Krallığın Gözyaşlarında Nasıl Fotoğraf Çekilir?

“The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” (TotK) uçsuz bucaksız, güzel bir dünyaya sahiptir. Görecek ve eğlenecek o kadar çok şey var ki, arkadaşlarınızla paylaşmak veya gelecekte görmek için hepsinin bir fotoğrafını çekmeyi dilediğiniz anlar olabilir. Oyunda aslında bir kamera tamircisi var, bu da oyuncuların Hyrule’u keşfederken Link’in fotoğraflarını ve hatta özçekimlerini çekmelerine olanak […]

Krallığın Gözyaşlarında Nasıl Fotoğraf Çekilir?

“The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” (TotK) uçsuz bucaksız, güzel bir dünyaya sahiptir. Görecek ve eğlenecek o kadar çok şey var ki, arkadaşlarınızla paylaşmak veya gelecekte görmek için hepsinin bir fotoğrafını çekmeyi dilediğiniz anlar olabilir. Oyunda aslında bir kamera tamircisi var, bu da oyuncuların Hyrule’u keşfederken Link’in fotoğraflarını ve hatta özçekimlerini çekmelerine olanak tanıyor.

Bu kılavuz size TotK’da nasıl fotoğraf çekeceğinizi ve kameraya nasıl erişeceğinizi gösterecek.

Kamera Nasıl Alınır?

Hyrule’un herhangi bir fotoğrafını çekmeden önce oyun içi kamerayı edinmeniz gerekir. Bunu yapmak için “Derinliklerde Kamera Çalışması” görevini tamamlamanız gerekecek. Görev, öğreticiyi bitirdikten ve Gözetleme İniş kulesini etkinleştirdikten sonra, oyunun çok erken dönemlerinde kullanılabilir.

Göreve şu şekilde erişilir:

 1. Öğreticiyi bitirdikten ve yamaç paraşütünüzü aldıktan sonra Lookout Landing’e gidin.
 2. Purah Robbie ile konuş
  .
 3. Onunla konuşmayı bitirdiğinizde, öğrencisi Josha’nın “Goggles” adlı birinden bahsettiğini duyacaksınız.
 4. Josha’yı laboratuvarın altından takip edin.
 5. Josha, Robbie (Gözlükler) ile buluştuğunda, başının üzerinde sizin için bir görevi olduğunu belirten kırmızı bir ünlem işareti almalıdır. Göreve başlamak için onunla konuş.

Josha ve Robbie ile konuştuğunuzda, Josha’nın karanlık yeraltı Derinliklerine inmek istediğini ancak Robbie’nin buna izin vermediğini öğreneceksiniz. Bunun yerine, kendisinin ve Link’in oraya gitmesini tavsiye ediyor.

Robbie, Jionsin Mabedi yakınlarındaki Hyrule Field Chasm’da Link ile buluşmayı teklif edecek. O türbenin kilidini zaten açmış olabilirsiniz, böylece süreci hızlandırmak için oraya hızlı seyahat edebilirsiniz. Aksi takdirde, oraya yürüyerek gitmeniz gerekecek.

Görevi tamamlamak için izlenecek adımlar şunlardır:

 1. Uçuruma vardığınızda, dalın ve aşağıdaki zemine inmek için planörünüzü kullanın.
 2. Robbie’nin kaybolduğunu size bildirecek olan Ponnick ile buluşun.
 3. Yol boyunca geride bıraktığı notları toplayarak Robbie’nin izlerini kamp ateşinden kamp ateşine kadar takip etmeniz gerekecek.
 4. Batıya doğru ilerlemeye devam edin ve daha karanlık bölgeleri aydınlatmak için Brightbloom Seeds’i oklarınızla kullanın.
 5. Yol boyunca bazı Bokoblin’lerle savaşmanız gerekecek, ancak sonunda Iayusus Lightroot’a ulaşacak ve Robbie ile yeniden bir araya geleceksiniz.
 6. Robbie size kamerayı nasıl kullanacağınızı öğretecek ve fotoğrafçılık becerilerinizi test etmek için yakındaki bir heykelin fotoğrafını çekmeniz gerekecek.
 7. Daha sonra hızlı bir şekilde Lookout Landing’e geri dönebilir ve görevi bitirmek için Josha’ya fotoğrafınızı gösterebilirsiniz.

Kamera Nasıl Kullanılır?

“Derinliklerde Kamera Çalışması”nı tamamladıktan sonra, TotK’daki maceranızın geri kalanında kameranızı kullanmakta özgür olacaksınız. Görev, size kamerayı kullanma hakkında kısa bir eğitim sağlar ve bilgi tazelemeniz gerekirse diye işte talimatlar:

 • Kamera, tıpkı Ultrahand ve Ascend gibi bir yetenek görevi görür. Bu nedenle, ona erişmek için, yetenek çarkını açmak için “L” düğmesini basılı tutmanız gerekecek. Sağ çubuğun yardımıyla kamera simgesini seçin, ardından menüden çıkmak için “L” tuşunu bırakın.
 • Kameranızı hedeflemek için sağ çubuğu kullanın. Ok düğmelerinin yardımıyla yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapılabilir; bu, yakın çekimler veya daha geniş çekimler yapmanıza yardımcı olabilir.
 • Görünüşünden memnun olduğunuzda bir fotoğraf çekmek için “A” düğmesine basın.
 • Kamera ile özçekimler de yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, kamerayı normal şekilde çıkarın, ardından “X” düğmesine basarak selfie moduna veya oyunun dediği gibi “Otoportre Moduna” geçin.
 • Fotoğrafı çekmek için “A”ya basmadan önce yine yakınlaştırmak istiyorsanız okları kullanın.
 • Selfie modundayken, Link’in poz vermesi için sol çubuğu hareket ettirin.

Totk’ta Fotoğraf Çekmenin Amacı Ne?

TotK’da fotoğraf çekmek eğlenceli ama aynı zamanda bir amaca da hizmet ediyor: Hyrule Compendium’u doldurmak. “Derinliklerde Kamera Çalışması” görevini tamamladıktan sonra Hyrule Özetine erişebileceksiniz. Temelde TotK dünyası için bir ansiklopedi (veya benzer bir popüler kavramı almak için Pokedex) gibidir.

Yaratıkların, düşmanların, hazinelerin ve malzemelerin fotoğraflarını çekerken, özeti yeni girişlerle dolduracaksınız. Tamamlayıcılar kesinlikle tüm özeti doldurmak isteyeceklerdir ve buna ekli, Robbie’nin de verdiği “Dergiyi Doldurmak” adlı bir yan görev de vardır.

Derginin çalışma şekli oldukça basittir: kameranızı bir şeye doğrulttuğunuzda, adı mavi veya kırmızı olarak görünür. Ad mavi görünüyorsa, o öğe veya yaratık için özet girişine zaten sahipsiniz demektir. Kırmızı ise, henüz girişiniz olmadığı anlamına gelir, bu nedenle kırmızı isimli her şeyin fotoğrafını çekmeye çalışın.

Özeti doldurmanın yanı sıra, birçok oyuncu sadece kaydetmek veya arkadaşlarıyla paylaşmak için fotoğraf çekmek isteyebilir. Örneğin, Ultrahand ile yaptığınız harika bir tasarımın fotoğrafını çekmek veya Hyrule dünyasını keşfederken güzel bir manzara yakalamak isteyebilirsiniz.

TotK’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

TotK oynarken fotoğraf çekmenin tek yolu kamera değil. Ayrıca, Switch’in ekran görüntülerini yakalamanıza ve hatta oyununuzdan kısa klipler (30 saniyeye kadar) yapmanıza olanak tanıyan yerleşik “Yakalama” özelliğini kullanarak da ekran görüntüleri yakalayabilirsiniz.

Oynarken herhangi bir noktada ekran görüntüsü almak için Anahtarınızdaki “Yakala” düğmesine basın. “Yakala” düğmesi, çoğu Switch modelinde sol Joy-Con’da veya Switch Lite’ta “+” Kontrol Panelinin altında bulunur. Ekran görüntülerinizi görüntülemek istiyorsanız, “Ana Sayfa” menüsüne gidin ve “Albüm”ü tıklayın.

SSS

Albümümde kaç resim saklayabilirim?

oyun içi albümünüze aynı anda 64 adede kadar resim depolamak mümkündür. Bu sınıra ulaştığınızda yer açmak için bazı fotoğrafları silmeniz gerekir. – düğmesine basarak albüme erişebilir ve yönetebilirsiniz.

Hyrule Özetini doldurmanın başka yolları var mı?

Evet, fotoğraf çekmenin yanı sıra, Hateno Ancient Tech Lab’de Robbie’den özet girişleri satın alabilirsiniz. Bu, kaçırmış olabileceğiniz son birkaç öğeyi almanın kullanışlı bir yoludur ve satın aldığınız her yeni fotoğrafın maliyeti 100 rupidir.

Hyrule Özetini doldurduğunuz için ödül alıyor musunuz?

Hyrule Compendium’u doldurduğunuzda, Robbie size Robbie’s Fabric adlı benzersiz bir ürün verecek. Bu kumaş, yamaç paraşütünüze çekici bir altın görünümü vermek için kullanılır, ancak bu yalnızca kozmetik bir fayda sağlar.

TotK’da Snap Happy alın

TotK’da kamerayla oynamak çok eğlenceli ve doldurulacak devasa bir özet ile kesinlikle maceralarınızın birçok fotoğrafını çekeceksiniz. Kamerayı vahşi doğada kullanırken dikkatli olmayı unutmayın, çünkü siz çevreyi fotoğraflamaya çalışırken düşmanlar yine de size saldırabilir.

TotK kamerayı çok kullandınız mı? Hiç eğlenceli fotoğraf çektin mi? Düşüncelerinizi ve kameradaki en iyi anlarınızı yorumlarda paylaşın.

Teknory