James Cameron, Avatar’dan sonra bir Marvel veya DC filmi yönetecek mi?

Josh Tyler ❘ Yayınlanan: 2022-12-07T21:27:33 ❘ Güncellenmiş: 2022-12-07T21:27:41 Yönetmen James Cameron yakın gelecekte Avatar filmleriyle meşgul olacak olsa da, Marvel veya DC evrenlerine katılıp katılamayacağı sorusu cezbedici olmaya devam ediyor. Hem gişede hem de ödül törenlerinde bu kadar büyük başarıya sahip bir yönetmen için kısa bir filmografisine sahip olmasına rağmen, Cameron tarihin en ikonik yönetmenlerinden […]

James Cameron, Avatar’dan sonra bir Marvel veya DC filmi yönetecek mi?

Yayınlanan: 2022-12-07T21:27:33

Güncellenmiş: 2022-12-07T21:27:41

Yönetmen James Cameron yakın gelecekte Avatar filmleriyle meşgul olacak olsa da, Marvel veya DC evrenlerine katılıp katılamayacağı sorusu cezbedici olmaya devam ediyor.

Hem gişede hem de ödül törenlerinde bu kadar büyük başarıya sahip bir yönetmen için kısa bir filmografisine sahip olmasına rağmen, Cameron tarihin en ikonik yönetmenlerinden biridir.

Efsane yönetmenin Titanic, Aliens, Terminator, Terminator 2: Judgment Day, Avatar ve şimdi de kendi adına çıkacak olan Avatar: The Way of Water gibi filmleri var.

Cameron’ın MCU veya DCEU’nun bir parçası olmak için becerilerini ödünç vereceğini öne sürmek aptalca görünebilir, ama aslında öyle değil. 1990’ların sonunda, Cameron aslında söylenti proje sonunda Sam Raimi tarafından yönetilmeden önce, bir senaryo yazacak kadar ileri giderek, canlı aksiyon Örümcek Adam’ı uyarlamakla ilgilenmek.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

James Cameron olası Marvel veya DC projesi hakkında konuşuyor

Dolayısıyla, Cameron’ın sinematik evrenin yükselişinden önce bir süper kahraman filmi yönetmeye biraz ilgi duyduğu düşünülürse, bu ilginin devam edip etmeyeceği adil bir soru.

ile yapılan bir röportajda film-exclusive/”>çizgi roman.comCameron, kariyerinin başlarında bir Örümcek Adam filmi yapmakla ilgilense de, bu türe dönüşün onun için pek olası olmadığını açıkladı.

Cameron, “Bir çizgi roman filmi yönetmekle ilgilenmiyorum” dedi. “Örümcek Adam’a ilgim vardı ama bu eşsiz bir şeydi. Örümcek Adam’ın kişisel aşkı. Ancak, bu zemin diğer insanlar tarafından çok iyi hizmet edildi.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Avatar 2'nin bir resmiCameron’ın en yeni filmi Avatar: Way of the Water yakında vizyona girecek.

Cameron’ın şu anda devasa süper kahraman serileriyle ilgili herhangi bir sorunu yok gibi görünüyor ve “Marvel veya DC Universe’e diss atmayacağım” diyor.

Hiç şüphe yok ki bu, Quentin Tarantino ve Martin Scorsese gibi diğer efsanevi film yapımcılarının son zamanlarda süper kahraman filmlerini, özellikle de MCU’dakileri eleştirdiklerinde verdikleri yanıta bir selam niteliğindeydi.

Ancak, görünüşe göre Cameron’ın konuyla ilgili hisleri gerçekten bu. Ve bir Marvel filmi yapmakla ilgilense bile, 2028’de planladığı en az beş Avatar filmi olduğu gerçeği, öngörülebilir gelecekle meşgul olduğu anlamına geliyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Teknory