‘Kokain Ayı’nın Başlığı Asla Tartışılabilir Değildi

Universal Pictures aracılığıyla görüntü Sinemaseverler bu hafta sonu uyuşturucu kullanan bir ayı hakkında bir film izlemek için sinemalara akın etti ve bu, şimdiye kadar kendimizi asla söylediğimizi hayal etmediğimiz bir cümleydi. Bir filmin adının olduğunu kim bilebilirdi Kokain Ayı sadece sinemalarda patlamakla kalmaz (bazı kelime oyunları amaçlanır), aynı zamanda izleyicileri gerçekten büyüler mi? Bizi yanlış […]

‘Kokain Ayı’nın Başlığı Asla Tartışılabilir Değildi

Universal Pictures aracılığıyla görüntü

Sinemaseverler bu hafta sonu uyuşturucu kullanan bir ayı hakkında bir film izlemek için sinemalara akın etti ve bu, şimdiye kadar kendimizi asla söylediğimizi hayal etmediğimiz bir cümleydi. Bir filmin adının olduğunu kim bilebilirdi Kokain Ayı sadece sinemalarda patlamakla kalmaz (bazı kelime oyunları amaçlanır), aynı zamanda izleyicileri gerçekten büyüler mi?

Bizi yanlış anlamayın, patlamış mısırınızı alıp cebinize peçete olarak kullanmak için fazladan birkaç peçete doldururken heyecanla beklediğiniz türden bir film değil bu, ama çok farklı bir amaca hizmet ediyor: bizi dışarı çıkarmak. koşuşturmanın, sıradan ve yorucu olanın ve bize kilolarca kokain yutan bir ayının kuşbakışı görüntüsünü veriyor. Kaos var, kargaşa var, kan var – ve filmin başka bir adla anılması ihtimali yok.

Uyuşturucu içen bir ayının gişe rekorları kıran bir sansasyon yaratmasıyla ilgili bir film yapmak için birçok hareketli parçanın doğru zamanlanması gerekiyordu ve Jimmy Warden bunu başardı. Filme isim veriyor Kokain Ayı bir konuşurken kendi başına zafer Hollywood Muhabiri.

“Zafer, adında bir film çekmekti. Kokain Ayı. Biz zaten bu noktada ev parasıyla oynuyoruz.”

Bu doğru; tüm deneyimin en temel yapı taşıydı; filmin adı olmalıydı Kokain Ayı. Başka hangi seçenek mantıklı olabilirdi? Filmin temeli, bir Amerikan Kara Ayısının ormanda kokain bulması, onu yutması ve aklını kaybetmesine dayanıyor – boş nokta.

“Aklımda hiçbir zaman bir soru olmadı. Neden aramayalım Kokain Ayı?”

İroni şu ki, Amerikan Kara Ayıları genellikle oldukça ürkek ve utangaçtır, insanlardan uzak durmayı ve kendilerine bakmayı seçerler. Tabii ki, Warden’a göre bu, herhangi birini (veya herhangi bir tüylü arkadaşı) değiştirebilecek kilolarca uyuşturucu almamış ayılara bakıyor.

“Kokain kullanan kara ayılar muhtemelen biraz tehlikelidir. Böyle insanlar tanıdım. Kişi hiç tehlikeli değil ama ona biraz kokain veriyorsun ve ‘dikkat et’ diyorsun.”

Yakın zamanda kimsenin bu teoriyi test etmek için adım atacağından emin değiliz, ancak tahmin etmemiz gerekirse, yeterince uyuşturucunun uysal bir yaratığı, yıkıma neden olan ilkel bir dürtü tarafından yönlendirilen bir şeye dönüştürmesi mantıklı olacaktır. Büyük Smoky Dağları’na giden bir sonraki turist grubunun veya uçaklardaki uyuşturucu kaçakçılarının kokaini evde bırakmasını umuyoruz.

Teknory