FineWoven kılıfı bazı kullanıcılar için katmanlara ayrılmaya başladı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow