Kang’ın Gerçek Adı, Fantastik Dörtlü’nün MCU’ya Gelişini Mükemmel Bir Şekilde Taklit Ediyor

Marvel Studios aracılığıyla görüntü Uyarı: Aşağıdaki makale hakkında spoiler içermektedir. Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania. Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania sonunda sinemalara çıktı ve tam zamanında, Marvel Hayranı dedektif ekibi suç mahalline geldi ve Marvel Sinematik Evreninin geleceğini önceden haber verebilecek gelişigüzel kelime, deyim veya kamera hücresini ve özellikle de yapmamız gerekenleri tespit […]

Kang’ın Gerçek Adı, Fantastik Dörtlü’nün MCU’ya Gelişini Mükemmel Bir Şekilde Taklit Ediyor

Marvel Studios aracılığıyla görüntü

Uyarı: Aşağıdaki makale hakkında spoiler içermektedir. Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania.

Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania sonunda sinemalara çıktı ve tam zamanında, Marvel Hayranı dedektif ekibi suç mahalline geldi ve Marvel Sinematik Evreninin geleceğini önceden haber verebilecek gelişigüzel kelime, deyim veya kamera hücresini ve özellikle de yapmamız gerekenleri tespit etti. Beşinci Aşamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Ve bu sefer sanki bir şeyin çok belirgin bir eksikliği ciltler dolusu bilgi içeriyormuş gibi görünüyor.

İleride spoiler.

Filmin ilk büyük açıklamalarından biri, sonunda Kuantum Diyarı’nın efendisi haline gelen Fatih Kang’ın Janet Van Dyne ile oradaki uzun tutukluluğu sırasında tanıştığı ve en azından kısa bir süreliğine arkadaş olduklarıdır. Janet’in, Kang’ın sakat aracını çalıştıran çok yönlü motora yakıt ikmali yapmak için birlikte geçirdikleri zamana dair hatırlamasında bariz bir şekilde eksik olan şey, birlikte çalıştığı adamın adıydı.

Janet onu Kang olarak tanımaya başlasa da kimliği, ikilinin arkadaşlığına kadar açıklanmaz. Peki, ortaklıkları sırasında ona ne diyordu? Hey sen?

Yine de Kuantum Bu gizemi çözmekten çekinen Marvel Comics canon’un cevabı olabilir.

Şaşırtıcı bir şekilde, çizgi roman tarihinde “Kang” olarak tanınarak yıllarını geçirmiş olsa da, Fatih aslında başka bir kimliğe sahip: Nathaniel Richards. Nathaniel, Fantastik Dörtlü’nün lideri Reed Richards namı diğer Bay Fantastik’in 31. yüzyıldaki torunudur (ayrıca FF’nin ezeli düşmanı ve Reed’in en büyük rakibi Doctor Doom ile bir aile ağacını paylaşır). Bir bilim adamı olan Nathaniel, Doom’un zaman yolculuğu teknolojisini keşfetti ve geçmişe seyahat ederek Firavun Rama Tut oldu (muhtemelen kredi ortası sahnesinde gördüğümüz Mısır başlığındaki Kang varyantı).

Fantastik Dörtlü tarafından mağlup edildikten sonra Richards, 31. yüzyıl zaman çizelgesine geri dönmeye çalışır, ancak gelecekte distopik geleceğin teknolojisinden ve kendi bilimsel dehasından yararlanarak Kang olur.

FF’nin resmi MCU çıkışında (2025’te piyasaya sürülecek) Rama-Tut veya başka bir Kang varyantıyla karşılaşmamız oldukça olası. Dörtlü’nün ilk düşmanının Doctor Doom olmaması pek olası görünmese de, onunla aralarındaki çatışma, işler tuhaflaşmazsa Nathaniel Richards’ın daha sonra birlikte kaçacağı zaman yolculuğu teknolojisini içerebilir.

Garipleşirlerse, Reed Richards’ın kendi zaman yolculuğu teknolojisini tasarlayan öz babası OG Nathaniel Richards ile tanışabiliriz. Kang, zaman yolculuğu teknolojisini atalarından kalma adaşından çalabilir. Potansiyel paradoksları atlayarak eğlenin.

Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania tiyatrolarda.

Teknory