iPhone’unuzu nasıl yeniden başlatırsınız?

iPhone’unuzu yeniden başlatmak, kapatıp tekrar açmak kadar basittir. Mevcut ve eski modeller için cihazınızı nasıl yeniden başlatacağınız ve yanıt vermiyorsa yeniden başlatmaya nasıl zorlayacağınız aşağıda açıklanmıştır. AYRICA BAKINIZ: iOS 17 genel beta nasıl kurulur? iPhone X, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 veya iPhone 14 için iPhone X, Ana Sayfa düğmesini kaldırdı, yani sağdaki yan […]

iPhone’unuzu nasıl yeniden başlatırsınız?

iPhone’unuzu yeniden başlatmak, kapatıp tekrar açmak kadar basittir. Mevcut ve eski modeller için cihazınızı nasıl yeniden başlatacağınız ve yanıt vermiyorsa yeniden başlatmaya nasıl zorlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

AYRICA BAKINIZ:

iOS 17 genel beta nasıl kurulur?

iPhone X, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 veya iPhone 14 için

iPhone X, Ana Sayfa düğmesini kaldırdı, yani sağdaki yan düğme, Ana Sayfa düğmesinin iPhone’unuzu uyandırma veya uyku moduna geçirme gibi bazı işlevlerinin yerini aldı. Yani sadece yan düğmeyi basılı tutmak daha yeni sürümlerde hiçbir şey yapmaz.

iPhone X veya sonraki modelinizi kapatmak için, ekranda kapatma kaydırıcısı görünene kadar yan düğmeyi ve soldaki ses düğmelerinden birini basılı tutun. Kaydırıcıyı kaydırın ve iPhone’unuz kapanana kadar bekleyin.

Kapatma kaydırıcısı görünene kadar her iki düğmeyi de basılı tutun.
Kredi bilgileri: Getty Images / Mashable

Aygıtınızı tekrar açmak için yan düğmeyi Apple logosu görünene kadar basılı tutun.

iPhone 6, iPhone 7, iPhone 8 veya iPhone SE (2. veya 3. nesil) için

Ana Sayfa düğmesine sahip daha eski iPhone’larda, yan düğmenin birincil işlevi cihazınızı kapatmaktı. Kapatma kaydırıcısı görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun ve cihazı kapatmak için kaydırıcıyı kaydırın.

Sağ taraftaki düğmeyi gösteren bir ok ile iPhone 8

Güç kapatma düğmesi görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun.
Kredi bilgileri: Getty Images / Mashable

iPhone’unuzu tekrar açmak için Apple logosu görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun.

iPhone 5 veya iPhone SE 1. nesil için

iPhone 5 ve 1. nesil iPhone SE’de yan tarafta değil üstte bir düğme bulunur. Kapatma kaydırıcısı görünene kadar üst düğmeyi basılı tutun. Kapatmak için kaydır.

iPhone 5, üst düğmeyi gösteren oku gösteriyor

Kapatma kaydırıcısı görünene kadar üst düğmeyi basılı tutun.
Kredi bilgileri: Getty Images / Mashable

Cihazı tekrar açmak için Apple logosu görünene kadar üst düğmeyi basılı tutun.

iPhone’unuzu yeniden başlatmaya zorlama

iPhone’unuz yanıt vermiyorsa ve yukarıdaki adımları kullanarak kapanmıyorsa, zorla yeniden başlatma gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için ses açma düğmesine basıp bırakın, ardından ses kısma düğmesine basıp bırakın. Ardından, yan düğmeyi basılı tutun. Apple logosu göründüğünde yan düğmeyi bırakın.

Teknory