Iron Man, MCU Filmlerinde İlk Olarak Büyük Onur Aldı

Iron Man, Kongre Kütüphanesi’nin Ulusal film Siciline alındı ​​ve bu onuru alan ilk Marvel Sinematik Evreni filmi oldu. Demir Adam Ulusal film Sicili’ne girme onurunu kazanan ilk Marvel Sinematik Evreni filmi oldu. American National film Registry, Kongre Kütüphanesi tarafından oluşturulan ve her yıl tarihi veya sanatsal önemi olduğu düşünülen 25 kadar Amerikan filminin onurlandırıldığı ve […]

Iron Man, MCU Filmlerinde İlk Olarak Büyük Onur Aldı

Iron Man, Kongre Kütüphanesi’nin Ulusal film Siciline alındı ​​ve bu onuru alan ilk Marvel Sinematik Evreni filmi oldu.


Demir Adam Ulusal film Sicili’ne girme onurunu kazanan ilk Marvel Sinematik Evreni filmi oldu. American National film Registry, Kongre Kütüphanesi tarafından oluşturulan ve her yıl tarihi veya sanatsal önemi olduğu düşünülen 25 kadar Amerikan filminin onurlandırıldığı ve gelecek nesiller için korunduğu bir projedir. Filmlerin bu özel onura hak kazanabilmesi için 10 yaşından büyük olması gerekir ve önceki adaylar, 12 Kızgın Adam ile Yıldız Savaşları.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Bugün film-registry/s/8c41f7a1-b9d9-4f9e-b252-4795b73a4aaf” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Kongre Kütüphanesi Ulusal film Sicili’ne girecek son 25 filmi açıkladı. gibi filmlerin de yer aldığı listede; Harry sally ile tanıştığında…, Ev partisi, Süper Sinekve saç spreyi2008’lerin özellikleri Demir Adam, şu anda uygun olan yalnızca altı MCU filminden biri. film, kütüphanecinin seçim sürecini etkileyen çevrimiçi adaylıklar aracılığıyla büyük miktarda halk desteği aldı.

İlgili: Zırh Savaşları, Demir Adam’ın En Büyük MCU Gevşek Sonunu Nasıl Çözebilir?


film-registry”> Ulusal film Sicilinde Daha Fazla MCU Başlığı Olacak mı?

Steve Rogers Captain America ile Avengers Endgame Posteri Vurgulandı

Zaman geçtikçe, giderek daha fazla MCU filmi Ulusal film Siciline girmeye uygun hale gelecek. Bununla birlikte, geniş kapsamlı franchise’da, geniş çapta saygı gören çok az film var. Demir Adam hem eleştirmenler hem de hayranlar tarafından. Kayıt Defteri ayrıca çok fazla devam filmini dahil etmeme alışkanlığına sahiptir. İmparatorluk Karşılık Veriyor, Kara şövalye, Frankenstein’ın Gelinive Baba Bölüm II bu tür filmlerden biri olmak.

MCU’nun, “devam filmi” olarak kabul edilmeyebilecek diğer filmlerle başlayan birkaç alt franchise’dan oluşan kapsayıcı bir franchise olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak Demir Adam, bazılarının bu damgadan kaçınması mümkün olabilir. Bu değerlendirmeler kapsamında uygun olabilecek filmler şunları içerir: Kaptan Amerika: İlk İntikamcı, galaksinin gardiyanları, Doktor Garipve Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi. Muhtemelen bu kategoride yer alması en olası film orijinal filmdir. Siyah PanterAkademi Ödülleri’nde En İyi film dalında aday gösterilen tek MCU filmi olmasına rağmen, 2028’e kadar uygun olmayacak.

Demir Adam Ortaya çıkardığı franchise’ın Amerikan pop kültürünün çehresini ve Hollywood ekonomisini değiştirmesinin büyük yolları nedeniyle büyük ölçüde önemli olarak seçildi. Ortaya çıkardığı filmlerin çoğu, belirli uzmanlar tarafından sanatsal düzeyde daha az önemli olarak görülebilse de, seride kültürel düzeyde eşit derecede önemli olarak nitelendirilebilecek başka filmler de var. MCU’nun geçiş filmleri, özellikle ilk 2012 İntikamcılar film ve rekor kırma Yenilmezler: Oyunsonu bu tür bir ayrımı kazanmak için en olası şüpheliler olacaktır.

Devamı: Shuri, Demir Adam’ın Her Zaman Görmezden Geldiği Bir Yenilmezler Sorunundan Kaçınıyor

Kaynak: film-registry/s/8c41f7a1-b9d9-4f9e-b252-4795b73a4aaf” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Kongre Kütüphanesi

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory