Katniss’in “Güzel” Okçuluğu Aslında Neden Bir Hatadır Uzman Tarafından Açıklanıyor

Özet Katniss’in Açlık Oyunları’ndaki okçuluk becerileri, Olimpiyat formundan ilham aldı ve Amerikan Olimpiyat Okçusu Khatuna Lorig tarafından çalıştırıldı. Hedef okçuluk için formu etkileyici olsa da, filmdeki gibi avlanma senaryoları için uygun olmayabilir. Uzman, hareketli bir hedefi Olimpik atış tarzıyla vurmanın etkili olmayacağını açıklıyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Açlık OyunlarıKatniss Everdeen’in okçuluk […]

Katniss’in “Güzel” Okçuluğu Aslında Neden Bir Hatadır Uzman Tarafından Açıklanıyor

Özet

  • Katniss’in Açlık Oyunları’ndaki okçuluk becerileri, Olimpiyat formundan ilham aldı ve Amerikan Olimpiyat Okçusu Khatuna Lorig tarafından çalıştırıldı.
  • Hedef okçuluk için formu etkileyici olsa da, filmdeki gibi avlanma senaryoları için uygun olmayabilir.
  • Uzman, hareketli bir hedefi Olimpik atış tarzıyla vurmanın etkili olmayacağını açıklıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Açlık OyunlarıKatniss Everdeen’in okçuluk becerileri bir uzman tarafından değerlendirilerek, seçtiği silahın yanlış şekilde kullanılmış olabileceği ortaya çıkıyor. Suzanne Collin’in genç yetişkin distopya roman serisinin muzafferden devrimciye dönüşen ikonu, yazarın orijinal roman üçlemesini uyarlayan 2012’den 2015’e kadar dört filmde Jennifer Lawrence tarafından canlandırıldı. 74. Açlık Oyunları sırasında kız kardeşinin yerine gönüllü olan 12. Bölge sakini Katniss’in oyunlara meydan okuması, yozlaşmış, faşist Capitol yönetiminin çökmesine yol açacak bir isyana yol açacaktı.

Katniss yaklaşan için geri dönmeyecek olsa da Açlık Oyunları öncesi niteliğinde, Ötücü Kuşların ve Yılanların Baladı, İçeriden‘nin en son videosu, geleneksel okçu Jim Kent’i Katniss’in yay becerilerinin gerçek dünya okçuluğuna nasıl dönüştüğüne dair içgörülerini sunmaya davet etti. Kent, Lawrence’ın Olimpiyatlardan ilham alan yay çalışmasını çok övse de, uzman, okçuluk tarzının, Katniss’in 12. Bölge’yi çevreleyen ormanda avlanmayı öğrendiği Katniss’in okçuluk becerileri için uygun olmayacağına hemen işaret etti. Kent’in tam eleştirisine göz atın altında:

Bu filmde aslında çok güzel bir formu var ve bir Amerikan Olimpiyat Okçusu olan Khatuna Lorig adlı bir Olimpik okçu tarafından çalıştırıldı. Yine harika bir Okçu, yani formu Olimpik bir form, bu da hedefli okçuluk için harika. Şimdi, o bir av senaryosunda, bu tür bir okçuluk, bu tür bir senaryoda mutlaka fevkalade iyi çalışmayacak.

O kadar çok değişken var ki, yokuş yukarısınız, yokuş aşağısınız ve bir şeyin hayata geçmesi için tam çekişte bekliyorsunuz. Orada biraz kanat atışı yapıyor, bir kuşu vuruyor, hareketli bir hedefi vurmak da zor ve hareketli bir hedefi vurmak için Olimpik atış tarzını kullanamazsınız.


Katniss’in Okçuluk Becerileri, Oyunlara Girmeden Önce Hayatını Kurtardı

olaylardan çok önce Açlık OyunlarıKatniss, ormanda babası tarafından mahallelerin dışında nasıl hayatta kalacağını ve gelişeceğini, vahşi doğada bulunan bitkileri, nasıl yüzüleceğini ve vahşi doğada ne yenebileceğini öğrenerek öğretti. Bu süre zarfında ona bir yayı nasıl kullanacağını ve onunla nasıl avlanacağını öğretti ve ona bir maden kazasında trajik bir şekilde öldükten ve annesi derin bir depresyona girdikten sonra hayat kurtaracağını kanıtlayacak bir beceri verdi.

İlgili: Açlık Oyunları: Katniss’in Kullandığı Her Yay Açıklandı

Katniss’in yay kullanma becerileri ailesinin hayatta kalması için hayati öneme sahip olduğundan, Katniss başından beri en yetenekli savaşçılardan biri olarak öne çıkıyor. Açlık Oyunları seri. İlk birkaç Bölgedeki Kariyer haraçlarının hüneriyle karşılaştırıldığında bile, Katniss’in okçuluk yetenekleri, Haymitch (Woody Harrelson) tarafından ona düşmanlarına karşı avantaj sağlayabilecek bir varlık olarak hemen kabul edildi ve Katniss’e onları tutmasını emretmesine yol açtı. eğitim sırasında gizli. Buna rağmen, Gamemaker değerlendiricilerine yaptığı numara onları şaşırttı, etkiledi ve Capitol vatandaşlarından destek alması için gereken puanları ona verdi.

Katniss’in yay kullanma becerisi 74. oyunlardan çok önce hayatını kurtarırken, Kent’in eleştirileri anlaşılır. Lawrence’ın becerileri sayesinde öğrenilmiş olsa da Açlık Oyunları prodüksiyon etkileyici, uzmanın açıklaması karakterin gerçekte nasıl davranacağına dair fikir veriyor. Katniss’in okçuluğu, avcıların gerçek hayattaki davranışlarıyla eşleşip eşleşmediğine bakılmaksızın, serinin pek çok hayranı, Lawrence’ın yay kullanmayı öğrenmeye olan bağlılığına ilişkin uzmanın övgüsünü kesinlikle memnuniyetle karşılayacaktır.

Kaynak: İçeriden

Anahtar Yayın Tarihi

  • Songbirds Ballad ve yılan geçici posteri
    Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Türküsü

Teknory