iPhone’un Pusula uygulaması, kullanmadığınız en iyi seyahat aracıdır

Google Haritalar’ı yakın zamanda terk etmeyeceğim, ancak son zamanlarda her iPhone ile birlikte gelen bir uygulamanın sevincini keşfettim. hakkında konuşuyorum pusula uygulaması(yeni bir sekmede açılır). Bazı insanların hemen sildiğini biliyorum ve çoğu görmezden geliyor (veya bazı varsayımsal korkunç durumlar için saklıyor). Yurt dışına seyahat etmeye başlayana ve kendimi aylık planımla ilgili sınırlı verilerle bulana kadar […]

iPhone’un Pusula uygulaması, kullanmadığınız en iyi seyahat aracıdır

Google Haritalar’ı yakın zamanda terk etmeyeceğim, ancak son zamanlarda her iPhone ile birlikte gelen bir uygulamanın sevincini keşfettim.

hakkında konuşuyorum pusula uygulaması(yeni bir sekmede açılır).

Bazı insanların hemen sildiğini biliyorum ve çoğu görmezden geliyor (veya bazı varsayımsal korkunç durumlar için saklıyor). Yurt dışına seyahat etmeye başlayana ve kendimi aylık planımla ilgili sınırlı verilerle bulana kadar ana yönleri pek sık düşünmeyen insanlardan biriydim. Yaratıcı olmanın zamanı gelmişti.

Telefon verileriniz kapalıyken Google Haritalar’ın GPS izleyicisini kullanmanın kullanışlı hilesi hayat kurtarıcıdır, ancak nerede olduğunuzu ve hangi yöne hareket ettiğinizi gösteren o küçük mavi nokta oldukça küçüktür. Pusula uygulama hack’im sizi büyük, kalın bir yazı tipiyle doğru yöne işaret ediyor ve ayrıca veri veya internet olmadan da çalışıyor.

Bir harita uygulamasında (her zaman Google Haritalar) WiFi erişimim olduğunda yaklaşan rotamın haritasını çıkarabileceğimi fark ettim ve ardından, metro istasyonundan, taksiden veya ön kapıdan çıkar çıkmaz internet bağlantısı olmayan telefonumu kullanarak bana olup olmadığımı söyleyin. gideceğim yere doğru yürüyorum.

AYRICA BAKINIZ:

Telefon hizmeti olmadan mı seyahat ediyorsunuz? Bu çevrimdışı araçlar yardımcı olabilir.

Bir arkadaşın belirttiği gibi, uygulama size tam olarak nerede olduğunuzu söylemez, ancak yönünüzü bulmanıza yardımcı olur. Konum ne kadar uzak olursa olsun, size yönünüzü, koordinatlarınızı ve yüksekliğinizi söyleyecektir. Şili çölündeyken, bir noktada 13.000 fitte olduğumu öğrenince büyülenmiştim. Demek bu yüzden nefes almak bu kadar zordu! Genellikle deniz seviyesinde yaşayan biri olarak, yükseklik hissi elde etmek harika bir şeydi. Uzun bir yolculuk sırasında pusulayı sık sık kontrol ettim.

Santiago’nun merkezindeki ünlü bir sandviç dükkanına bir yolculuk için, metrodan bir kez doğuya gitmem gerektiğini biliyordum. Yeraltından gelmek en kafa karıştırıcı deneyimdir – her zaman doğru yolu seçtiğimi biliyormuş gibi davranırım ama sadece kendimden emin bir şekilde tahmin yürütüyorum. Bunun yerine, Pusula uygulamasını kurnazca çıkardım ve bom, aslında sola değil sağa dönmeyi biliyordum. Birkaç blok yanlış yöne yürüdükten sonra iki katına çıkmadan öğle yemeğini hemen yiyordum.

Nereye gidiyorsun?
Kredi bilgileri: Sasha Lekach / Screengrab

Bir dönüm noktasının fotoğrafı.

Doğru yoldan gitmek.
Kredi bilgileri: Sasha Lekach / Mashable

Rotanızı önceden haritalandırmamış olsanız bile pusula uygulaması yine de yardımcı olabilir. Birisi size belirsiz yönler verirse (“San Cristobal Tepesi’ne doğru” veya şehrin tepesinde veya birkaç mahalle aşağıda olduğunu bildiğiniz herhangi bir büyük yer işareti) veya varış noktanızın belirli bir bölgede olduğuna dair genel bir fikriniz varsa şehrin bir parçası, bu uygulama doğru yolda olduğunuzdan emin olabilir.

Google Haritalar değil (çevrimdışı modda bile), ancak hızlı, kolay ve herhangi bir veri kullanmadan nereye gittiğimi biliyorum.

GÜNCELLEME: 5 Haziran 2023, 12:00 EEST Bu makale ilk olarak Mart 2020’de yayınlandı ve o zamandan beri Haziran 2023’te güncellendi.

Teknory