iPhone veya iPad’inizdeki Uygulama Verilerini Nasıl Temizlersiniz?

elma desteği Notlar, FaceTime ve Sesli Notlar gibi kendi birinci taraf uygulamalarından bazılarının bir iPhone’dan silinebileceğini not eder. Ancak bu, cihazı olumsuz etkileyebileceğinden dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bir uygulamayı iPhone veya iPad’den kaldırmak için kullanıcıların şunları yapması yeterlidir: 1. “Uygulamayı Kaldır” istemi görünene kadar Ana Ekranlarında ilgili uygulamanın simgesini basılı tutun. 2. “Uygulamayı Sil” veya […]

iPhone veya iPad’inizdeki Uygulama Verilerini Nasıl Temizlersiniz?

elma desteği Notlar, FaceTime ve Sesli Notlar gibi kendi birinci taraf uygulamalarından bazılarının bir iPhone’dan silinebileceğini not eder. Ancak bu, cihazı olumsuz etkileyebileceğinden dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bir uygulamayı iPhone veya iPad’den kaldırmak için kullanıcıların şunları yapması yeterlidir:

1. “Uygulamayı Kaldır” istemi görünene kadar Ana Ekranlarında ilgili uygulamanın simgesini basılı tutun.

2. “Uygulamayı Sil” veya “Ana Ekrandan Kaldır”ı seçin.

3. Kararınızı onaylayın.

Bu, uygulama kitaplığı aracılığıyla da yapılabilir. Tüm uygulamayı kaldırmak istemiyorsanız, iCloud, belirli bir uygulamanın depoladığı verileri kaldırmak için kullanışlı bir yol sağlar. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. iCloud özellikli bir iPhone’un ana ayarlarından Apple Kimliği, iCloud, Medya ve Satın Alma işlevini seçin.

  2. iCloud menüsünden “Depolamayı Yönet”i seçin, ardından yüklü çeşitli uygulamalar arasında gezinin. Her biri, iCloud’da depolanan verilerin dosya boyutunu görüntüler.

  3. Bu verileri kaldırmak için “Belgeleri ve Verileri Sil” düğmesi kullanılabilir. Ancak bu boyutların oldukça küçük olabileceğini ve bu işlevin öncelikle birinci taraf uygulamalar için olduğunu unutmayın.

Teknory