IRS yanlışlıkla bazı vergi mükelleflerinin gizli bilgilerini yayınladı

IRS bu haftabüyük bir zorunlu olmayan hata, yanlışlıkla gizli vergi mükellefi verilerini serbest bırakır.Bir Wall Street Journal raporu.Bazı Form 990-T'lerden alınan veriler, IRS tarafından yanlışlıkla yayınlanmıştır.Yalnızca 501(c)(3) kuru...

IRS yanlışlıkla bazı vergi mükelleflerinin gizli bilgilerini yayınladı

IRS bu haftabüyük bir zorunlu olmayan hata, yanlışlıkla gizli vergi mükellefi verilerini serbest bırakır.Bir Wall Street Journal raporu.

Bazı Form 990-T'lerden alınan veriler, IRS tarafından yanlışlıkla yayınlanmıştır.Yalnızca 501(c)(3) kuruluşun bu verileri herkese açık olarak yayınlaması gereklidir , ancak IRS yanlışlıkla 501(c)(3) olmayan kuruluşlar için Form 990-T'lerin bazılarını yayınladı.

"IRS'nin bu bilgileri 501(c)(3) kuruluşları için kamuya açıklaması gerekmektedir; ancak, benzer bilgiler yanlışlıkla 501(c)(3)'lerin bir alt kümesi için yayınlanmıştır;kamuya ifşaya tabi değildir," IRS bir dedi,açıklama."Ancak, veriler Sosyal Güvenlik numaralarını, ayrıntılı hesap sahibi bilgilerini veya bireysel gelir vergisi beyannamelerini (Form 1040) içermez. Bazı durumlarda veriler, bireysel adları veya işletme iletişim bilgilerini içe

Dergi'den alınan raporda, IRS hatayı düzeltmeden önce bilgilerin bir süreliğine indirilebildiği belirtildi.IRS yaptığı açıklamada "bu durumu gözden geçirmeye devam ettiğini" söyledi.

Bilgilerinizin açığa çıkmış olabileceğinden endişeleniyorsanız, durumun böyle olup olmadığını yakında öğreneceksiniz.IRS, önümüzdeki haftalarda etkilenen insanlarla temasa geçeceğini söyledi.