Kullanıcılar, AI’daki en son Windows 11 güncellemesindeki sorunları suçluyor. Bunları nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Microsoft’un tüm ürünlerini yapay zeka ile aşılama misyonu, temel işlevsellik pahasına başarılıyor olabilir. Şubat ayı sonlarında Microsoft, Windows 11 güncellemesini duyurdu. katmak doğrudan görev çubuğunda yapay zeka destekli Bing araması. Şimdi, 11 Nisan’da yüklenen zorunlu bir güvenlik güncellemesinin, yazılımın bazı temel özelliklerinde gecikmelere ve hatalara neden olduğu bildiriliyor. AYRICA BAKINIZ: Microsoft’un Bing AI arama özelliği […]

Kullanıcılar, AI’daki en son Windows 11 güncellemesindeki sorunları suçluyor.  Bunları nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Microsoft’un tüm ürünlerini yapay zeka ile aşılama misyonu, temel işlevsellik pahasına başarılıyor olabilir.

Şubat ayı sonlarında Microsoft, Windows 11 güncellemesini duyurdu. katmak doğrudan görev çubuğunda yapay zeka destekli Bing araması. Şimdi, 11 Nisan’da yüklenen zorunlu bir güvenlik güncellemesinin, yazılımın bazı temel özelliklerinde gecikmelere ve hatalara neden olduğu bildiriliyor.

AYRICA BAKINIZ:

Microsoft’un Bing AI arama özelliği artık Windows 11’de yerleşiktir

Reddit’in Windows 11 topluluğundaki kullanıcılar, bildirildi(Yeni bir sekmede açılır) yavaş SSD (katı hal sürücüsü) hızları, bozuk veya kaybolan masaüstü simgeleri, görev çubuğu ve Görev Yöneticisi ile ilgili sorunlar ve Windows Update ile ilgili hata mesajları. Yeni Bing görev çubuğunun sorunlarla ilgili olup olmadığı belli değil, ancak kullanıcılar, Windows’un bu kadar sorunlu bir güncelleme yayınlamasından rahatsız. Bir tanesi, “Düzeltilmesi gereken pek çok hata ve tutarsızlık kaldı ve yapılacak en iyi şeyin size bir Microsoft hesabına geçmenizi söyleyen bir reklam eklemek olduğunu düşünüyorlar” dedi. Reddit kullanıcısı(Yeni bir sekmede açılır) Microsoft hesabını ve One Drive yükseltmelerini tanıtan Başlat menüsündeki yeni bir reklam özelliğinden bahsediyor. “Asla, Microsoft. ASLA. HİÇ.”

Bunun anlamı, Microsoft’un işletim sisteminin düzgün çalıştığından emin olmaya odaklanması gerekirken yeni özellikler başlatarak biraz dikkatini dağıtmış olabileceğidir. Artan sayıda kullanıcının hatalara dikkat çekmesine rağmen, sağlık panosunu serbest bırak(Yeni bir sekmede açılır) — Microsoft web sitesinin hatalar gibi şeyleri ve çözülüp çözülmediklerini izleyen bölümü — 11 Nisan güncellemesiyle ilgili bilinen herhangi bir sorunu güncellemedi. Kontrol panelindeki bilinen son sorun 28 Mart’a aittir.

En son Windows 11 güncellemesiyle bu sorunlar nasıl giderilir?

Şimdilik resmi olmayan çözüm, Windows 11’i kaldırmak ve bu sorunları çözen bir güncelleme beklemek. Bunu, Başlat Menüsünden Windows Update’e giderek yapabilirsiniz. Oradan, “güncelleme geçmişini görüntüle”yi tıklayın, “KB5025239” adlı güncellemeyi bulun ve “Kaldır”ı tıklayın.

Mashable, yorum için Microsoft’a ulaştı ve bir yanıt alırsak bu hikayeyi güncelleyecektir.

Teknory