Xiaomi, Apple’ın söylenti kulaklığının önünde AR gözlüklerini piyasaya sürdü

Xiaomi, yeni bir akıllı telefon amiral gemisini piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra, yaklaşmakta olan artırılmış/karma gerçeklik kulaklık yarışına erken bir başlangıç ​​yaptı. Pazartesi günü, Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde şirket, Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition’ı duyurdu. Bu, Xiaomi’nin ilk artırılmış gerçeklik kulaklığı ve Ray-Ban’ın akıllı gözlükleri ile Apple’ın yakında çıkacak olan söylentilere göre yüksek […]

Xiaomi, Apple’ın söylenti kulaklığının önünde AR gözlüklerini piyasaya sürdü

Xiaomi, yeni bir akıllı telefon amiral gemisini piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra, yaklaşmakta olan artırılmış/karma gerçeklik kulaklık yarışına erken bir başlangıç ​​yaptı.

Pazartesi günü, Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde şirket, Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition’ı duyurdu. Bu, Xiaomi’nin ilk artırılmış gerçeklik kulaklığı ve Ray-Ban’ın akıllı gözlükleri ile Apple’ın yakında çıkacak olan söylentilere göre yüksek teknolojili karma gerçeklik kulaklığı arasında bir yerde duruyor.

Xiaomi’nin AR gözlükleri, Xiaomi’nin “endüstri lideri” piksel yoğunluğu 58 olan “retina düzeyinde” bir ekran olduğunu iddia ettiği bir çift MicroOLED ekrana sahip. , yani parmaklarınızı yüzünüzün önünde sallayarak çalıştırabileceksiniz.

Xiaomi, bunun gerçek hayattaki kullanımda nasıl çalışabileceğine dair birkaç örnek paylaştı. Örneğin, kullanıcılar bir akıllı telefon kullanmadan uygulamaları seçip açabilmeli, sayfaları kaydırabilmeli ve uygulamalardan çıkabilmelidir (yine de bir akıllı telefonu eşleştirip hareketlere güvenmek yerine gözlükleri kontrol etmek için kullanabileceklerdir).

AYRICA BAKINIZ:

Apple, karma gerçeklik kulaklığı için uygulamalar oluşturmak için Siri’yi kullanabilir

TikTok ve YouTube videolarını izlemeyi içeren kullanım örnekleri (her iki uygulama da gözlüklerin görüntü alanını optimize edebilecek ve bu da onları bir tür taşınabilir sinemaya dönüştürecek) ve akıllı ev cihazlarını kontrol edebilecek.

Oldukça yüksek teknoloji ürünü bir ürün olmasına rağmen, Xiaomi’nin gözlükleri hala normal gözlükler gibi görünmeyi başarıyor, ancak zar zor. Magnezyum-lityum alaşımlı yapı ve karbon fiber kullanımı sayesinde, bir çift gözlük için tam olarak hafif olmayan 128 gram ağırlığındadırlar (karşılaştırma için Ray-Ban’s Stories 49 gramdır). Tanıtım fotoğraflarına bakılırsa, yüzleri de oldukça büyük, ancak yine de çoğu VR kulaklığından çok daha küçük.

Xiaomi’nin AR Gözlükleri, bir Xiaomi 13 veya başka bir Snapdragon Spaces uyumlu cihaz gerektirir.
1 kredi

Özellikle, Xiaomi’nin AR gözlüklerini kullanmak, bunların bir Xiaomi 13 telefon veya başka bir Snapdragon Spaces uyumlu cihazla eşleştirilmesini gerektirecektir.

Xiaomi’nin AR gözlük duyurusunda önemli bir anahtar kelime “kablosuz”. Apple’ın söylentilere göre yaklaşmakta olan karma gerçeklik gözlükleri, bildirildiğine göre(Yeni bir sekmede açılır) harici bir bataryaya bağlı olacak ve ilk yinelemeler muhtemelen oldukça büyük ve ağır olacak. yaptığı basın açıklamasında, Xiaomi’den bahsedildi(Yeni bir sekmede açılır) “kendi geliştirdiği silikon oksijen anot pili”, ancak pil ömrü hakkında herhangi bir şey söylemedi.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Steam Deck Yıldönümü: Valve’ın Güçlü El Bilgisayarıyla Bir Yıl


“Discovery Edition” olarak etiketlenen gözlükler, muhtemelen en azından ilk başta yaygın olarak bulunmayacak. Xiaomi, kullanılabilirlik ve fiyatla ilgili herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Teknory