Kadınlar, Bill Gates’in Ventures Yüklenicisi İstihdam Öncesi İstilacı Sorular Sordu

The Wall Street Journal’a konuşan bir Gates Ventures sözcüsü, iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, “15 yılı aşkın tarihimizde hiçbir tedarikçiden veya görüşülen kişiden tarama sürecinde uygunsuz soruların sorulduğuna dair hiçbir bilgi almadık. Bunu doğrulayabiliriz. kayıtlarımızın kapsamlı bir şekilde incelenmesinden sonra, hiçbir iş teklifi bu türden bilgilere dayanarak iptal edilmedi.” Rapor, bu sözde başvuru sahibi değerlendirmelerini yürüten […]

Kadınlar, Bill Gates’in Ventures Yüklenicisi İstihdam Öncesi İstilacı Sorular Sordu

The Wall Street Journal’a konuşan bir Gates Ventures sözcüsü, iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, “15 yılı aşkın tarihimizde hiçbir tedarikçiden veya görüşülen kişiden tarama sürecinde uygunsuz soruların sorulduğuna dair hiçbir bilgi almadık. Bunu doğrulayabiliriz. kayıtlarımızın kapsamlı bir şekilde incelenmesinden sonra, hiçbir iş teklifi bu türden bilgilere dayanarak iptal edilmedi.”

Rapor, bu sözde başvuru sahibi değerlendirmelerini yürüten güvenlik firması olarak Concentric Advisors’ı gösteriyor. İddialara yanıt olarak şirket, başvuranların bu tür bilgileri gönüllü olarak kullanabileceklerini ancak bu ayrıntıları asla istemediklerini söyledi. Belki daha da önemlisi, WSJ konuyla ilgili belgeleri incelediğini iddia ediyor. Bir belge, önceki uyuşturucu ve alkol kullanımı gibi şeyleri içerecek bir “davranışsal değerlendirme” için onay formu olarak tanımlanıyor. Belgede, değerlendirmenin başvuranın “çalışmaya uygunluğunu” belirlemeye yardımcı olmak için kullanılacağı iddia ediliyor.

Konunun özünde, bu tür bir sorgulamanın gerçekleşmiş olması halinde istihdam yasalarının ihlali olabileceği endişesi vardır. Concentric Advisors, WSJ’ye işe alım öncesi taramayla ilgili yasalara uyduğunu söyledi ve Gates Ventures çalışanlarına gönderilen sızdırılmış bir e-postanın, şirketin bu tür soruların sorulmasından haberi olmadığını söylediği bildirildi.

Teknory