iPhone Ekranınız Neden Otomatik Olarak Kararır (Ve Nasıl Değiştirilir)

iPhone’unuzu daha yüksek parlaklık seviyelerinde tutmayı tercih ediyorsanız Karanlık Mod size göre değil. Beyaz arka planı koyu metin şemasıyla tersine çeviren ve kullanıcı arayüzünü koyulaştıran bir görüntüleme ayarıdır. Tipik olarak, OLED ekrana sahip iPhone’lar, LCD’ye sahip olanlardan daha iyi bir Karanlık Mod deneyimi sağlar, ancak benzer şekilde çalışır. Telefonunuzu karanlık ortamlarda kullanmak için ideal olsa […]

iPhone Ekranınız Neden Otomatik Olarak Kararır (Ve Nasıl Değiştirilir)

iPhone’unuzu daha yüksek parlaklık seviyelerinde tutmayı tercih ediyorsanız Karanlık Mod size göre değil. Beyaz arka planı koyu metin şemasıyla tersine çeviren ve kullanıcı arayüzünü koyulaştıran bir görüntüleme ayarıdır. Tipik olarak, OLED ekrana sahip iPhone’lar, LCD’ye sahip olanlardan daha iyi bir Karanlık Mod deneyimi sağlar, ancak benzer şekilde çalışır. Telefonunuzu karanlık ortamlarda kullanmak için ideal olsa da ekranın okunmasını zorlaştırabilir. Bunu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  1. iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ekran ve Parlaklık üzerine dokunun.
  3. Görünüm altında, Karanlık Modu kapatmak için Açık’ı seçin.
  4. Karanlık Modun kendi kendine açılmasını önlemek için Otomatik’in yanındaki anahtarı kapatın.

iPhone’unuzun bir programa göre (gün doğumundan gün batımına kadar) Aydınlık ve Karanlık Mod arasında geçiş yapmasını istemeniz durumunda, Otomatik’i açık bırakın.

Bu geçici çözümlerin hiçbiri yardımcı olmazsa, ağır yükler sırasında aşırı ısınma veya bir donanım sorunu nedeniyle iPhone’unuzun ekranı otomatik olarak kararıyor olabilir ve bu durumda profesyonel yardım almalısınız.

Teknory