iPhone 16 fiyat artışı: İşte daha pahalı bir yeni nesil telefona işaret eden kanıtlar

Bir rapora göre iPhone 16’nın fiyatının artması bekleniyor tarafından yeni rapor Nikkei Asya. Yakın zamanda piyasaya sürülen iPhone 15’in en ucuz modeli size saçma bir 800 dolar verecek ve tüm harika özelliklere sahip bir Pro veya Pro Max modeli istiyorsanız size daha da pahalıya mal olacak. Beklenmeyen üretim maliyetleri nedeniyle Apple’ın iPhone 16 için daha […]

iPhone 16 fiyat artışı: İşte daha pahalı bir yeni nesil telefona işaret eden kanıtlar

Bir rapora göre iPhone 16’nın fiyatının artması bekleniyor tarafından yeni rapor Nikkei Asya.

Yakın zamanda piyasaya sürülen iPhone 15’in en ucuz modeli size saçma bir 800 dolar verecek ve tüm harika özelliklere sahip bir Pro veya Pro Max modeli istiyorsanız size daha da pahalıya mal olacak. Beklenmeyen üretim maliyetleri nedeniyle Apple’ın iPhone 16 için daha pahalı bir fiyat etiketi düşündüğü bildiriliyor.

AYRICA BAKINIZ:

iPhone 15 Pro Max: Ekran yanması sorunlarıyla ilgili raporlar birikiyor

Rapora göre iPhone 15 Pro Max üretmenin tahmini maliyeti 558 dolar. Bu, geçen yılki 14 Pro Max’e göre %12’lik bir artış. 15 Pro Max’teki yeni telefoto kameranın maliyeti önceki kameraya göre %380 daha fazla ve oldukça tanıtılan titanyum çerçeve de zaten pahalı olan telefonun üretim maliyetlerini artırıyor. Ayrıca şirketin yeni nesil A serisi çiplerinin üretim maliyeti, geçen yılın A16 çiplerine göre %27 oranında arttı.

Buna rağmen iPhone 15 kartlarında fiyat artışı yaşanmadı ve Apple bu yıl 128 GB’lık modeli seriden çıkarmayı tercih etti. Artan üretim maliyetleriyle birlikte, Nikkei Asya Apple için fiyat istikrarının artık sürdürülebilir olmadığını, dolayısıyla bir şeylerin verilmesi gerektiğini öngörüyor. Yaraya daha fazla tuz dökmek için iPhone 15 Pro modellerinin de gelebileceği fısıltıları var. 200 dolarlık bir fiyat artışı görün.

Tekrar söylüyorum bunlar sadece söylenti. Apple onaylayana kadar hiçbir şey bilmeyeceğiz. Bu arada iPhone 16 hakkında şu ana kadar bildiğimiz tüm söylentileri ve düşünceleri oldukça kapsamlı bir listede topladık. Bir göz atın ve söylentiye konu olan bu yükseltmelerin ve özelliklerin, bunları karşılayabilmek için ikinci bir ipotek almaya değer olup olmadığına bakın.

Teknory