Kış fırtınası uçuş gecikmeleri ve iptalleri: Bu uygulamalar yardımcı olabilir

Tam tatil başlarken, Kuzey Amerika’nın büyük bir bölümünde hayatı zorlaştıran büyük bir kış fırtınasıyla, gecikmelerle karşılaşma olasılığınız ortalamanın üzerinde olabilir. Binlerce uçuş ertelendi veya fırtına nedeniyle iptal edildi ve koşullar düzelse bile havayolları yolcuları gitmeleri gereken yere ulaştırmakla uğraşmaya devam edecek. İster seyahatinizden önce ister seyahatinizin ortasında olsun, meydana gelen gecikmelere hazırlıklı olmak iyidir. Neyse […]

Kış fırtınası uçuş gecikmeleri ve iptalleri: Bu uygulamalar yardımcı olabilir

Tam tatil başlarken, Kuzey Amerika’nın büyük bir bölümünde hayatı zorlaştıran büyük bir kış fırtınasıyla, gecikmelerle karşılaşma olasılığınız ortalamanın üzerinde olabilir.

Binlerce uçuş ertelendi veya fırtına nedeniyle iptal edildi ve koşullar düzelse bile havayolları yolcuları gitmeleri gereken yere ulaştırmakla uğraşmaya devam edecek.

İster seyahatinizden önce ister seyahatinizin ortasında olsun, meydana gelen gecikmelere hazırlıklı olmak iyidir. Neyse ki, bilgi sahibi olmanıza ve seyahat gecikmelerinden kaynaklanan bazı hayal kırıklıklarını hafifletmenize yardımcı olacak pek çok uygulama var.

AYRICA BAKINIZ:

Tatil seyahati tasarruf ipuçları: Nasıl daha akıllıca uçulur ve daha az para harcanır

Uçuş durumunuzu kontrol etmek için FlightAware, FlightStats

Pek çok büyük havayolu şirketinin, gecikmeler ve iptaller dahil olmak üzere yaklaşan uçuşlarınızın durumunu kontrol edebileceğiniz kendi uygulamaları vardır. Ancak, özellikle küçük havayolları için çok kullanışlı olan bağımsız uygulamalar da var.

FlightAware Bir havaalanına gelen ve giden tüm uçuşları, hatta UPS gibi kargo taşıyıcılarını veya NetJets gibi özel jet kiralama şirketlerini bile takip eder, böylece uçuşunuz şu anda iyi olsa bile işlerin genel olarak nasıl gittiğine dair bir fikir edinebilirsiniz.

Uçuş İstatistikleri daha az gösterişli olmasına rağmen benzerdir, FlightRadar24 daha çok o anki gökyüzünü ve neyin inip kalktığını kontrol etmek için inşa edilmiştir.

uçuşan “uçağım nerede” uyarıları, bağlantı bilgileri ve hatta bagaj teslim detayları gibi seçeneklerle yolcular için daha çok kişisel bir asistan gibidir. Şu anda, Flighty ilk kez kullananlar için ücretsiz bir uçuş sunuyor ve yıllık ücret 49,99 dolar.

Bir süreliğine bir havaalanında mı takıldınız? Etrafına da bakabilir

Rötarlı bir uçuş nedeniyle bağlantınızı kaybetmek kötü olsa da – havayolunuzu arayın kötü olduğu gibi gerçekten kötü – garip bir havaalanında mahsur kalmak da eğlenceli değil. Ancak kendinizi bir havaalanında vaktiniz varken bulursanız, orada birkaç havaalanı haritası uygulaması vardır.

AYRICA BAKINIZ:

Yani uçuşunuz iptal edildi. Şimdi ne olacak?

trippie havaalanının web sitelerine erişerek, havaalanı haritalarının yanı sıra yakınınızdaki yiyecekleri bulabileceğiniz yerlere göre havalimanlarını ayırır. Ayrıca uçuş takibi ve bu sinir bozucu hatların TSA kontrol noktalarında ne kadar sürdüğünü kontrol etmenin bir yolu var.

Havaalanı dinlenme salonu seçeneklerinizi nasıl kontrol edebilirsiniz?

Tamam, öldürecek birkaç saatin var, anlaşılan. Neden seyahat konusunda daha bilgili arkadaşlarınızın bahsettiği havaalanı bekleme salonlarından birine gitmiyorsunuz?

İle birlikte LoungeBuddy, o havalimanında hangi lounge’ların nerede olduğunu ve ne kadara mal olduğunu takip edebilirsiniz. Ayrıca, wifi’den yiyecek ve içeceklere kadar sundukları şeyler hakkında da ayrıntılar veriyorlar.

Daha sonra, uygulama aracılığıyla o dinlenme salonuna geçiş için rezervasyon yaptırabilirsiniz (gerçi sık uçuş yapan bir kulübün üyesi olmanız veya kredi kartı sahibi olmanız gibi bazı durumlarda uygunluk gereksinimleri geçerli olacaktır).

Aç? Grab ile sırada beklemeye gerek yok

Ayrıca, bir havaalanına varmak üzereyken aç ve telaş içinde olduğunuz bir nokta vardır, çünkü bekleme süreniz çok kısadır. Evet, bir havaalanı mağazasında iz karışımı bir seçenek olsa da, öyle mi? Yok canım?

Bazı havaalanlarında, adlı bir uygulama Yakalamak bir çözümü var – önceden sipariş verin. Uygulamayı kullanarak yemek siparişi verebilirsiniz ve siz vardığınızda yemek sizi bekliyor olacaktır.

Grab uygulaması size nelerin sipariş edilebileceğini, restoranın nerede olduğunu ve yemeğinizin hazır hale gelmesinin ne kadar süreceğini söyler.

Girdiğiniz veya çıktığınız havaalanının Grab uygulamasını kullanıp kullanmadığını kontrol edin. Bazı havaalanları bağımsız sipariş hizmetleri kullanır, bu nedenle önceden kontrol etmekte fayda var.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow