İşte Tesla Model S Plaid’in 135.000 Doları Aşan Fiyat Etiketine Neden Değer Verdiği

Tesla’nın tartışmalı bir şirket olduğunu söylemek yetersiz kalır – CEO’sunun ticari girişimlerini takip etme eğiliminde olan bir özellik. Elon Musk’ın Twitter şakaları meselelere pek yardımcı olmuyor ve Cybertruck’taki sonsuz gibi görünen gecikmeler de işe yaramıyor. Bununla birlikte kesin olan bir şey var: Tesla Model S Plaid gülünç derecede hızlı. Şirketten veya kurucusundan gelen hiçbir utanç […]

İşte Tesla Model S Plaid’in 135.000 Doları Aşan Fiyat Etiketine Neden Değer Verdiği

Tesla’nın tartışmalı bir şirket olduğunu söylemek yetersiz kalır – CEO’sunun ticari girişimlerini takip etme eğiliminde olan bir özellik. Elon Musk’ın Twitter şakaları meselelere pek yardımcı olmuyor ve Cybertruck’taki sonsuz gibi görünen gecikmeler de işe yaramıyor. Bununla birlikte kesin olan bir şey var: Tesla Model S Plaid gülünç derecede hızlı. Şirketten veya kurucusundan gelen hiçbir utanç verici manşet veya kaçık açıklama, Plaid modelinin aşırı performans rakamlarını değiştiremez.

Tesla’ya göre, Model S Plaid saatte 200 mil hızla zirveye ulaşacak, ancak arabalar onlarca yıldır 200 mil hızla gidiyor, bu yüzden bu çok etkileyici değil. Tesla’nın gerçekten parladığı yer, saf hızlanmadır. Hagerty’nin gerçek dünya testine göre, 1.020 beygir gücündeki üç motorlu Tesla, ölü bir noktadan 2,1 saniyede 60 mil hıza çıkacak. Sadece kaybeder 249.000 $ Lucid Air Sapphire bir saç tarafından. 2,1 saniyelik 0-60 süresi, Plaid’in resmi olarak şimdiye kadar var olan hemen hemen her üretim arabasını geride bıraktığı anlamına gelir. Buna her Bugatti, Hellcat varyasyonu, Ferrari’nin şimdiye kadar icat ettiği her şey ve Lamborghini’nin tüm varlığı dahildir. 135.000 $’dan fazla fiyat, Plaid’in bir drag yarışında eriyebileceği multimilyon dolarlık süper arabalarla karşılaştırıldığında çok da kötü görünmüyor.

Teknory