Iron Man 3 Yönetmeni MCU Filmi İçin Noel Geleneğini Neredeyse Bozdu

Ev film Haberleri Iron Man 3 Yönetmeni MCU Filmi İçin Noel Geleneğini Neredeyse Bozdu Yönetmen Shane Black, tatil temalı filmler yapmakla ünlü olması nedeniyle Iron Man 3’ü neredeyse Noel’de çekmediğini açıklıyor. Demir Adam 3 yönetmen Shane Black, başlangıçta MCU filminin Noel’de çekilmesine karşı olduğunu ve bunun bir kariyer geleneğini bozacağını açıklıyor. Faz 2’nin bir parçası […]

Iron Man 3 Yönetmeni MCU Filmi İçin Noel Geleneğini Neredeyse Bozdu

Yönetmen Shane Black, tatil temalı filmler yapmakla ünlü olması nedeniyle Iron Man 3’ü neredeyse Noel’de çekmediğini açıklıyor.


Demir Adam 3 yönetmen Shane Black, başlangıçta MCU filminin Noel’de çekilmesine karşı olduğunu ve bunun bir kariyer geleneğini bozacağını açıklıyor. Faz 2’nin bir parçası olarak 2013 yılında piyasaya sürülen, Demir Adam 3 Robert Downey Jr.’ın Tony Stark’ının son solo filmiydi. MCU filmi, izleyicilerden ve eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı ve Black’in imzası olan mizah anlayışıyla övündü, bu önceki iki filmden biraz farklıydı. Demir Adam 3 Stark, kendisine son derece tehlikeli süper güçler veren bir nanoteknoloji geliştiren Aldrich Killian (Guy Pearce) ile tatil sezonunda karşı karşıya gelir.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Yazdığı ya da yönettiği önceki filmlere uygun olarak Ölümcül silah, Uzun Öpücük İyi Gecelerve Öp öp Vur vur, Demir Adam 3 aksiyonu Noel ruhuyla benzersiz bir şekilde harmanlıyor, ancak Black şimdi başlangıçta bu fikre karşı olduğunu ortaya koyuyor. ile yakın zamanda yapılan bir röportajda imparatorluk, yazar/yönetmen, Noel filminin ününe çok fazla oynamaktan endişe duyduğunu açıklıyor. Demir Adam 3, ortak yazar Drew Pearce onu tersine ikna edene kadar. Black’in tam yorumuna aşağıdan göz atın:

“Noel’in benim açımdan bir hile, tahmin edilebilir veya gösterişli bir şey gibi hissetmesini istemedim. Eğlence olarak başladı ve insanlar bunu fark eder etmez eğlenceli olmaktan çıktı. Ama büyük ölçüde razı oldum çünkü Noel ilahisi onun yönü. Tony desteğini kaybeder, üssünü kaybeder, Orta Amerika’da başıboş kalır. Ve hayaletler tarafından ziyaret edilmeyecek, ama kesinlikle bir hesaplaşmanın veya bir uzlaşmanın ortasında olacak, durumu değerlendirmesi, onu neyin rahatsız ettiğini anlaması ve nasıl devam edeceğini anlaması gerekiyor. Son için iyi çalıştı. Koda temelde Noel’de nişanlısına bir hediye veren ve ona yardım eden küçük bir çocuğa hediye veren kendisidir. Ve Jon Favreau’nun karakteri komadan çıktığında bir Noel mucizesi olur. Bunda bir şey var, istediğin kadar karanlık, karanlık ve karanlık olabiliyorsun ve sonra küçük bir Noel’i çağırıyorsun ve sana aradığın o hoşluğu veriyor.

İlgili: Tony Stark, Iron Man 3’ten Sonra Neden Hala Bir Ark Reaktörü Kullanıyor?


Noel Ayarı Demir Adam 3 İçin Neden Bu Kadar İyi Çalışıyor?

Robert Downey Jr., Iron Man 3'te karda duruyor.

Pek çok şekilde, Demir Adam 3 Tony’yi en karanlık noktasında, en azından karakterin tek başına MCU gezileri söz konusu olduğunda görüyor. film, Tony’nin New York Savaşı’ndan sonra daha fazla zırh giysisi yapma takıntısı nedeniyle Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) ile kötüleşen ilişkisini araştırıyor. Yenilmezler ve bu takımlardan biri sonunda onu kırsal Tennessee’ye uçurur. Hâlâ TSSB’nin etkilerinden muzdaripken, teknolojisinden ve değer verdiği insanlardan ayrılmış, Demir Adam 3 Tony’yi daha önce hiç olmadığı gibi test ederek, genellikle neşe ve aile ile ilişkilendirilen bir dönemde karakterin yalnızlığını vurguluyor. Aynı zamanda Noel ortamı, işler kötüye gittiğinde bile sürekli bir umut hatırlatıcısı olarak hizmet ederek bu karanlığın bir kısmını hafifletmeye yardımcı olur.

Noel ortamı da Black’in filminde çok iyi işliyor çünkü daha önce gelenlerden farklı, sadece önceki iki film açısından değil. Demir Adam filmler ama genel olarak MCU. Ayar, filmi birçok yönden ayırır ve filmden sonra bir hız değişikliği hissi vermesine yardımcı olur. Demir Adam 2 2010’da hayranlar arasında biraz daha bölücü oldu. Yine de, neredeyse 10 yıl sonra, Black’in filmi tatili gerçekten kucaklayan tek MCU uzun metrajlı filmi olmaya devam ediyor. Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok en sonunda Noel sezonunda geçen kısa bir sahne vardır ve bu, Peter Parker’ın (Tom Holland) yalnız yeni hayatını vurgulamaya yardımcı olur, ancak bu, hikayedeki kadar pişmiş değildir. Demir Adam 3.

Marvel Daha Fazla Tatil Temalı Şov ve film Yapmalı

Dave Bautista, The Guardians of the Galaxy Holiday Special'da Drax rolünde.

Artık Noel’i ağırlıklı olarak öne çıkaran iki önemli Marvel Disney+ projesi var – Şahin göz ve Galaksinin Koruyucuları Özel Tatil – ve her ikisi de çok olumlu eleştiriler aldı. Tipik MCU taksitlerine göre daha düşük riskler ve daha kapsamlı hikayelerle, her iki proje de karakterleri ve temaları heyecan verici ve samimi yollarla keşfetmeyi başardı. Daha fazla MCU Disney+ şovuna ve Marvel Özel Sunumlarına ek olarak, franchise aynı zamanda tatil sezonunda yaklaşan bir film çekme olasılığını da keşfetmeli, bu da beklenmedik ve benzersiz bir şekilde çekici bir sonuç üretebilir. Demir Adam 3.

Devamı: 1 Yaklaşan Robert Downey Jr. Filmi Bir Demir Adam 3 Sayısını Kullanabilir

Kaynak: imparatorluk

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory