İşte Bu F35 Neden Bu Kadar Parlak?

Herhangi bir etkili askeri uçağın temel işlevlerinden biri, düşman kuvvetleri tarafından tespit edilmekten kaçınma kapasitesidir. Bu, diğer hava muharebe birimleriyle çatışmaya girerken ve hava taşıtlarını bulmak ve izlemek için kullanılan topraklanmış sensör dizilerini dikkate alırken doğrudur. Donanmanın F-35’lerinden biri, yakın zamanda uçağın gövdesi boyunca parlak, ayna benzeri bir yüzeyle görüldü (üzerinden Sürüş). Söz konusu uçak, […]

İşte Bu F35 Neden Bu Kadar Parlak?

Herhangi bir etkili askeri uçağın temel işlevlerinden biri, düşman kuvvetleri tarafından tespit edilmekten kaçınma kapasitesidir. Bu, diğer hava muharebe birimleriyle çatışmaya girerken ve hava taşıtlarını bulmak ve izlemek için kullanılan topraklanmış sensör dizilerini dikkate alırken doğrudur. Donanmanın F-35’lerinden biri, yakın zamanda uçağın gövdesi boyunca parlak, ayna benzeri bir yüzeyle görüldü (üzerinden Sürüş). Söz konusu uçak, Donanmanın Vampirler olarak bilinen Hava Testi ve Değerlendirme Filosu Dokuzuncu Filosunun (VX-9) bir parçası olarak konuşlandırılmıştır. DONANMA HAVA YOLU). Diğer uçaklarda, özellikle de F-22’de benzer ayna kaplamaları görülmüştür. Bir uçağın gövdesi boyunca uzanan bu tür ayna benzeri, parlak kaplama, havada uçarken görsel tanımlamanın yanı sıra radar algılamasını bozmak için özel olarak tasarlanmıştır. Anahtar Aero bu amaçlara ulaşmak için hava savaşı tarihi boyunca çok çeşitli renk şemalarının kullanıldığını not eder.

Önceki bir F-35 modelinde, bu karoların bir açıda düz gri bir görünüm vereceği ve diğerinde yansıtıcı olacağı açıktı. Ancak F-35 düzenine aktarılan tek teknik detay bu değil. askeri makine 360 derecelik muharebe izleme ve farkındalığın F-35’te iç içe geçtiğini ve yer haritalama kapasitesi üzerindeki yükseltmelerin hava muharebesi ve savunma manevra kabiliyetini sınırlara zorladığını bildiriyor.

İş İçeriği bu krom kaplamaların, imzalarını kızılötesi spektrum algılamasından korumak amacıyla uçaklara uygulanabileceğini not eder. Tabii ki, savaş gemileriyle çalışırken gizlilik her zaman bir zorunluluktur ve bu nedenle Donanma ve Hava Kuvvetleri, hava muharebesi savaşın bir parçası olduğu sürece fark edilebilirliği en aza indirmek için farklı yüzeyler ve uçak yapımı ile deneyler yapıyor.

Teknory